Kiki in Čupa

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

Kiki in Čupa

OdgovorNapisal/-a airedale10 » Če Apr 12, 2012 3:07 pm

Pa da še jaz predstavim svoja prva muca - Kikija in Čupo;

Sta bratec in sestrica, rodila sta se 10.4.2010 (pred nekaj dnevi smo praznovali :D ) na podeželju (kmetija sosede mojih starih staršev). Do 3 mesecev sta bila zunanja, jaz sem pa komaj čakala da jih vzamem in se obenem bala, da se jima bo zunaj kaj zgodilo. Ampak srečno sta preživela svoje prve 3 mesece...
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
...in končno smo ju pripeljali domov, v naše blokovsko stanovanje! Bali smo se sicer, da bosta pogrešala mamo in trato, kjer sta se nemoteno igrala, ampak v dveh letih tega še nismo zaznali :D. Čupa je bila v leglu kar malo ''čudna': igrala se je samo sama, z mamo ali Kikijem, sploh se ni znala z igračami ali ljudmi, ljudje je sploh niso zanimali, komaj sem jo lahko kdaj pobožala, izgledalo je, kot da teče naprej, pomikala pa se je vstran, namesto mijavkanja je kar zavijala...
Slika
Kiki in Čupa sta bila zelo igriva, vsak večer smo izgubljali živce ob njihovuh dirkah, plezanju po zavesah, grizenju... Zdaj, ko je to minilo pa seveda pogrešam tiste čase, ko sta bila še majhni kepici... Pri 4 mesecih sta šla prvič malo dlje z avtomobilom - peljali smo ju namreč v Postojnsko kliniko, kjer so ju sterilizirali/kastrirali. Čupa je tudi prvič nosila ovratnik, ampak tako ga je sovražila, da smo ji ga naposled sneli, jaz pa sem mogla cele dneve hoditi za njo po stanovanju in jo čuvati. Ampak po 2 dneh že ni bilo več šivov, dovolj je bila minuta neprevidnosti pa je Čupa že napravila svoje :twisted: Spoznala sta tudi našo želvo rumenovratko - Pejčo, ampak nista bila preveč navdušena. Ko smo jo dali na tla sta zbežala, ampak vedno pa sta hodila po robovih terarija, dokler ni Kiki padel vanj (pa to ni bilo samo enkrat :lol: ), zato smo gor raje dali mrežo.
Slika
Slika
Slika
Seveda se je pokazal tudi njun pravi značaj: Čupa je postala priljudna, je sitna :lol: saj ves čas nekaj mijavka in prosi za hrano in božanje, rada se ''musa'' in ''dlesna'' (se drgne z dlesnimi ob roko/predmete), veliko mijavka pa tudi zavija (to se je obdržalo od prvih mesecev), v naročje pa ne pride nikoli... Kiki pa je mirnejši, občasno rad pride v naročje, obožuje mojega očeta (čeprav sem bila od majhnega jaz daleč največ z njim), zelo rad leži na želvinem akvariju in se sonči pod njeno lučjo :roll: ... Oba pa sta zelo rada tudi na balkonu (je zamrežen)!
Slika
Slika
Slika
Ker se je bližalo konec leta 2010 je muca obiskal tudi forumski (PeSjanar.si) božiček. Darila - 2 mišk in suhih ribic sta se zelo razveselila in ga seveda tudi uničila... :roll:
Slika
Postajala sta vedno bolj lena (seveda pa še se vedno rada igrata), manj sta tudi požrešna, še posebno Kiki je zelo malo (pa še vedno je debel...), večino dneva prespita. Pa še nekaj slik, ko sta že večja:
[url=http://shrani.si/?9/UY/2XqAYc9/1/img1578.jpg]Slika

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
In še nekaj iz letošnjega leta (2012):
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
To je nekaj ''malega'' od mojih mačkonov, slik pa je toliko ker kar nisem mogla narediti izbora, pa upam da ni narobe :wink: Sicer pa imam doma še želvo Pejčo, malo moja pa sta tudi psa Dino in Dix (Dino je sosedov, Dix pa od starih staršev, ampak z obema se redno družim, ju sprehajam, učim trike...). Stari starši imajo tudi mačko Muro (trenutno jo imam na avatarju), jaz bom pa čez kake 2 leti mogoče dobila airedale terierko.
Uporabniški avatar
airedale10

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Pe Apr 13, 2012 4:55 pm

Kakšne face. Še posebej je dober Kiki, ki leži na terariju, to ma fajn živo televizijo. :D A balkon imate zamrežen, da se lahko sprehajata vidim?
Fajn se imata. :wink:
A veš, da sem jaz najprej tudi mojemu mucu hotla dat ime Kiki (no, najprej sem mislila, da bom imela samičko in je bilo mišljeno Kika, potem so jo pa oddali smo pa vzeli samčka). Ampak mojemu bratu takrat ni bilo všeč in je rekel, da potem naj bo vsaj Niki in je bilo vsem všeč, pa smo mu potem tako ime dali. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a airedale10 » Pe Apr 13, 2012 6:07 pm

Babyjazz napisal/-a:Kakšne face. Še posebej je dober Kiki, ki leži na terariju, to ma fajn živo televizijo. :D A balkon imate zamrežen, da se lahko sprehajata vidim?
Fajn se imata. :wink:
A veš, da sem jaz najprej tudi mojemu mucu hotla dat ime Kiki (no, najprej sem mislila, da bom imela samičko in je bilo mišljeno Kika, potem so jo pa oddali smo pa vzeli samčka). Ampak mojemu bratu takrat ni bilo všeč in je rekel, da potem naj bo vsaj Niki in je bilo vsem všeč, pa smo mu potem tako ime dali. :wink:

Ja na tem akvariju sta res veliko (samo kdaj je prav nadležno, ko damo želvi solato in jo Čupa skozi mrežo vzame ven :roll: )... Ja, balkon je zamrežen. Ko sta bila mladička smo mal slabo pritrdili mrežo, pa sta šla dvakrat na sprehod do sosednjega balkona (imamo tako, da greš po ograji in je že sosednji) :D , zdaj pa smo popravili pa ne morejo več. Je pa Kiki tudi že ujel ptiča, čeprav je izključno notranji - skozi mrežo ga je nekako ujel in trdno držal.
Sej moja sestra tudi ni želela da je Kiki, ampak jaz ko se nekaj odločim... :twisted: :o
Uporabniški avatar
airedale10

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Pe Apr 13, 2012 9:39 pm

Ja, ja mi mamo tut tako balkone...ah, saj jaz bi tudi imela mrežo, samo kaj ko se ne strinjajo vsi z mano...baje, da bomo potem kot v arestu, zaradi zmreženih oken. :roll: Res praktično, da sta lahko potem zunaj na zraku tut...moj je tudi kar rad tko zunaj (samo da ga imam na širši polici za rože, ker imamo balkon zastekljen) ampak cel dan pa tut ne morem z njim tam viset, tko da bi blo zelo praktično, če bi imel mrežo. :)
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a airedale10 » So Jun 16, 2012 9:58 pm

Sem našla še nekaj slik Čupe, posnete lanskega februarja:
Slika

Slika

Slika

Slika

In še današnje;

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

S(m)o jima naročili Orijen brikete, ampak Čupa je le poskusila, Kiki pa niti to ne. Tako da sta bila zdaj nekaj dni na konzervah (ribje Applaws obožujeta!), danes pa smo jima v Lj. kupili njihov Sanabelle, zdaj pa kar ne moreta odvrniti pogleda s skled. :lol: :roll:
Uporabniški avatar
airedale10

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Po Jun 18, 2012 1:04 am

Ah par dni pustiš brikete v skledi pa bosta jedla...zdaj vas ubistvu malce izsiljujeta...ker nista hotla Orijen sta dobila Sanabelle in zdaj vesta kako izsilit to kar hočeta. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

Vrni se na Zgodbe naših muck

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost