my fairy tale

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

my fairy tale

OdgovorNapisal/-a maji » Sr Jun 16, 2010 9:33 pm

spominjam se ko sem bila majhna: ati je na dvorišču popravljal avto in zakričal mami naj prinese mleko v skodelici....mama je to tudi storila, za njo pa je elegantno stopicala črna, dolgodlaka, lepa muca...prišli sta po stopnicah in ta kepica veselja je priletela k meni in se pocartala...odločili smo se da ji pustimo prosto pot, če bi hotela domov in da je ne bi komu vzeli...spomnim se kako sem stiskala pesti in si govorila, tako v sebi, prosim ostani...vrata so bila odprta celo noč, živeli smo v stanovanjski hiši, v mestu....

pika je ostala...tako smo ji dali ime, ker je imala majhno belo liso na vratu, sicer pa je bila črna in imela je srednje dolgo dlako...jaz že tak mičkena sem takoj naslednji dan letela v knjižnico, si sposodila vse mogoče knjige o mačkah in tako so se naše prigode začele...
ker sem bila majhna, sta jo mama in ata peljala k veterinarju, (takrat jih še v mariboru ni bilo toliko in sta se morala voziti nekam v okolico šentilja) kjer so jima povedali, da je približno 2 leti stara(po zobeh) in da je breja...nič za to...naša je bila od trenutka ko je stopila čez prag...

bila je nekaj posebnega, to vemo in se zavedamo vsi v naši družini. povedala vam bom samo svoj del zgodbe, ker le tega najbolje poznam...

bila je izredno samosvoja, elegantna, čista, prikupna in topla...zmeraj ko sem bila žalostna, ali bolana, ali osamljena, je prišla k meni in se mi vlegla na trebušček...ko ji ni odgovarjalo da si jo cartal te je opozorila, če nisi nehal si pa dobil, kar si si bil sam kriv, večkrat se je zgodilo da se je podila za mano, vedno je pa res imela razlog, ali sem se preveč premikala in sem jo s tem motila, ali se je morala presedat zaradi mene, in ko ji je presedlo, se je postavila čisto nizko k tlom, uhice nazaj in z repkom mahala čisto ob podu in hitro, takrat sem vedela....bejži....ustvarila si je taki rešpekt, pri nas, da je res...bila carica v bajti:)
spala je večinoma pri meni, v pojstelji, na pojštru...dokler sem bila v osnovni šoli, šele potem s časoma je imela svoja ležišča povsod po stanovanju in zdaj v hiši...kjer ji je odgovarjalo, tam je bila...
vedno me je čakala ko sem prišla iz šole domov, pred vrat, mama mi je povedala, da je približno 15min prej da sem prišla domov sedela pred vrati in čakala, s tem da nisem imala neke rutine, kdaj sem prišla domov...enostavno je vedela....

ogromno sma se preigrali, presmejali, res je bila zadovoljna muca, jaz pa še bol zadovoljna in srečna lastnica:) tudi če smo šli kam na počitnice, za dlje časa, smo jo pustili pri teti, ker je vožnjo res slabo prenašala in tudi tam nas je vedno počakala...ko smo pa prišli, pa tako veselje, iz njene in naše strani da je bilo joj...solze, če je v roku 5 min.nismo priklicali in solze 5 min po tem ko smo se pocartali vsi...šla pa je do čisto vsakega in se pozdravila, lupčka, pa je bilo dobro(v družini nas je bilo vse skupaj 5, mama, ata in 3 fročeki)

če sem kdaj cartala kako mačko ali psa...pa sem prišla domov, me je celo sprešnofala, potem pa me je 3 dni ignorirala, čeprav sem se ji opravičevala, potem sem jo pustila da se ohladi in spet je sama prišla do mene...

vedno ampak res vedno, pa sem jo navadla da je, dala lupčka, ponavadi ko sem prišla domu ali pa ko sem šla in to je tudi sama potem iskala, spomnim se da se je zgodilo da ji nisem dala, ni hotla prit k meni, se me izogibala, potem sem se spomnila kaj sem naredila narobe....lupčka ji nisem dala in je bila ožaljena.. 3 dni ignor, potem pa spet po starem....

imela je vse, več kot smo ji nudli, ji verjetno ne bi mogli, oz. bi že bilo pretiravanje, mačka je vseeno mačka in mislim da je prav da tak ostane, kakor tudi pes, itd.

spomnim se ko sem bila bolana, vročina, bruhanje, krči...itd. in sem ležala v postelji, se je vlegla k meni, z glavico pri mojem nosu, torej na pojštru in pokriti(načeloma tega ni marala) sva bili obe...takrat vem da sem čutila da me ma rada kakor sem jaz njo oboževala...

to so krasni spomini....ogromno je teh trenutkov, vseh se ne da napisati....njene finte, njene mane itd....naj vam povem samo to da je zame bila boginja...ker je hodila kot manekenka, sedela kot dama in pogled je imela kot prava boginja, preprosto te je očarala....lepa je bila res....

zakaj pa, bila, pa vam je vrjetno jasno, ker je ni več....

morem pa povedat da je od tistega časa od kar je prišla k nam, do 31.5.2010 minilo 20 let, torej je doživela visoko starost (22let) in še bi verjetno, če je ne bi avto povozil, ker je bila še vedno vitalna, žilava, dlako je imela neverjetno lepo, zobke že res rumene in tiste starostne pege na notranji strani ušes in dlesni, pa vendar...

no, povozil jo je avto...pa še to znanec, ki je ni videl, sploh ne vemo kaj točno se je zgodilo, ker nikoli ni bila blizu prižganega avtomobila...vedno je zbežala....ampak tokrat se je zgodila nesreča, terenec ji je zapeljal preko medenice in zlomil hrbtenico...takoj smo leteli k veterinarju, s solzami v očeh, sem zadrževala naliv, vozila od enega veterinarja k drugemu in nato k tretjemu (zakaj, ker nam je najbližji najslabši, ker je še pogledala ni, je rekla ni rešitve, pa prvo me sploh sprejet ni hotela, jaz pa kričala da je NUJNO.... v drugo sem se v tisti paniki zmotila, ni bila klinika ampak ambulanta, k tretjemu pa konec zgodbe)

njena zgodba se je končala tako da je dr. rekel da se sicer da operirat, ampak bi bila invalid, s stomo na ritki in smo se (ata se je jokal nad pikico, jaz pa sem samo kimala dr., da vem kaj sledi) odločili da jo damo upavat...
takšna, da bi bila nesvobodna in totalno odvisna od drugih si še jaz ne bi želela bit...mislim, da je bilo to prav...

doživela je visoko starost, radi smo jo meli, nikoli je ne bomo pozabili in mislim da je to smisel življenja (da živiš, da te ima nekdo rad in da te ne pozabi)

marsikaj bi še lahko napisala o moji lepotici, ampak že to je nekaj ker še nisem nikomur in nikjer povedala da jo pogrešam....
maji

Vrni se na Zgodbe naših muck

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost