Moji Britanki: Val in Jon

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

Moji Britanki: Val in Jon

OdgovorNapisal/-a ursa_val_jon » Ne Feb 03, 2008 12:21 am

Val in Jon, ki sem ju kupila v Latviji:

Slika
Uporabniški avatar
ursa_val_jon

OdgovorNapisal/-a ursa_val_jon » Ne Feb 03, 2008 12:23 am

Val (na desni) je star 9 mesecev, na Jona pa se cakam, da pride v Slovenijo, saj je zdaj star 3 mesece in lahko potuje šele pri 4-ih mesecih.
Uporabniški avatar
ursa_val_jon

OdgovorNapisal/-a Neechee » Ne Feb 03, 2008 8:53 am

Kako sta lušna :shock: :wink: Val ma krasen vzorček... me likes :)
Uporabniški avatar
Neechee

Kraj: pred ekranom

kako jih zdruzit?

OdgovorNapisal/-a ursa_val_jon » Sr Feb 06, 2008 2:00 am

Imam eno vprasanje. Vzrediteljica zahteva, da po prihodu novega mucka izoliram od starega. V pogodbi celo piše, da naj bi ta izolacija trajala 21 dni.
V razlogih je naštela, da bo Jon po stresom, v šoku zaradi letenja in novega doma ter, da ne vemo kako bo Val sprejel novega člana družine.
Meni se to zdi malo noro.

Jaz sem mislila Vala peljati k mami tisti dan ko pride Jon. Pride okoli 13h. Počakati do poznega večera, da se Jon privadi na nov dom. Potem pa pripeljati Vala domov.

Naj povem, ko je Val prisel z avionom je bil res malo pod stresom zaradi novega doma. To je kazal predvsem s tem, da tisti dan ni nič jedel in ni šel na stranišče. Je pa ze prvo noc spal na moji glavi. Naslednji dan pa je ze zacel jesti. V najvec treh dneh je bil ze povsem normalen. Ce bi bilo z Jonom podobno kot z Valom res ne vem zakaj bi bila potrebna izolacija.

Res pa je, da se Val na zacetku z novimi mucki ne razume dobro. Ko je prisel en mucek enkrat na obisk je cel vecer na njega pihal. Vendar se je tudi to po nekje tretjem obisku umirilo in sta se prov lepo igrala.

Naj se povem, da sem letos absolventka in sem ves cas doma in imam oba mucka lahko ves cas pod nadzorom.

Zanima me se ali potrebujeta dva stranisca. Vem, da si ga bosta kasneje delila. Kaj pa na zacetku?
Uporabniški avatar
ursa_val_jon

OdgovorNapisal/-a Nota » Sr Feb 06, 2008 2:24 am

Moj nasvet - upoštevaj navodila vzreditelja!
Uporabniški avatar
Nota

Kraj: Ljubljana/Maribor

OdgovorNapisal/-a ursa_val_jon » Sr Feb 06, 2008 2:46 am

kaj se pa lahko zgodi, ce jih prehitro zdruzim?
Uporabniški avatar
ursa_val_jon

OdgovorNapisal/-a janja lesjak » Po Feb 11, 2008 3:56 pm

Zdravo!
Kako ste našla vzreditelje v Latviji,kakšne so cene?
janja lesjak

OdgovorNapisal/-a ursa_val_jon » Po Feb 11, 2008 4:30 pm

Za vzrediteljico iz Latvije sem se odločila zato, ker je sestra od fanta tam ze pred mano kupila mucka in sem vedela, da je to vzrediteljica z izkusnjami in ji lahko zaupam.

Cena je 500 eur za mucka + 200 eur za prevoz (mucek leti iz Rige v Latvijo, kjer prestopi na avion za Slovenijo)
Uporabniški avatar
ursa_val_jon

OdgovorNapisal/-a janja lesjak » Po Feb 11, 2008 4:51 pm

Jaz sem muco nabavila v Veliki Britaniji,cena rodovniške muce,ki ni sterilizirana, z vsemi potrebnimi dokumenti je bila 300eurov. Moja muca se je pripeljala z avtom,pripeljali so jo sosedi,ki so angleži.
janja lesjak

OdgovorNapisal/-a tili17 » Ne Mar 02, 2008 11:14 pm

Hm, sedaj, ko gledam tele poste za nazaj, malček primerjam cene britank. Torej, muca iz Anglije se dobi za 300 EUR, iz Latvije za 700 EUR (200 EUR so stroški prevoza, dejansko muca stane 500 EUR), jaz pa kupujem britanko v Italiji in je cena 1000 EUR (brez potnih stroškov). Kar znatne razlike v ceni, kajne? Sicer bo moj muc res potomec vrhunskih staršev, vendar razmišljam zakaj so take razlike v cenah za mladičke "pet quality". :?: Ko sem spraševala po vzrejališčih v Sloveniji pa se je cena gibala med 500 in 750 EUR. Samo toliko v razmislek...
Ursa val jon - imaš doma res lepotca, drugi, ki pa še pride pa je sploh "fancy". Očitno imajo teli Latvijci svoj šarm! :wink:
tili17

OdgovorNapisal/-a ursa_val_jon » To Mar 04, 2008 12:21 am

Zakaj se cene razlikujejo ne vem. Moja vzrediteljica (de Noble) iz Latvije ima drugac svoje macke tud od teh znanih vzrediteljev. Tabbye ima od Broecklonija http://www.broeckloni.eu/ blueje pa od Shalatur http://www.shalatur.ru/eng/

Vem pa, da ima ona tudi razlicne cene, ampak visja cena je samo za tistega za katerega se ve, da bo vrhunski macek. Ampak tiste v primeru, da jih ne more obdrzati proda drugim vzrediteljem. Aprila je imela enga res lepega (Uno de Noble) pa ga je prodala temu gospodu, ki ima Broecklonije, ker sama nima dovolj prostora za vec mack.

Jaz imam npr. v pogodbi, da ne smem pariti mojih dveh naprej. Mogoce tudi to vpliva na ceno. To bi vec vedla povedat Nota.

Drugac pa danes sigurno ne bom nic spala, ker JUTRI PRIDE JON!!!

Drzite pesti, da bo vse ok na letalu.
Uporabniški avatar
ursa_val_jon

OdgovorNapisal/-a tili17 » To Mar 04, 2008 1:59 pm

Kako te razumem, da ne boš nič spala. Jaz dobim mojega muca komaj konec maja pa sem že sedaj vsa v pričakovanju male kepice. Komaj čakam, da gre mimo ta čas :? .
Obvezno poročaj kako je Jon prestal let, kako se počuti in kako ga je Val sprejel. :)
tili17

OdgovorNapisal/-a ursa_val_jon » Če Mar 06, 2008 3:31 am

Jon je prisel. Neverjetno kako se je takoj navadil na nov dom. Cisto drugace kot takrat Val. Plasen je bil mogoce kaksne pol ure. Potem je pa takoj jedel in sel na WC in se cel dan igral, norel.

Druga zgodba je z Valom. On to zares zelo tezko prenasa. Je ful uzaljen in jezen. Ko je blizu Jona ves cas renci in piha. Jon se ga pa sploh ne boji in ga ignorira.

Upostevam nasvet vzrediteljice in ju imam locena. Je rekla, da sta lahko samo nekaj casa na dan skupaj. In tisti nekaj casa na dan zaradi Vala res ne funkcionira.

Kaksen nasvet kaj naj naredim, da Valu olajsam situacijo?
Uporabniški avatar
ursa_val_jon

OdgovorNapisal/-a ursa_val_jon » Ne Mar 09, 2008 4:06 am

:P :P Val je sprejel Jona!!! Ful jima dogaja.
Uporabniški avatar
ursa_val_jon

OdgovorNapisal/-a ursa_val_jon » Ne Mar 09, 2008 5:12 am

Slika

midva sva zdej prjatla

Slika

skupaj cakava vecerjo

Slika

ker sva ful norela sva bila potem zelo zmatrana

Slika

uvau, kam se Jon lahko zbase

Slika