Mimi&Misi

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

Mimi&Misi

OdgovorNapisal/-a PATKA » Pe Jan 15, 2010 10:44 am

Mimi in Misi sta sestrici prišle iz Zadra. Mimi je odlična lovka in pravijo ji tudi zlata mačka. Misi nikakor ne gre od doma, saj je že kot otrok imela grozno živlenje.
Mimi je črno bela pasemska mačka. Vsak dan mora nekaj uloviti. Ima zelo lepo pogled in je zelo lepa mačka. Neznosno rada se cartlja in je kobase. Pri hrani je še kar zbirčna. Grize samo takrat ko se igra. Mi jo še naprej zelo razvajamo. Nima rodovnika in nima več 9 živlenj. Ne štejem več koliko živlenj ima ampak samo vem ,da jih nima več veliko saj se ji je že veliko kaj zgodilo. Zlomljena čeljust, razno razne bule,ki jih morajo izrezati...Ampak mi jo razvajamo dokler jo bomo še lahko. Stara je okoli leto in pol. Je bolj majhne rasti. Je sterilizirana mačka zato vski mački okoli naše hiše (sosedovi ali potepuški mački) so ljugosumni ker se ne morejo sparit z njo. Pa okoli hiše tudi hodi en mein coon maček in jo je hotel naskočiti. Mimi se ni dala in ko jo je maček naskočil ji je zasadil kremplje v kožo na hrbtu. Tam so se naredile ene zelo velike bulice. Zanjo je bilo treba posebaj skrbeti in ker bulice niso izginale smo jo morali dati pod nož. Vse je bilo vredo in preživela je. To je ta zgodba o Mimiki. Za več pa lahko vprašate.
Slikice:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Misi je že od otroštva zelo boga. Zadnja se je skotila in to komaj.Ni hotela jesti in morali smo jo na silo. Ker skrbniki niso imeli časa skrbeti zanj so jo mislili uspavati zato smo jo mi vzeli skrbeli zanj. Zdaj pa kar sili k hrani in hoče hrano ves čas. Ni zbirčna in je toliko stara kot Mimi. Je zelo previdna in tudi ona nima vseh živlenj. Ko sem jaz bila v Fijesi pa sem prišla domov je mačka ležala pod kozolcem in bla trda kot kamen. Nekdo jo je tako pristrašel ,da je groza. Glako je imela zelo našopirčeno in nogo poškodovano. No za nogo smo skrbeli kolikor se je dalo samo je rekel veterinar ,da ni pomoči nogi in da bo za zmeri imela poškodovano in krumpala. Pa slepa je rahlo pa sliši še pre dobro. Samo da vzdihneš ona se že vstraši. Ko pa se res kaj ustraši pa skoči na polkono na oknih in je ne dobiš dol saj se s kremplji prime ko cek. Cartat te mačke sploh ne gre ,tako da bi jo lahko držal v naročju, ne. Samo če ona leži potem jo lahko božaš, drugače ful krempa. Je nekaj posebnega saj ima na kožuho narisan zlomleno srce. To mislim ,da je vredo zgodba o Misiki za več informacij pa lahko vprašaš.
Slikice:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Več fotografij si lahko ogledate TUKAJ

In za več informacij napiši tukaj.
Uporabniški avatar
PATKA

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Pe Jan 15, 2010 11:50 pm

Kako to mislš da je pasemska?
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a corleone » So Jan 16, 2010 8:28 am

Jao kaj maš lepe :D
Uporabniški avatar
corleone

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a PATKA » So Jan 16, 2010 11:40 am

Babyjazz napisal/-a:Kako to mislš da je pasemska?

Da sta se sparli enaki pasmi skupaj iz različnih držav.
Uporabniški avatar
PATKA

OdgovorNapisal/-a corleone » So Jan 16, 2010 5:17 pm

Aha... in kere pasme pa je muca? Iz katerih držav prihaja?
Naš Billy je na žalost direkt iz Ljubljane tko da ni pasemski... blagor teb... :D
Uporabniški avatar
corleone

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » So Jan 16, 2010 11:38 pm

A misliš enaki barvi? :D Ker tvoja je drugač navadna domača mačka...pa ne da imam kaj proti njim, celo nasportno (imam sama enega takega), samo neumno se mi zdi govorit da imaš pasemsko mačko če to ni. Še sama si v isti sapi napisala da nima rodovnika, nato pa še da je pasemska? torej? kaj je zdaj prav je pasemska z rodovnikom ali nepasemska brez?
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » So Jan 16, 2010 11:39 pm

corleone napisal/-a:Aha... in kere pasme pa je muca? Iz katerih držav prihaja?
Naš Billy je na žalost direkt iz Ljubljane tko da ni pasemski... blagor teb... :D

Kaj pa ji je tok blagor? A so pasemske mačke kaj boljše od domačih mešank ali kaj? Ni mi jasno od kje tako navdušenje...
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a PATKA » Ne Jan 17, 2010 10:25 am

Mati je iz Zadra
Oče je pa slovenec, pasma pa je Kartuzijka
Tako si mislim ,samo nisem prepričana. Ali pa sta obe navadni mački (domači).
Uporabniški avatar
PATKA

OdgovorNapisal/-a corleone » Ne Jan 17, 2010 10:44 am

Babyjazz napisal/-a:Kaj pa ji je tok blagor? A so pasemske mačke kaj boljše od domačih mešank ali kaj? Ni mi jasno od kje tako navdušenje...

Hehe sej je bil joke... sej veš sarkazem pa te fore..
Uporabniški avatar
corleone

Vrni se na Zgodbe naših muck

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost