Pokopališče za male živali

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

Bi pokopali svojega ljubljenčka na pokopališču za male živali?

Da
18
64%
Ne
10
36%

Skupaj glasov : 28

Pokopališče za male živali

OdgovorNapisal/-a inanne » Po Apr 14, 2008 7:09 pm

Zaradi raziskave me zanima, če ste seznanjeni s pokopališčem za male živali v Sloveniji (Mariboru)? Ima kdo izkušnje s tamkajšnjim pokopom? Kakšno je vaše mnenje o tem?

Lp
inanne

OdgovorNapisal/-a Tinchka » Sr Apr 16, 2008 4:05 pm

Prvič slišim :shock: Ga pa ne bi pokopala tam, če ne zaradi drugega, ker mi je fuuuuuuul predaleč. Tudi če bi bilo bliže, ne, raje na vrtu ali nekje v bližini hiše. Če pa ne bi imela te možnosti (recimo če bi živela sredi mesta in če bi bilo pokopališče dovolj blizu), pa bi. Se mi pokopališče za male živali ne zdi slaba ideja. Tudi one si zaslužijo nekaj dostojanstva, ne pa da se jih vrže v kontejner! :evil:
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

Kraj: ŠpG/LJ

OdgovorNapisal/-a Fitzgerald » So Apr 19, 2008 10:00 pm

Jaz bi, če ne bi imela možnosti, da ga pokopljem na svojem ozemlju. No, morda se ne bi ravno v Mb vozila, se mi zdi pa vseeno lepo imet kak grobek za ljubljenca, ki ti je toliko pomenil. Ne morem se znebit creepy občutka o istoimenski knjigi Stephena Kinga, brrrr
Uporabniški avatar
Fitzgerald

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Nixie » Ne Apr 20, 2008 10:00 am

Ja se strinjam z ostalimi, da bi ga pokopala v pokopališču, če nebi imela možnosti, da ga pokopljem na svojem vrtu. Drugače pa ne, ker se mi zdi to pokopališče brezveze in je samo zato, da se služi na račun mrtvih živalic... :?
Mjaaauuu....
Uporabniški avatar
Nixie

OdgovorNapisal/-a Fitzgerald » Ne Apr 20, 2008 3:19 pm

Nixie napisal/-a:Drugače pa ne, ker se mi zdi to pokopališče brezveze in je samo zato, da se služi na račun mrtvih živalic... :?

Kaj pa se dandanes še dobi zastonj? Najbrž je treba tud vzdrževanje plačat pa prostor, ki ga zakupiš - tko kot človeška. Slika
Uporabniški avatar
Fitzgerald

OdgovorNapisal/-a Zorroslav » Sr Apr 23, 2008 8:29 pm

Jaz sem svojega prejšnega muca pokopal kr na vrtu. Tam kjer je pokopan zdej raste ena roža, samo se ne morem spomnit imena. Pač, v spomin na njega.
Zorroslav

OdgovorNapisal/-a Fitzgerald » Če Apr 24, 2008 12:04 am

Zorroslav napisal/-a:Tam kjer je pokopan zdej raste ena roža.

To je pa lepo. Slika
Uporabniški avatar
Fitzgerald

OdgovorNapisal/-a Tinchka » Če Apr 24, 2008 12:11 am

Ja, sej jst bi tudi kej posadila, recimo kakšen grm ali pa drevo. Enkrat smo enim našim prijateljem dali palmo za posadit, ko jim je pes umrl.
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

Kraj: ŠpG/LJ

OdgovorNapisal/-a meæka » To Jun 17, 2008 2:31 pm

Na vrtu :?: :!: :?: :!:
NO WAY! Če smo ljudje pokopani na pokopališču je lepo
in po mojih pojmih obveza, da so na pokopališču tudi mačke!
Mačka je stvar ugleda!
meæka

Kraj: -zaradi varnosti prazno-

OdgovorNapisal/-a meæka » Sr Jun 18, 2008 2:51 pm

Nixie napisal/-a:Drugače pa ne, ker se mi zdi to pokopališče brezveze in je samo zato, da se služi na račun mrtvih živalic... :?

Ni brezveze! Za storitve je treba plačati in to je čisto normalno!
Za normalen pogreb in grob je treba pač plačati!

edit:
Ni SAMO zalo, da se služi na račun mrtvih živalic, ampak tudi zato,
da so mrtve živalice dostojno pokopane!
Mačka je stvar ugleda!
meæka

Kraj: -zaradi varnosti prazno-

OdgovorNapisal/-a police » Ne Nov 02, 2008 7:20 pm

Pri nas pa je tako, da vse živali ki so nam umrle (in ki nam bodo) pokopljemo pod kakim drevesom. Za enega mucka se spomnim, da smo ga pokopali pod grm, kjer je najrajši ležal potem pa sem mu jaz naredila križ in gor napisala ime mačka in letnice od kdaj do kdaj. Pa seveda svečke in vse to. Res je bil lep mačkon ^^
ubistvu smo naredili kot pravi grob za človeka ker nam živali veliko pomenijo
Mačke so zakon!!!!
Uporabniški avatar
police

Kraj: Kranj z okolico

OdgovorNapisal/-a Jakob » Ne Maj 31, 2009 4:30 pm

Ja pri nas domače živali pokopljemo v kotu našega vrta ob smreki..drugače pa se mi pokopališče za domače živali zdi tako malo.. srhljivo.. pa še plačevati je treba, grob od živalce lahko urediš tudi doma ne da bi plačal.
Uporabniški avatar
Jakob

OdgovorNapisal/-a zzak » So Jun 06, 2009 5:39 pm

meæka napisal/-a:

Ni brezveze! Za storitve je treba plačati in to je čisto normalno!
Za normalen pogreb in grob je treba pač plačati!

edit:
Ni SAMO zalo, da se služi na račun mrtvih živalic, ampak tudi zato,
da so mrtve živalice dostojno pokopane!
Mrtva žival je zgolj truplo, kot tudi človeka, spominjamo se osebe, bitja, karakterja, ne pa mesa in kosti. Tako da je pokopališče zgolj dobra komercialna poteza lastnika. Dostojanstvenost nima tu nič zraven kot tudi ne pri ljudeh, tudi ljudi ne bi smeli več pokopavati, če ne drugega zaradi prostora.
Pokop in čaščenje je zadeva ki se jo je spomnila vera, vera pa ne prinaša ravno dobrih stvari za moje pojme...

Sami smo živalice pokopali na vrtu, sedaj ko pa nimamo vrta pa ne vemo kam in kako, na pokopališče sigurno ne.

Lp
Doma pohištvo uničujeta Klemen & Pink
zzak

OdgovorNapisal/-a Chabiii » Če Jun 11, 2009 1:56 pm

jst pa bi mela pokopališče nekje v Lj... ker prejšnji teden sem prvič pokjopala živalvo na jasi ob gozdu nasproti hiše, ker prej so starši boga trupelca stran vrgli da jst ne bi vidla in zagnala rom pom pom... samo ok... če mačko pokoplješ je v redu, ker je majhna. kaj pa ko bo nekoc moj pes umrl? to je pa veliiiiko bitje... ze zarad tega bi rada pokopališče...
Uporabniški avatar
Chabiii

Vrni se na Zgodbe naših muck

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost