Greysi - RIP </3

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

Greysi - RIP </3

OdgovorNapisal/-a Greysa » Po Jan 09, 2017 5:54 pm

Pa sem tudi jaz dočakala dan, ki sem se ga najbolj bala.
Naša starosta Greysa je včeraj zaspala za vedno.
Bila sem ob njej do zadnjega trenutka. Ker je bila nedelja, so bile vse vet. zaprte razen dežurna, ki pa je bila še 2,5h zasedena. Do takrat ko se je sprostila, pa je moja Greysi že šla v mačja nebesa.

Slika

Dobili smo jo vso prestrašeno od neke gospe, ki ni morala več skrbeti za njo. Ta gospa je obenem imela neke :evil: :evil: :evil: sosede, ki so Greyso pretepali in ji enkrat celo zlomili nogico!!! Trajalo je dolgo časa, da smo si pridobili njeno zaupanje. Ko pa smo si ga pridobili, nas je vzela za svoje. Večino časa je bila v hiši, lahko pa je odšla tudi ven (v bližini nimamo prometnih cest, imamo pa majhen gozdiček in travnike). Pred pragom so nas redno čakala miške. Obenem se je neprestano cartala, predla, nam lizala roke, noskala, včasih si se lahko celo ulegel na njo in zaspal ob zvokih njenega globokega predenja. Če je kdo v hiši zbolel ali imel hujše težave, je bila pravi terapevtski maček. Ničkolikokrat sem se ji izjokala, ona pa me je s svojim predenjem, butanjem z glavo v mojo roko in masiranjem umirila. Veliko smo se skupaj nasmejali, saj je počela vse žive norčije. Ponoči pa mi je grela noge ali pa je bila preprosto medvedek, katerega sem stisnila k sebi da sem lažje zaspala.
Domačih ni nikoli zares opraskala. Bila je res čudovit, kraljevski maček. Dooolgaa mehkaa dlaka in potlačen smrček sta nakazovala perzijske prednike.
Jaz sem ob njej odrasla, ona pa se je postarala in postala prava mačja babica.
Kljub starosti je imela še vse zobke. Zadnje mesece je imela posebno dieto zaradi ledvičk. Do zadnjega dne je bila polna energije, vsekakor ji ne bi pripisal 20 let, saj je kljub vsemu še vedno počela vragolije.

Res upam, da se bo vsa ta bolečina spremenila v večne in ljubeče spominčke.
Greysico bom pa večno pogrešala, saj je v mojem obdobju odraščanja bila prava mačja zaupnica in prijateljica <3

Slika
Uporabniški avatar
Greysa

Re: Greysi - RIP </3

OdgovorNapisal/-a CatLover » Pe Jan 13, 2017 9:52 am

Zelo mi je žal za vašo izgubo, vendar po vaših besedah se je saj v zadnjih letih, muca imela lepo z vami in po 20-ti letih (kar je zelo lepa doba za mačke), si je zaslužila počitek.
Vem da vam je hudo, meni gre kar na jok ko pomislim, da tudi mene to čaka prej ali slej, ampak imejte v mislih, da je šla na boljše.
Naj vam za vedno ostane v spominu.
CatLover

OdgovorNapisal/-a Greysa » Pe Jan 13, 2017 12:49 pm

Hvala CatLover.
Imate resnično prav. V resnici sem res lahko zelo hvaležna za ta čas in vse spomine, ki sem jih preživela z mojo kosmatinko.
Uporabniški avatar
Greysa

OdgovorNapisal/-a rava » So Jan 14, 2017 9:26 pm

Iskreno sožalje :(
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Greysa » Po Jan 16, 2017 1:02 am

Hvala Rava!
Uporabniški avatar
Greysa

OdgovorNapisal/-a Greysa » Pe Feb 24, 2017 3:32 pm

Danes je tak deževen dan, ko se prikradejo vsi možni spominčki - tudi na mojo preminulo lepotičko.
Še nekaj slikic v njen spominček:

Puhasta:

Slika

Si je znala prisvojiti prav vsak kotiček hiše:

Slika

Takole sva se skupaj pripravljali na izpite:

Slika

Ujeta v elementu, smeška:

Slika

Okice:

Slika

Vsekakor nam z njo ni bilo nikoli dolgčas: