"Udomačiti" oz. socializirati muco

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

"Udomačiti" oz. socializirati muco

OdgovorNapisal/-a Senkica70 » Sr Mar 10, 2010 11:34 pm

En lep mijav!

K nam se je pritepla muca, ki je bila vsa bolna in sva z njo odšli k veterinarju h kateremu že hodiva z mojo Mašo. No ugotovil je da ima gnojno pljučnico in sedaj je že tri dni pri njih.

Rada bi jo vzela za svojo vendar ne vem, kako naj to izvedem, saj je tako prestrašena da samo piha in se skriva v kot.
Ko bi vedeli, kako težko jo je bilo ujeti, da sem jo lahko "spakirala" v transportni boks!!! Morala sem obleči, usnjene delavne rokavice, da sem se ubranila krempljev...veterinar pa je izvedel pregled lahko šele po tem, ko ji je dal injekcijo za pomiritev.
Vsak dan pokličem na kliniko in muci gre na bolje in jutri jo bodo tudi sterilizirali....

Povejte mi prosim, kako jo naj socializiram, ker bi jo rada vzela k sebi? tako srčkana je in smili se mi prestrašeno bitje...rada bi jo obvarovala negotovega življenja brezdomne mačke...saj razumete....

Bi pri tem (pri socializaciji) lahko kako pomagala moja muca Maša, ki jo imam že od prej?

LP
Ksenija
Mijav - s teboj je vse lažje
Senkica70

OdgovorNapisal/-a VolkD » Če Mar 11, 2010 1:05 am

Težko je dati kar nek nasvet. Zelo je odvisno od mnogih faktorjev. Vprašanje je koliko je muca stara. Drugače pa znajo biti živali zelo hvaležne za dano zaupanje. Imajo tudi presenetljivo dobro razvit čut s katerim prepoznajo prijatelja.
Vključevanje muce, ki je že od prej doma in hišna ljubimka, se mi vsaj na začetku ne zdi preveč dobra ideja, saj lahko stvari precej zakomplicira. kasneje se bo pa to tako in tako uredilo samo.
Uporabniški avatar
VolkD
star maček

Kraj: Okolica Divače

OdgovorNapisal/-a I_love_u » Če Mar 11, 2010 9:02 am

Če iz mojih izkušen pogledam, se to da, ampak je treba veliko potrpljenja in časa. Začni tako, da bo muca najprej omejena na kakšno sobo in svojemu mucu ne pusti blizu, tako da muca najprej spozna okolico in se nanjo dokaj navadi, potem bo pa že samo od sebe prišlo do spoznavanja (valda pod tvojo kontrolo). V muco ne silt, ampak če je fibec bo prej ali slej prišla do tebe, pa te prevohala. Upam, da vam uspe, pa ne prehitro obupati in sporoči kako je šlo.
Uporabniški avatar
I_love_u

OdgovorNapisal/-a kaalen » Sr Mar 17, 2010 11:51 pm

Bom bolj kratka, ker se mi mudi v sluzbo.

Pri socializacije muce je treba biti predvsem potrpezljiv. Najboljse jo je namestiti v kaksno manjso sobo npr. kopalnico in se cimvec ukvarjati z njo, prinesti hrano, pobozati itd.
kaalen

OdgovorNapisal/-a lea » To Mar 23, 2010 1:56 pm

Pozdravljeni

Jaz sem imela isti primer, ko se je k nam prišla brezdomna muca. Seveda je bilo nemogoče da bi jo ulovila. Ni se pustila pobožati prec ko me je zagledala je pobegnila. Začela sem ji nastavljati hrano, mleko, vodo... muca je prihajala vsak dan. Ko sem jo zagledala sem ji dala jesti in se odmaknila tako sem nekaj časa delala in glej ga zlomka muca se mi pusti božati crkljati in smo prave frendice:) res da je prostoživeča in ni v stanovanju, ker se ne razumejo z mojima dvema korenjakoma. Vendar je muca zadovoljna vsak dan se vrača na isto mesto in muco bom tudi seveda sterilizirala....
lea

Vrni se na Zgodbe naših muck

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost