Gusar, Tarica, Ma Čko, Piki in Franci

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Če Mar 03, 2011 12:49 am

Super, da tako fajn napredujeta in da ste zdaj usi zdravi. :D Ja, res je fajn imeti dva mačka, ravno zaradi tega, da se ne rabiš lih non stop ukvarjati z enim...tudi jaz bi imela dva, pa ne smem. :(
Kako pa to, da je Mandi ostala v zavetišču? Potem bo kar tam za skos al kako?
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a rava » Če Mar 03, 2011 8:19 am

Mandi in še 4 levkozice se ne oddajajo več in te punce ostajajo v svojem kotičku v zavetišču do konca.
-------
ja, ful je dobro imeti dva. ne glede na to, koliko smo se ukvarjali z našim, se je pogosto naveličal, ker smo dvonožci dolgočasni.
to je pa zdaj čisto druga štorija. :D
škoda da ne smeš imeti dveh. z bivanjskega vidika je čisto vseeno ali je en ali dva, ker imata isti wc, itd. stroški so sicer večji, veselje pa tudi.
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Če Mar 03, 2011 9:23 pm

Ja men je mami rekla, da ima dosti enega, da ji teži zjutraj. :) Ker jo ful moti, da zmeri začne po malem težit ob 6ih zjutraj, ona pa za v službo ob 7ih vstane in ji pol lih tista ura manjka spanca...smo pa že vse možno probal, da bi se odvadu pa ni nč zalegl...pa itak on ve, da ne sme, ker čist mal nardi mijav, da te zbudi pol pa stran teče, mulc. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a VolkD » Pe Mar 04, 2011 1:31 am

Babyjazz napisal/-a:...pa itak on ve, da ne sme, ker čist mal nardi mijav, da te zbudi pol pa stran teče, mulc. :wink:
No temu sem se pa do solz nasmejal.
Naš pa samo popraska s tačko po vratih. Ampak to ponovi tolikokrat, da moraš vstati. Dovolj je da ga pobožaš in potem da naprej mir.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo. www.s5tech.net elektronika
Uporabniški avatar
VolkD
star maček

Kraj: Okolica Divače

OdgovorNapisal/-a rava » Pe Mar 04, 2011 10:09 am

Babyjazz, Niki je pa res nežen mucek :)

moj je prikorakal na povšter in me vlekel za lase toliko časa, da sem se zbudila in sva se igrala ne glede na uro.

zdaj je bolj mir, ker imata zjutraj svoj žur in dvonožce pustita na miru. na ropotanje in topotanje (kot čreda slonov) in to, da včasih grizeta in lovita prste na nogah, pa smo se že navadili in se ne zbujamo več.

samo še ta malenkost je, da se včasih ponoči zbudiš, ko se dva mačka na tebi tepeta :twisted: :twisted: :twisted:

ampak njima je itak vse oproščeno :D
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Pe Mar 04, 2011 5:20 pm

Hja, saj mene tudi ne moti tok, ker ko mu daš za jest da mir potem in jaz nazaj zaspim, mami pa ne more več nazaj zaspat in ji gre na živce. :) Pa itak je moj maček, tako da meni ni problem, njej ubistvu niti ne bi bilo treba tega prenašat, ampak na srečo prenaša. :)

Drugače pa mene tudi drugače zbudi moj, npr. tko da se mi uleže na glavo ali pa da mi s tačko tapka po uču. :lol: In potem te tko nedolžno pogleda, da ne moraš bit hud hehe Aja pa včasih se uleže zraven mene in se potem začne umivat in lih tko zraven leži, da me vmes z glavo buta, ko se umiva, kao čist po nesreči. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

Re: Gusar in Tarica

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Če Nov 29, 2012 1:58 pm

Rava, kako je kaj z vašimi mucki, dolgo se že niste oglasili?
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

Re: Gusar in Tarica

OdgovorNapisal/-a rava » Sr Feb 06, 2013 4:43 pm

namnožili smo se :D
zdaj familija šteje kar 5 kosmatincev.
in moram malo napisat o vsakem posebej.
Uporabniški avatar
rava

Re: Gusar, Tarica, Ma Čko, Piki in Franci

OdgovorNapisal/-a rava » Sr Feb 06, 2013 4:46 pm

Gusar, Sladkec, Lump, Razbojnik, Gizmi, Bučko
all in one :)

je lepkan, zdrav, žlehtkan, tečkan in sladek mucek.
lubček moj je.

Slika
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a rava » Sr Feb 06, 2013 4:49 pm

Tarica, Tarči, srček mali, punčka ...

lubica moja sladka, prijazna, malo glupkana ampak najslajša mucica pod soncem.
angelček moj je.
a je še kaj lepšega, ko prijazna mucica prinese trebuščka v obdelavo?

Slika
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a gordi » Sr Feb 06, 2013 4:55 pm

Kako se pa razumejo med sabo? Meni je namreč še zmeraj skrivnost, kako izgleda imeti toliko mačk na kupu, ki bi se marale. Jaz imam samo dva pa bi z veseljem imela še kakšnega, a moja nista bila navdušena nad prav nobenim prišlekom, ki je bil začasno tu.
Uporabniški avatar
gordi

Kraj: Slov. Bistrica

OdgovorNapisal/-a rava » Sr Feb 06, 2013 5:02 pm

predlani sem začela hranit eno kolonijo zavrženih mačkov, ki jo je sproduciral en tip, ki ni steriliziral muce. en bratec in sestrica sta bila izredno navezana drug na drugega.
dala sem ju stestirat in ona je bila levkotična - že v akutni fazi in sem jo morala dat uspavat.
to me je tako razžalostilo, da sem vzela k sebi bratca, da ne bi še on kake bolezni fasal.

ime mu je Ma Čko.

živel je zraven kioska s fast foodom in se je leta preživljal s tem, da je pri kiosku prosil hrano.
revež je tam pokasiral ogromno brc.
ko sem ga prinesla domov, se je strašno bal mojega življenjskega sopotnika. očitno so ga brcali predvsem moški.
kakega pol leta je trajalo, da se je nehal bati, pri čemer pa je precej pomagalo to, da sem ga vozila na bioresonanco.

kot star pocestnik je basal hrano k zmešan in tako smo prišli na skoraj 9 kil.
zdaj hujšava in je tak jamr in pritožbe, da to ni res.

se mu pa nič ne da. je pravi črnogorc :D

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a rava » Sr Feb 06, 2013 5:13 pm

Potem pa so me pa maja iz zavetišča (kjer včasih pomagam tako, da prepeljem kako živalco) klicali, če imam čas, da poberem enga povoženega hromega mucka in ga peljem na evtanazijo.

Mačka smo komaj ujeli. Totalen divjak. Zadnje nogice je vlekel za sabo. Groza.

Gremo k pogodbenemu veterinarju. Jaz rečem, če mu kaj pomagam. On pa pravi da ne in da mi bo takoj vrnil transporter, ker bo mačka itak spustil. Jaz: Kako ga boste kar spustili?
Pol mi pa pravi, da ga bo na zanko ujel, zvezal, ker mu med evtanazijo maček lahko skoči do stropa.

Meni je samo slabo ratalo.
Popokala sem mačka in šla k drugemu veterinarju.

Ta pa je ugotovil, da maček ni hrom, ker je malo migal z repom in nogicami, kar je načeloma pomenilo, da hrbtenica ni preveč poškodovana - če sploh.
Z veterinarjem sva se odločila, da mačku dava šanso. Imela sem ga v bloku v kleti.
Bil je čisto divji, rabil je mir, jaz pa imam eno zelo veliko kletko (za kunce) in sem ga not dala.
Pol se je pa začelo. Vnetje ran, uroinfekti, zaprtje, driske .... celo sranje v glavnem.
Maček pa divjak, ni bil za ven, vsi pa so rekli, da z njim ne bo nič in da naj ga neham matrat.
V glavnem ni hotel jesti, lulal in kakal je kar po sebi, prijet se ni pustil in je pihal ... groza.
Hranila sem ga z žličko, mu menjavala plenične podloge, ga neki probala pucat itd.
Zelo hudo je bilo v glavnem, pri vetu sva bila skoraj vsak dan.

Enkrat sem tisti polulan in pokakan kupček dlake prijela, dala v transporter, da bi ga peljala na evtanazijo, ker ga nisem mogla več gledat.
Med vožnjo pa je revež zamijavkal - prvič in edinkrat, kot da bi prosil za življenje.
Seveda sem se odločila, da se boriva naprej.

Mesec in pol sva bila nekje med nebom in zemljo, ampak potem se mi je že mičkeno pustil prijeti.
Takrat je izgledal takole: http://www.youtube.com/watch?v=qFHhGJBc ... e=youtu.be

Potem pa je bil že dovolj pri močeh za testiranje na Fiv/Felv in je bil negativen.
Zato sem ga vzela v stanovanje.
Še vedno sem ga imela v kletki, da so se ga moji malo navadili.
Potem je mucek začel prihajati k sebi, vendar je nehal kakati. Dala sva skozi par drastičnih klistiranj v narkozi. Začel se je cartat, vendar je bil še vedno življenjsko ogrožen zaradi zaprtij in izkazalo se je, da ima razširjeno črevo.
Zelo lepo pa nam je šlo pri udomačitvi in z vsemi mucki se krasno razume, ker je tako milo in nežno bitjece.
Tako sva se borila in začela sem ga met tolk rada, da sem sklenila, da ga ne dam nikomur.
Ortoped je rekel, da ima čisto zveriženo medenico in nekajkrat zlomljene tačke, ampak da se bo porihtalo in ga je brezveze matrati z operacijami.
Je malo kriplček - ne more skakat v višino in tudi ne vem kako daleč ne. Vendar dirka, se igrajčka itd. in se ima prov fajn. Malo je še boječ, ampak se bo že še skuliral.

http://www.youtube.com/watch?v=UCsBNzZh ... e=youtu.be

Zdaj pa sva končno našla tudi brikete RC Fibre Response, po katerih zelo lepo kaka in se nam ni treba več klistirati, jesti odvajal in taboriti pri veterinarjih.
Pa rada se imava seveda
Ime mu je Piki.

Slika

Slika

Slika

Slika
Zadnjič spremenil rava, dne To Feb 12, 2013 8:38 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a rava » Sr Feb 06, 2013 5:22 pm

Iz kolonije, ki sem jo hranila, pa so v približno enem letu izginili praktično vsi mački.
To ni fajn, ker jih imaš nekako rad, ni ti vseeno da kar tako izginjajo.
Ostal je samo še eden, zaradi katerega sem se potem vsak večer vozila na lokacijo, ga hranila, mu kupovala ampule pa tako naprej.
Potem pa sem lepega dne ugotovila, da bo ceneje, če ga vzamem k sebi, pa še na varnem bo.
In tako je prišel na pol divjaček tigrček Franci.
Meni so tigrčki tanajbolj všeč in končno ga imam tudi jaz.

naš Francl se je že prav lepo udomačil in razkomotil :)

Slika

tu sta z Ma Čkotom

Slika

ko je bil pa še prostoživeč in sem zvečer prišla na lokacijo, je pa vsak večer najprej pregledal avto :)

Slika
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a rava » Sr Feb 06, 2013 5:44 pm

gordi napisal/-a:Kako se pa razumejo med sabo? Meni je namreč še zmeraj skrivnost, kako izgleda imeti toliko mačk na kupu, ki bi se marale. Jaz imam samo dva pa bi z veseljem imela še kakšnega, a moja nista bila navdušena nad prav nobenim prišlekom, ki je bil začasno tu.

hja :roll:

v bistvu je največji problem s Tarči.
to se mi zdi dokaj nenavadno, kajti ona je prišla iz zavetišča, kjer je bilo na kupu cel kup mačk in sploh ni bila problematična kar se tiče odnosov.
ne mara Ma Čkota in Francija, piha na njiju.

skupaj z Gusarjem sta Ma Čkota ful maltretirala, ko je prišel k hiši.
ko pa je Ma Čko prišel k sebi, je pa zaoral.
zdaj se zapodi za njima, dobita kako okoli ušes, kaj hujšega pa ni.
kot da se maščuje za vse tisto, ko sta ga sekirala.

enako je s Francijem, ampak on je bolj flegma in se ne sekira.
zna se tudi zapodit za Tarico oz. Gusarčkom.
problem je ta, da Francl nima nobenega filinga in užge na polno s kremplji.
tu bo še nekaj časa pela pršilka. :twisted:

Ma Čko, Franci in Piki imajo miroljubno sožitje in bivajo skupaj brez kakršnihkoli težav.

Piki je po značaju tak mili mucek, da se zastopi z vsemi - celo s Tarči.
največja prijateljčka pa sta z Gusarjem in imata ornk žurke.
Ma Čko mu je pa kot nekakšen stric, zraven njega se počuti varno in dostikrat spančka zraven njega.

kaj naj rečem .... tako je ...
ni ravno idealno, ampak mački so na varnem in se imajo zagotovo bolje, kot v svojih prejšnjih okoljih.
kakšna klofuta tu in tam, je vsekakor bolje, kot avtomobili, kreteni, ki brcajo mačke, levkoza in ostale "radosti" mačje svobode.
Uporabniški avatar
rava

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zgodbe naših muck

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost