Pici - Picúr - Picúrka

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

Pici - Picúr - Picúrka

OdgovorNapisal/-a Fitzgerald » To Avg 18, 2009 11:51 am

Pici je 3-mesecna mucka, pripeljana iz Prekmurja z vasi zaradi slabega stanja: konstantna tekoca tekoca driska, polna zajedalcev, za polovico manjsa od bratcev, a s taaaaaaako voljo do zivljenja in predenja, da sem se jo odlocila zacasno pripeljat v LJ, kjer bi jo pozdravila in vrnila bodisi v okolje bodisi jo oddala ...

In se je zacelo - boljsa hrana, pastica za uravnavanje crevesne flore, odprava zunanjih in notranjih zajedalcev, antibiotik ... ko se je vrnila iz klinike po 3 dneh, je bila neprepoznavna: igriva, zivahna, radovedna mucka. Prej pa je samo mijavkala in se me drzala kot senca, prisla na klic (zdaj pride na klic samo, ko se bliza cas hranjenja :? ). Dlaka se ji je popravila, postala dobesedno puhasta, crna brava se blesci kot bi jo ravnokar vzela iz pralnega stroja ... Potem se sterilizacija pa cepljenje ...

In ker je prav posebna muca, je osvojila srca vseh, ki so prisli v stik z njo, tako da ... no, saj poznate zgodbe zacasnikov. :D :lol: 8)
Uporabniški avatar
Fitzgerald

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Fitzgerald » To Avg 18, 2009 12:01 pm

Izcrpana Pici - res je bila samo kost in koza
Slika

Tkole se muckamo
Slika

Ko nimamo casa pozirat, ker se igramo (kar pocnemo cel cas, tudi, ko je na vrsti hranjenje)
Slika

Navajanje na strik
Slika
Uporabniški avatar
Fitzgerald

OdgovorNapisal/-a Fitzgerald » To Avg 18, 2009 12:02 pm

Moja noga je zraven v 1. slikci zato, da se ponazori, kako drobckana je v resnici bila. Saj poznate tisto: velika glava, majhen trup. :shock: Imela je 800 g, zdaj jih ima malo cez kilo. :P
Uporabniški avatar
Fitzgerald

OdgovorNapisal/-a Tinchka » To Avg 18, 2009 4:36 pm

Picika Micika luštna mala srčica. Še dobro, da je tebe najdla.

Ej, kaj je pa s Fickotom in Yodo?
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

Kraj: ŠpG/LJ

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Sr Avg 19, 2009 9:16 pm

Pa ji je sekirca v med padla. :)
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a VolkD » Sr Avg 19, 2009 10:14 pm

hahaha.. Lahko bi rekli, da ima človek tako veliko srce, kolikor mačk gre vanj :lol:

Nekateri ga torej skoraj nimajo, pri drugih je pa kot avtobus - vedno se najde prostor za še eno.
Uporabniški avatar
VolkD
star maček

Kraj: Okolica Divače

OdgovorNapisal/-a Fitzgerald » So Avg 22, 2009 10:56 pm

Tinchka napisal/-a:Ej, kaj je pa s Fickotom in Yodo?

Nic. Lepo zivita svoj lajf z mojo ex drugo polovico.
Uporabniški avatar
Fitzgerald

OdgovorNapisal/-a Tinchka » Ne Avg 23, 2009 12:24 am

Aaa, dobro. Samo da sta ok. Midva z mojim se kdaj za hec kregava, kaj bi bilo z mačkami, če greva narazen. Po moje bi se stepla za njih. Sploh Roškota jaz ne zaupam nikomur drugemu kot sebi.

Fitzgerald, ma boš mogla kako družbo Piciki zrihtat, a :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

Kraj: ŠpG/LJ

OdgovorNapisal/-a Fitzgerald » Ne Avg 23, 2009 11:55 am

Tinchka napisal/-a:Fitzgerald, ma boš mogla kako družbo Piciki zrihtat, a :wink:

O, ma dej nehaj - tok hitro pa ne! Itak bi pol, "ko bom velika", zelela imeti psa (pa podgano, dragi pa ptica), upsa, haha

Je pa ciiiiiiiisti zivc, tud minute ne pri miru, ko ji dam oprsnico gor, sploh ne "opazi", da jo ima, ker je toliko zaposlena z laufanjem, hehe

Se mi pa zdi, da se je v parih dneh, kar je nisem videla, poredila oz. bolje receno zrasla. :D
Uporabniški avatar
Fitzgerald

OdgovorNapisal/-a Fitzgerald » Sr Dec 16, 2009 2:23 pm

Moram poknit gor kake nove slikce - sem imela lep čas pokvarjen fotoaparat.

Pici ima 7 mesecev in je iz dneva v dan bolj nagajiva. Še evdno ji je cel žur, če se lahko podi s palstičnim zamaškom ali grize "podgano" na jo-jo vrvici. Par dni nazaj sem ji kupila hrčka na bzzzzz sistem na kliniki. Tam pri repu ima kaveljček, ki ga potegneš ven in hrček potem nori po stanovanju (malo no), mačka pa za njim.

Ko dobi posladek (palčke, ne glede na znamko in okus), se najprej poigra s tem koščkom kot bi se z živo miško, potem pa ga poje. Včasih ga zabriše tud pod tekač, ki ga potem kdo ve, kdo najde. :roll: Ponavadi sem to kar jaz, ki se na vsake toliko dobesedno nabijem na kako njeno igračko, ki jo ima skrito pod tekačem. :shock: Ima še 2 plastični igrački iz Kinder jajca (v enem kosu) pa nekega medvedka, ki mi je odpadel s ključev.

Zelo rada grizlja tudi mamine rože (neki kaktusi ali kaj, mesnati listi s trni). Če pogledaš od blizu, vidiš, kako so končki od listov lepo "skrajšani". Na splošno rada tako grizlja kaj trdega - kak kos lesa, ki štrli od recimo mize ... hmmm, da nima kakih problemov z zobmi?! :?

Najbolj mi je pa všeč najin jutranji ritual. Ko se vsa zaspana primajem v kopalnico, se usedem na školjko, ona pa me pride z raznimi mrnjav, frrrrrrrr, pobucat. Potem jo jaz polupčkam in isto "rečem" frrr, pa ona nazaj ... ali pa, ko se tuširam in ugasnem vodo, skoči v banjo (ko sem jaz še not in se recimo milim), se usede ali pa pač že kaj raziskuje po mokri banji). Potem, ko zopet odprem vodo, skoči ven iz banje in me sede opazuje na njenem robu, haha Ful je zabavna muca!

Najbolj pa mi je všeč, prav presenečena sem, ko sem v zadnjem času ugotovila, ko se s fantom recimo skregava in povišava glasove in potem, ko nehava, Pici pride in se začne intenzivno drgnit ob najine noge, se muckat, cartat, mijavkat :shock: In potem se cel dan ful hoče cartat. Kot da zares začuti, da je nekaj narobe.
Uporabniški avatar
Fitzgerald

OdgovorNapisal/-a Fitzgerald » Če Sep 15, 2011 9:21 pm

Evo mene, po slabih 2 letih, spet na Mačjelovki.

Pici je še kar kraljica mojega srca. 8) :D Avgusta je bila 2 leti, odkar je pri meni in 2,3 leta stara. Nagajiva še pa još, skoz bi se ugrala, se loviva po stanovanju, šiba(va) iz kuhinje v kopalnico, tams e mi "skrije" v kad, jaz se obrnem in grem ven, on pa za mano, okoli noge in zviz pod klop v kuhinji. Taki cukrček je. Ko pridem domov, obvezno sledi crkljanje, kar potrpežljivo pusti, potem mi je pa itak skoz za petami. Bom prilepila kako fotko.

Da potrkam, je zdrava, odkar smo opravili s flutd pri njenih pol letih.
Uporabniški avatar
Fitzgerald

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Če Sep 15, 2011 11:47 pm

O fajn, da si se vrnila, bomo vsaj lahko malo debatirali (smo že začeli). :D
Pol vidim, da je živahna tvoja mucka in tut mal štorasta (ko si v drugi temi opisovala njene padce s police.) :lol:
Čakamo slikovne dokaze hehe
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Fitzgerald » Pe Sep 16, 2011 8:45 pm

Je ja mali štor, je pa izredno prikupna. Ona kar pozabi, da se je zvrnila dol al da se je zabila v vrata :shock: veselo dalje laufa. taka nezamerljiva muca je.
Uporabniški avatar
Fitzgerald

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » So Sep 17, 2011 9:31 pm

To zabijanje mi je znano, moj tut. :wink: Al pa ko dirka iz wc-ja na vse strani s sršečim repom kot da bi ga kdo lovil. :lol: Norci. :lol:
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Fitzgerald » Ne Sep 18, 2011 4:04 pm

A še vedno? Se ni malce umiril? A imaš samo njega?

Pri Pici je to fino, ker samo kak glas dam, pa se ona pripravi za napad, ali pa dvignem roke v zrak ala ujeda, pa je že za špil. :lol:
Uporabniški avatar
Fitzgerald

Naslednja

Vrni se na Zgodbe naših muck

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost