moja mačka

prehrana, nega, kopanje, potrebna oprema...

Moderator: Babyjazz

moja mačka

OdgovorNapisal/-a muc_buc » Če Jan 19, 2017 1:48 pm

Pozdravljeni,

sem nova v mačjem svetu, tako da upam, da ne bom kvasila neumnosti :) imam pa par dilem in verjamem, da sem na pravem mestu,
da malce pomirim notranje dvome z izkušenimi lastniki muck ...

Namreč konec decembra sem po 10-letnem prepričevanju fanta končno posvojila 4-5 mesecev staro mucko ... je izključno notranja/stanovanjska.
A s tem po pravici res prej nisem imela izkušenj ... ko sem živela doma smo imeli mačke, a so bli vsi notranje/zunanji ... tole pa je res čisto
druga pesem. Ker oba delava je muc po 8h na dan sam doma, tudi ne spi z nama tako, ker ima moj fant bolj rahel spanec in bi ga ponoči sigurno
prebudila... nisem si predstavljala, da mi jo bo tako hudo puščat samo ... ko pridem domov se seveda potem veliko ukvarjam z njo in ker imam salbo vest, mi res velikokrat zmanjka časa "zase" ... zato me fant zadnje čase kar malo krega ... ima ogromno igračk (tunelčke, miške, žogice, praskalnik, ,,,) ... aja mimogrede, da bi ji priskrbela še eno mačjo družbo ne pride v poštev, ker sama mačka ni taka po naravi (tako mi je povedala tista ,ki jo je imela v društvu v reji - težko prenaša druge mucke) in tudi fant ni za to ... ena je dovolj ...

Razmišljala sem tudi o tem, kako it kdaj na izlet ... za kak dan ... da se zvečer recimo vrneš ... ali pa če greš za kak vikend kam, je dovolj, če
bi 2x na dan mama od fanta prišla za kako urco pogledat mucko, da počisti wc, nahrani, poboža .... ker res sedaj prav nikamor ne greva, še v trgovino
včasih počakam, da pride fant domov, da je nekdo z njo ... kaj da bi jo še za vikend puščala samo cel dan ...

joj, sej mogoče pretiravam (tko mi vsi pravijo), ampak res me malce razjedajo tile dvomi ... kako pa zgleda vaš dan z mačko? koliko časa preživite s vojimi mačkami? koliko jih puščate same?

Hvala za odgovore.
muc_buc

Re: moja mačka

OdgovorNapisal/-a VolkD » Ne Jan 22, 2017 9:12 pm

Zelo različno.
Za mačke je značilno, da so zadovoljne, če je le eden od domačih pri njej v ritmu, ki ga je vajena.
Vse ostalo žival pač trpi. Če je nekaj izven ritma je to stres. Mačka namreč ne ve, da je danes to drugače, ne ve, da boš ti že čez 3 dni doma. Ko pride ura, ko bi morala priti, je mački hudo, ker te ni.
Včasih je moja mati prišla, pa je zadeva bila urejena za tistih par dni ko smo kam šli.

Se pa splača urediti papirje in mačka navaditi na povodec. S papirji ga lahko vzameš s seboj recimo v Prago za tri dni. Povodec ti pa to omogoča, saj nočeš lovit mačka pod kolesi 1000 in ene škode.

Preko dneva ni panike. Naj se žival kar navadi, da imaš svoj ritem, tudi maček ga ima in ga potrebuje.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo. www.s5tech.net elektronika
Uporabniški avatar
VolkD
star maček

Kraj: Okolica Divače

OdgovorNapisal/-a muc_buc » Po Jan 23, 2017 11:05 am

Ja saj ... samo odvisno kako mačko imaš, jaz vem da je revica res pod stresom, če jo prevažaš gor in dol ... sam potem res ne vem, kaj ne morem več
nikamor it brez nje?! res ne bi bilo dovolj, da bi jo 2x na dan nekdo prišel pogledat in se z njo ukvarjal vsaj kako uro ali dve ...

zdaj razmišlajm o tem, da bi jo peljala k mojim domov, 20km stran od doma, 1x-2x na mesec, tam prespiva in se naslednji dan vrneva domov, ... sam me je res strah, da ji ne bo stresno pa še to, da je to večja hiša ... drugače je po naravi res fulllll boječa mucka, skos se skriva, še tukaj pri nama pa se je že kar navadila ... malo me je strah, da bi se mi zgubila oz šibnila ven skozi kaka vrat, ... to pa zato, da bi mogoče kdaj ko greva kam bila pri mojih doma, da ne bi bila skos sama, ... majo tudi podoben ritem kot midva, ko se zvečer vrnejo iz službe ... ne vem, malce sem zmedena glede tega, hočem pa samo dobro za mačko ...
muc_buc

OdgovorNapisal/-a VolkD » Po Jan 23, 2017 8:48 pm

Odgovor je enostaven.
Tako kot večina bitij se mačke bojijo nepoznanega, predvsem takih stvari, ki pridejo nenadno in hitro.
Rešitev je preprosta. Postopno navajanje.
Še ena stvar. Pri vseh bitjih je v mladih letih prevladujoča želja za spoznavanjem novega, v zrelih letih pa mir in počitek.

Mlado muco torej lahko brez problemov naučimo novih stvari, starejša pa za isto početje doživi stres. Torej ne odlašat, muco na povodec pa gremo. Najprej po dvorišču, kasneje malo dlje. Še dalje v box za potovanje. Samo ven pa noter in potem priboljšek, sprehod in domov - crtanje.

Lokalnega veterinarja sem šokiral, ko sem mojo takrat 14 letno Betko pripeljal na pregled zob. Po pregledu sem postavil box za potovanje na tla in ga odprl in mačka se je dvakrat ozrla okrog in šla naravnost noter.
Uredila sva še finančne zadeve in človk je še enkrat :shock: , ko je videl, da je žival prišla ven k meni, dvakrat zamijavkala in šla nazaj noter. Potem sem zaprl vratca in smo zadovoljni šli v avto.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo. www.s5tech.net elektronika
Uporabniški avatar
VolkD
star maček

Kraj: Okolica Divače

OdgovorNapisal/-a muc_buc » To Jan 24, 2017 10:13 am

Ok, ... sam na povodecu je lih ne bi peljala naprimer v hribe ali pa okoli kakega jezera ... ??? A to vsi počnete, meni se to zdi drugače neizvedljivo.... mene zdej bolj skrbi, ko bi šla tkole recimo za vikend kak dan (ne zdej vsak vikend, da ne bo pomote!) recimo na Bled pa mal okol in jo pustila pač do večera samo ...

Že tko me čist muči, ker je sama čez dan, pa poniči tudi, ker ne spi z nama ... ko pa sva doma se pa ful igramo in crkljamo ... da bi pa pol še za vikend šla
kam mi je pa grozno ... samo pol nekako res ne moreš nikamor več it ...

še kdo kake izkušnje? hvala!
muc_buc

Vrni se na Nega mačk

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost