Muca Maša - moja zgodba

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

Muca Maša - moja zgodba

OdgovorNapisal/-a Senkica70 » Če Jan 28, 2010 12:01 pm

Najprej en prav lep mijav vsem skupaj!

Rada bi vam povedala zgodbo, ki je videli boste zares zanimiva...

Skotila sem se v začetku septembra 2008 in ljudje so me že prav majhnega mladička prepustili cesti...kako me je bilo strah. Bila sem sama bratcev in sestric nisem več videla in iskala sem v okolici kam bi se lahko zatekla. Spala sem povsod in veliko ljudi me je preganjalo, jaz pa sem hotela samo malo pozornosti. Moje mačje srce je jokalo...

Čeprav sem tu in tam dobila malo hrane, sem vztrajno hujšala in bila me je sama kost in koža. Sama sreča, da imam srednje dolgo dlako in na prvi pogled ni bilo videti tako hudo...

Potem sem nekega dne odkrila hišo, v katero so se prav pred kratkim preselili ljudje, za katere je moje malo mačje srce takoj začutilo, da bi me lahko sprejeli za svojo. Videla sem imeli so že eno svojo muco in hranili so še dve zunanji muci. Strah me je bilo pa vendar sem se približala hiši. Prva me je zagledala njihova hčerka Ksenija sedaj moja najljubča oseba in me zvabila v svoje naročje. Bila sem velika kot njena dlan, pa čeprav sem bila tedaj stara že 2 meseca. Skoraj takoj sem ji "padla" v srce in vzela me je za svojo. Potem je odkrila vzrok moje podhranjenosti: gliste, gliste in še enkrat gliste. Bruhala sem jih in imela sem krvavo drisko. Odšli sva k veterinarju in dobila serm zdravila, po katerih sem si počasi opomogla. Slišala sem, da je veterinar rekel, da morda ne bom preživela. Jaz pa sem hotela živeti, saj sem končno srečala osebo, ki je bila pripravljena tako lepo poskrbeti zame. Borila sem se in uspelo mi je.

Moja ljuba Ksenija me sedaj zelo razvaja. Rekla je, da zato, ker sem imela začetek življenja tako težak in bom sedaj imela najlepše mačje življenje, kar si ga lahko zamislim. Imam svoj fotelj za spanje in Ksenija mi je dala majhen košček ovčje kože na katerem se tako prijetno zaspi. Najlepše pa je takrat, ko se moja Ksenija zvečer spravlja spat in zlezem pod odejo in se malo cartava. potem mi postane prevroče in se uležem na odejo in se stisnem ob njeno telo.

Res mi je lepo. Imem veliko malih plišastih in drugih igračk, da se lahko igram. Uživam, ko mi krtači kožušček, saj je to tako zelo prijetno. Čeprav sem notranja muca imam polno življenje, saj me imajo vsi tako zelo radi. Ko je spomladi in do pozne jeseni primerno vreme, greva s Ksenijo na povodcu tudi na sprehod.

To je moja zgodba in rada sem jo delila z vami.

MIJAU!
Mijav - s teboj je vse lažje
Senkica70

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Če Jan 28, 2010 11:40 pm

Zelo lepo napisano. :wink: Imaš kakšno fotko mucke? :)
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Senkica70 » Pe Jan 29, 2010 11:57 am

Saj bi jo že pripela, pa ne vem kako :(
Senkica70

OdgovorNapisal/-a mamaF » Pe Jan 29, 2010 12:06 pm

:D Lepa zgodbica!
Senkica70, svoje slike moraš najprej naložiti v kak spletni album ( Picasa, ali Moj album ...), potem pa jih klikneš z desno miškino tipko, klikneš na "kopiraj mesto slike" in to prilepiš sem v odgovor.
Pred tem moraš tukaj - nad poljem za odgovor klikniti na tisti "img" v oglatih oklepajih in vmes med oba "img" - ja prilepiš tvoje "kopirano mesto slike.
Upam, da sem bila zadosti razumljiva in ti bo uspelo!

PS: če pa shraniš sliko v Shrani.si imaš že ob strani narejeno kodo "za forum", ki jo kar tako kot je, prilepiš sem v polje za odgovor.
Vendar bodi pozorna na velikost slike - pri Shrani.si imaš možnost, da pred shranjevanjem klikneš na "dodatne možnosti", kjer obkljukaš opcijo "zmanjšaj sliko na" ... max 640pikslov). Tako ti bo v album shranilo že pravilno pomanjšane slike, da ne bodo prevelike za v ta forum (mislim, da je tukaj omejitev velikosti 480x640 pikslov).
Mijaauuuu!
Uporabniški avatar
mamaF

Kraj: Komen

OdgovorNapisal/-a Senkica70 » Pe Jan 29, 2010 12:27 pm

Poglejte me...sem lepa, a ne?

Slika[/code]
Senkica70

OdgovorNapisal/-a mamaF » Pe Jan 29, 2010 12:38 pm

Super, uspelo je :)

Tale Maška je pa prekrasna srebrna lepotička :D Se vidi, da zna uživati, kar se da :wink:
Mijaauuuu!
Uporabniški avatar
mamaF

Kraj: Komen

OdgovorNapisal/-a Senkica70 » Pe Jan 29, 2010 1:01 pm

Takole pa lepo sanjam...

Slika
Senkica70

OdgovorNapisal/-a I_love_u » Pe Jan 29, 2010 4:50 pm

Luštna... :lol:
Uporabniški avatar
I_love_u

OdgovorNapisal/-a Taša » Pe Jan 29, 2010 5:17 pm

Ooooooooooo, lepotička pa pol. :D
Uporabniški avatar
Taša

Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Pe Jan 29, 2010 9:58 pm

Lepa, se vidi da uziva. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Bianca » Sr Feb 03, 2010 11:18 am

Res je lepa muca, in srečna zgodbica. :D
Uporabniški avatar
Bianca

OdgovorNapisal/-a Senkica70 » Po Maj 03, 2010 1:36 am

Mijau!

Moram vam povedati, da sem prejšnji ponedeljek (26.4.) po nesreči padla z balkona naše novozgrajene hiše, ki še nima ograje. Izpahnila sem si desni kolk in veterinar je najprej poskušal z nameščanjem pod kontrolo rentgena. Ko sva bile v četrtek na kontroli pa se je izkazalo, da je ponovno prišlo do izpaha kolka. Veterinar je kot najboljšo in trajno rešitev predlagal operacijo. Jutri (ups, danes!) torej grem na operacijo. Moja draga Ksenija je čisto nervozna, kako bo uspela operacija. Sem jo polizala po nosu in rekla naj nič ne skrbi, da so mariborski veterinarji "ta boljši". Mislim, da me bo operiral dr. Levačič.

Se javim, da vam povem nadaljevanje...
Senkica70

Vrni se na Zgodbe naših muck

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost