Dillinger

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

Dillinger

OdgovorNapisal/-a Dillinger » Sr Feb 03, 2010 9:55 pm

Dillinger

Ko sem se lani septembra pripravljala na študijsko življenje v Ljubljani, mi je bila ena prvih misli, da nikakor ne grem tja, brez vsaj ene živali. Žal je bilo nemogoče, da bi s seboj odpeljala svojo psičko, saj ji iz prvega leta življenja, ki ga je preživela nekje zunaj, sama in zapuščena ostalo še kar nekaj travm...odkar sem jo pripeljala iz zavetišča je minilo že kar nekaj časa, ampak ona še vedno ne zmore biti sama doma. No... in tako sem jaz domače obvestila, da zdaj bi pa jaz imela enega mačka za seboj. :D Sem izbrala ime: Dillinger, po Jhonnu Dillingerju, ameriškemu roparju, o katerem je takrat enkrat igral film v kinu in nato sem začela brskat tu in tam in na bolhi slučajno naletela na oglas, kjer je pisalo, da oddajajo mačjega mladiča, najdenčka, ki naj bi bil star okoli dveh mesecev... sem šla po njega iz Laškega v Maribor... in našla mačka, ki nikakor ne bi mogel biti star dva meseca...praktično cel je bil velik tako nekako za mojo dlan. Gospa, ki ga je oddajala je povedala, da muc pravzaprav ni najdenček... da ga je vzela njegovi prostoživeči mami, da bi ga rešila prostoživečega življenja. Hranila ga je s kravjim mlekom, šunko in hruhom. Na vprašanje, če je bil pri veterinarju je odgovorila z ''ne to pa ne.'' :evil: :roll: Muca sem odpeljala s seboj... drugi dan sva bila pri veterinarju, kjer sva izvedela, da je muc star komaj kakih pet tednov, da ima garje in da je premajhen, da bi jih že sploh lahko zdravili. :? Veterinarka je bila zgrožena, ko ga je videla. Njene prve besede, ko ga je videla so bile: ''Ja ti bi moral biti pa še pri mamici! :( '' Hvala bogu mu sicer ni nič manjkalo... pa sva začela z viraminskimi pasticami, z zdravljenjem garji pri 6 tednih, pa z razglistenjem in tako dalje... Mali je rasel in rasel, postal pravi potovalni muc, ki med tednom živi v Ljubljani in med vikendi v Laškem, je živ kot hudič in po kastraciji je bil ''božček'' komaj nekaj ur... večer tistega dne, ko je bil kastriran je že hotel noreti, kot vsak drug dan. :shock: :D Sicer je pa definitivno najbolj zabavna žival, kar sem jih kdaj poznala. :D Ob njegovih norijah prav ne morem biti nikoli slabe volje. Anti-stress maček. :lol:

P.S.: Bi dodala slike, pa ne znam. :roll: :oops: :oops:
Dillinger

Kraj: Laško

OdgovorNapisal/-a mamaF » Če Feb 04, 2010 2:23 pm

Jaa, slikceeee! :D
Dilinger, bom citirala kar samo sebe - navodila za lepljenje slik:
mamaF napisal/-a::D Lepa zgodbica!
Svoje slike moraš najprej naložiti v kak spletni album ( Picasa, ali Moj album ...), potem pa jih klikneš z desno miškino tipko, klikneš na "kopiraj mesto slike" in to prilepiš sem v odgovor.
Pred tem moraš tukaj - nad poljem za odgovor klikniti na tisti "img" v oglatih oklepajih in vmes med oba "img" - ja prilepiš tvoje "kopirano mesto slike.
Upam, da sem bila zadosti razumljiva in ti bo uspelo!

PS: če pa shraniš sliko v Shrani.si imaš že ob strani narejeno kodo "za forum", ki jo kar tako kot je, prilepiš sem v polje za odgovor.
Vendar bodi pozorna na velikost slike - pri Shrani.si imaš možnost, da pred shranjevanjem klikneš na "dodatne možnosti", kjer obkljukaš opcijo "zmanjšaj sliko na" ... max 640pikslov). Tako ti bo v album shranilo že pravilno pomanjšane slike, da ne bodo prevelike za v ta forum (mislim, da je tukaj omejitev velikosti 480x640 pikslov).
Mijaauuuu!
Uporabniški avatar
mamaF

Kraj: Komen

OdgovorNapisal/-a Senkica70 » Če Feb 11, 2010 4:32 pm

Ja, vem, kako je to....čisto te razumem....se mi zdi, da me moja Maša tudi vse čisto razume in če sem slučajno slabe volje mi jo kar prežene...

Res anti-stresna muca
Mijav - s teboj je vse lažje
Senkica70

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Ne Mar 07, 2010 12:10 am

Dilinger a ne bo slikic? :(
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

Vrni se na Zgodbe naših muck

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost