Niki

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Fitzgerald » Sr Okt 19, 2011 9:43 pm

Wau, prelepo skrbiš za Nikija" res je pravi srečko. Kaj pa tiste palčke skrajno levo - ponavadi so bile take za kužke. Kje pa kupuješ tiste za zobke v beli ovojnini? Moja ima kar karies, čeprav dosti grize (najraje kake moje knjige), ima pa kartonsko škatlo in jo je ravno danes obdelovala, ne vem ali jo kaj srbi pa si na tak način pomaga ali pač dela iz dolgčasa?
Uporabniški avatar
Fitzgerald

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Če Okt 20, 2011 2:15 pm

Ja, saj veš kako je, prideš v to in ono trgovino za male živali pa povsod kaj najdeš in moraš vzet. :)
Te za zobe v beli vrečki kupujem v Mr. Petu. Jih imajo samo tukaj se mi zdi. Polnjene so z algami za zobe pucat, pomoje so fajn, ker piše da so nekaj veterinarsko potrjene.
Drugače pa zdaj kar bolj gledam, če imajo kake priboljške, da imam čim več za zobe pucat, ker kakor vemo je to dokaj zoprna zadeva, če se nabere zobni kamen. Tako, da preizkušam kar še razne priboljške za pse, ker za mačke jasno ni kaj dosti. :roll: Kupla sem mu že tiste najmanjše kosti, pa en tak pravokotnik za grizt namazan z govedino pa ni nič hotel, ker je ful len za grist. Že od skos, tudi če je dobil kak košček mesa pa se mu ni dalo zgirst je potem mjavkal, češ nareži mi, ker je preveliko pa smo mu....pomoje je zaradi tega zdaj malo preveč razvajen, ker bi drugače komot zgrizel to, če je namenjeno kužkom do teže 2,5 kg...a je tvoja tudi tok lena kar se tiče grizenja?
No edino te palčke je grizel, čeprav je zdaj začel malo tudi tukaj štrajkat, upam da bo kmalu spet začel, ker mu dam to ko grem od doma je prav fajn, ko se tok zaposli z njo, da sploh neve da si šel. :) Aja itak mu ne dam cele palčke, ampak prelomim na ene tri dele pa vsak dan enega dobi...
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a rava » Če Okt 20, 2011 2:56 pm

Niks caruje :)

jaz štacun ne maram in če se le da, se izognem šopingu, tako da grem zase v povprečju nabavljat na manj časa kot 1x letno.

ampak za mačke mi je pa res veselje nabavljat in sprobavat raznorazne zadeve (hrano, igrače ...).

mi smo imeli celo sranje z zobmi od Gusarčka.

naštudirala sem vse živo. najnovejša literatura pravi, da naj bi celo briketi vplivali na povečano možnost za razvoj kamna, ker sama tehnologija izdelave briketov pač zahteva škrob - pol pa dajo ali žitarice, riž ali pa krompir.
škrob je za mačje zobe en šit, ti briketi za zobke pa kao tržna fora, na katero nasedamo mačje mame in ati (hehe, mojadva imata v mešanici tudi oral care brikete in priboljške za zobke).

pri Gusarčku smo že pucali zobe, ker se mu zobni kamen pospešeno nabira - pravijo, da je to več ali manj odvisno od ph-ja v ustih. zadeve pa zaenkrat ne znajo zrihtat niti pri živalih, niti pri ljudeh. Gusar ima očitno še neko avtoimuno sranje - takoj je alergija na lastni zobni kamen, ki se vidi kot precej vnete dlesni. vnete dlesni so pa zelo zoprne zaradi tega, ker dolgotrajna in kronična vnetja prej ali slej usekajo na notranje organe in muc od tega lahko tudi umre.

samo dva meseca po čiščenju zob, je imel spet takele dlesni. http://www.shrani.si/f/2k/QT/uaa9Xj6/img0541w.jpg
dali smo skoz kuro z namenskim antibiotikom Stomorgyl. v času prejemanja antibiotika je bilo ok, čim smo ga nehali jemati, je imel spet rdeče dlesni. čiščenje zob je pri njem nemogoče. potem pa smo mu začeli dajati po kapljico Stomodine gela v oba kotička gobčka, na vsake dva dni. zaenkrat moram potrkat - vnetja ni, tako da Stomodine očitno dobro dela.
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Če Okt 20, 2011 9:20 pm

Ja jaz sem ista, ko zase kupujem se moram prov psihično pripravit, da grem, ker se mi sploh ne da. :) Za muca je bolj zabavno kupovat, tukaj največ zagonim.
Saj zato so pa boljši briketi, ki so kvalitetni in imajo nizko vsebnost žitaric, ker mački OH ne potrebujejo prav nič.
Jaz mojemu sicer preventivno dajem to za zobke, ker drugače ima čist lepe zobe, ni imel še nikoli spucano, lani smo bili pri veterinarki pa je rekla, da ona še ne bi pucala, ker ima res lepe.
Za te proizvode za čiščenje kamna je pa tako, da verjetno je večina res bolj za brez veze, samo te, ki jih jaz kupujem se mi berejo kar vredu, nevem lahko pa da tudi niso, saj imajo tudi žita notri. Piše pa na vrečki, da so izdelani pod veterinarskim nadzorom in da vsebujejo micronic silica, ki pomaga odstraniti zobne obloge in kamen, eterična olja nageljnovih žbic, ki delujejo antiseptično in uspešno preprečujejo rast bakterij in izvleček zelenega čaja, ki vleže hlapne žveplove spojine in osveži zadah.
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Ne Feb 12, 2012 11:34 pm

Slika

Danes sem mu na mačji razstavi kupila blazinico z baldrijanom in veselje je bilo nepopisno, se je ful drsal in predel in jo lizal in grizel čist znorel. :D

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Sr Jul 25, 2012 1:01 am

Moj muci je pa imel 4 dni nazaj, torej 21. julija rojstni dan. Praznoval je že 10. rojstni dan. :D Na žalost pa nimam nobene fotografije, ker sem daljši čas odsotna, ampak je bilo vseeno dobro poskrbljeno zanj, tako da je dobil rojstnodnevno pojedino. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

Re: Niki

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Ne Jan 06, 2013 8:37 pm

Najnovejši Nikijev trikec, ki je najtežji do sedaj, ampak nama je ratalo, juhu. :D
http://www.youtube.com/watch?v=Z_j74-3b8Ng
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a mammacka » Ne Jan 06, 2013 8:59 pm

Hahaha pa sej ne morem verjet :) Super, BRAVO!
mammacka

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Ne Jan 06, 2013 9:29 pm

Hvala. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a gordi » Po Jan 07, 2013 1:12 am

Haha, svetovno! :D To imaš psa v mačji preobleki! S čim si ga podkupila? Hehe
Uporabniški avatar
gordi

Kraj: Slov. Bistrica

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Po Jan 07, 2013 4:54 pm

Pač priboljški kot za vse trikce, vseeno kateri, v trenutnem videu pa so priboljški za čiščenje zob od Greeniesov. Je pa on malo pasji ja, verjetno zato, ker ne smem imeti psa potem pa svoje frustracije na njemu izživljam. :lol: Ful je bogi, kr prede ko dela trikce :lol: (škoda, ko se ne sliši, predn sm dala muziko za ozadje se je pri prvem posnetku prav slišalo ga hehe).
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Če Jan 31, 2013 10:12 pm

Včeraj pa sva bila z Nikijem na preventivnem pregledu. So mu vzeli kri in poslušali srce. Srce brez šumov in ledvička so tudi bp, vesela. :) Mu je pa veterinarka spet pogledala zobe (tokrat druga kot pred dvemi meseci) in je pa čisto drugače rekla kot una zadnjič (ki je rekla, da bo pa treba v roku pol leta spucat, ker da ima zadaj že kamen). No ta pa je rekla, da ima za 10 let super zobe, sploh ker še ni imel nikoli spucane in da ona ga ne bi zaradi tega dajala v narkozo, ker ima le zadaj malo kamna, ki ga še nič ne ovira in da naj pri naslednjem cepljeju spet pogledamo, če bo že za čistit. Pa spet se kar niso mogli načuditi kako priden muc je to, mu je vzela taco, jo postrigla, not zapičila iglo, nato je vse trajalo kar enih 5 min, ko mu je še taco stiskala, da bi prišla do več krvi, on je pa samo ležal in čakal, tiho kot miška. :D Mi je vsakič ful zabavno, ko so tko navdušeni, ker jaz sem zdaj že navajena, da je povsod tok priden, edino pri dajanju tablet, tam je pa živ hudič. :twisted:
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a gordi » Če Jan 31, 2013 11:16 pm

Me veseli. Včasih je fajn slišat še kako drugo mnenje.
Uporabniški avatar
gordi

Kraj: Slov. Bistrica

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Če Jan 31, 2013 11:36 pm

Ja, sploh zdaj, ko se je tudi meni zdelo, da tista malo pretirava. Ker ima res samo na zadnjih zobeh malo zobnega kamna pa tudi dve leti nazaj je ena druga veterinarka ful hvalila njegove zobe, ta zdaj je pa tko rekla kakor, da je že ful kritično stanje, se mi je pa zdelo čudno, da bi se kar took poslabšalo v tem času.
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » To Feb 05, 2013 5:51 pm

No, zgleda smo se prehitra hvalili. Ta teden smo namreč ponovno obiskali veterinarja. Niki že od petka popoldan ne je, kar je zelo čudno zanj, saj je drugače pravi požeruh. Pri veterinarju pri pregledu tudi niso nič ugotovili, vročine ni imel, tudi povso ga je pretipala pa je rekla, da nič ne čuti kakšnih zatrdlin ali kaj. Je kar finta, ker smo najprej mislili, da bi bil zaprt pa se je včeraj čisto normalno pokakal, lula tudi redno, edino je ne pa danes ponoči je bruhal. Tako, da zdaj smo dobili neko konzervico-paštetko in injekcijo za hranjenje, bo treba na silo, ker mora jest pa Ranital mora jest in če do četrtka ne bo bolje bo treba kri vzet in naprej teste delati. Upam, da se mu bo stanje zboljšalo, ker je kar žaostno ga gledat, ko samo leži v svoji košarici po cele dneve. :(
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zgodbe naših muck

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost