Pepelka in Piki

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

Pepelka in Piki

OdgovorNapisal/-a gordi » To Nov 20, 2012 7:19 pm

No, bom pa še jaz dodala zgodbi mojih dveh mucov. :)

Pepelka ali ljubkovalno Pepi, ki je dobila ime po svoji pepelnati barvi, je prišla že odrasla k hiši pred 7 leti in pol. Lačna se je več dni smukala okoli hiše, a je bila še preveč plašna, da bi se približala. S hrano in nežno roko smo jo počasi zvabili blizu in v hišo, kjer se je morala podrediti mojemu sicer zelo prijaznemu prvemu mačku. Očitno je bilo, da muca ni bila prostoživeča, od kod je prišla, pa tudi ne vemo. Ocenjujemo, da je stara okoli 10 let. Dolgo jo je bilo strah vsakega šuma in ta opreznost ji je ostala. Ne pusti se božati, razen ko ji zapaše, nosi se nerada, zato poznamo cel repertoar jamranja, je zelo izbirčna pri jedi, spi samo v postelji, pozimi pod odejo, kraljuje pa večinoma v spalnici mojih staršev. V vseh teh letih je bila razen rednih cepljenj in kakega prehlada samo enkrat resneje pri veterinarju. Ker je prišla k nam spomladi in ni bila breja ter se ni gonila še naslednja tri leta, smo domnevali, da je sterilizirana. A smo se ušteli. Ko se je kot strela z jasnega začela goniti, je veterinar ugotovil ciste na jajčnikih. Na srečo je bila potrebna samo sterilizacija, ki pa ni zmanjšala njene strasti po lovu.

Slika

Potem, ko je bila že nekaj časa sama, saj smo morali prvega mačka dati uspavati zaradi odpovedi ledvic, se je k nam od sosedov priselil Pinki, pomotoma preimenovan v Piki. Sosede namreč pogosto po več dni ni bilo doma, in ker je muc zelo družaben, si je preprosto poiskal nov dom. Našel ga je kar pri nas, ker je bil prvi, ki ga je Pepelka sprejela. Nista sicer prijatelja, se pa prenašata, a morata biti na razdalji vsaj enega metra. Najbrž ni naključje, da ima Piki enako prijazen karakter kot moj prvi maček. Je 4-letni kastriran mešanček, popolnoma bele barve z eno modro in eno rumenkasto očko. No, naj bi bil bele barve, a je prevelika čunka, da se ne bi redno umazal, prinesel na sebi kake polže, semena trave, da bolh in klopov sploh ne omenjam. Na srečo ni gluh, a je zelo občutljiv. Zlahka bruha, puhasta dlaka se rada vozla, poleti mu sonce opeče ušesa, bolhe in klopi se ga izredno primejo, narkoze ima dovolj samo polovico normalne doze ... Je pa taki cartek in tako sladko gleda, ko prosi za priboljšek, da se mu težko upreš. Vstaja in hodi spat s soncem, pred spanjem pa je obvezno dremanje in cartanje v naročju kogarkoli, ki ga najde na kavču. Zaradi trdovratnih vozlov, s katerimi je prišel k nam, je enkrat že bil pri frizerju, vnete dlesni in zobni kamen, ki ga je dobil od nepravilne prehrane pri prejšnji lastnici, pa bomo skušali odpraviti oz. zajeziti.

Slika
Uporabniški avatar
gordi

Kraj: Slov. Bistrica

Re: Pepelka in Piki

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Če Nov 29, 2012 1:57 pm

Lepa druščina. Pepelka je stara ravno toliko kot moj muc. :wink: Potem ste Pikija že peljali na čiščenje zobnega kamna? Kako je kaj prenesel? Mi bomo mogli tudi našega kmalu peljat, ker se mu malo nabira zadaj, samo me skkbi, ker sem že brala, da se potem kamen še hitreje nabira nazaj, ne bi ga pa rada dajala pod narkozo vsako leto npr., glede na to da ni več rosno mlad. Pepelka je tudi že kdaj imela čiščenje, kaj so vam kaj rekli zdaj, ko je 10 let stara kakšno stanje je pri njej?
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a gordi » Če Nov 29, 2012 3:51 pm

Ravno pred kratkim sta bila pri veterinarju zaradi čipiranja. Pepelka skoraj nima zobnega kamna kljub letom, dlesni so zdrave, čisto nič vnete, ni pa bila še nikoli na čiščenju. Je pa tako samo brikete in meso. Piki ima rahlo vnetje dlesni zaradi zobnega kamna, ampak se mi zdi, da se mu je v zadnjih mesecih, odkar je pretežno brikete, tudi tiste za zobe, stanje malo popravilo. Veterinar je rekel, da čiščenje še ni nujno. Tako da ne vem, če bi ga vseeno dala ali ne, navsezadnje le stane ok. 50 € + narkoza, ki jo slabo prenaša. Sam zobni kamen tako ni problem, problem je vnetje, ki ga povzroča. Verjetno bom še počakala kako leto in spremljala stanje. Zaenkrat ni videt, da bi ga motilo.
Uporabniški avatar
gordi

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Pe Nov 30, 2012 1:10 am

Ja sej moj ima tudi čisto malo vnete dlesni čisto zadaj, na sprednjih sploh nima kamna. Pa je veterinarka vseeno rekla, da priporoča čiščenje v roku pol leta. :? Zdaj sploh nevem, če naj ji verjamem, ker 2 leti nazaj sva bila pri drugi veterini na cepljenju in je rekla, da ni še za čistit, da ima zobe za minus pet. Ok, saj se je jasno v dveh letih stanje poslabšalo (izboljša se težje, ker že od skos je vse možne priboljške za pucanje zob, brikete in konzervo samo enkrat na dva tedna ravno zaradi kamna) ampak vseeno, nekako mi je una veterinarka 2 leti nazaj bolj profesionalno delovala, pri tej me je tudi zmotilo, da se ji je zdelo čudno, da ga cepimo samo enkrat na dve leti (pač ker je notranji maček). Tako so nam svetovali na prejšnji kliniki, potem je pa rekla, da če je bil so sedaj tako cepljen bo pa že vredu, čeprav ona vsako leto predpiše? Ok.. saj tudi ni dobro mačka tolk s temi strupi filat, če ni nujno se meni zdi, sicer je itak neka majhna doza pa vseeno nekaj je, no nevem tako mi je delovala kakor, da bi hotela samo čimveč zaslužit, tak občutek sem dobila. :? Zdej sploh nevem kaj naj naredim, ker na drugo mnenje ga ne bi peljala, če ni nujno, ker mi bodo za 2-minutni pregled zobovja računali 30 evrov (pač standardni pregled mačke, ki ti zaračunajo, kar se mi že od zmeraj zdi oderuško).
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a gordi » Pe Nov 30, 2012 2:59 pm

Cepljenje notranjega mačka na dve leti se mi zdi čisto vredu, sem tudi prebrala v kaki knjigi, da več res ni potrebno. Mah, ja, so kar drage veterinarske storitve, v LJ najbrž še bolj kot na mojem koncu. Če ti uspe slikat njegove zobke, greš morda lahko samo s sliko do kakega veterinarja za brezplačen nasvet, ali pa pokličeš po telefonu, opišeš težavo in povprašaš za mnenje. Včasih res ne veš, ali je res potrebno čiščenje ali želijo samo zaslužiti. Jaz bom z mojim še malo počakala.
Uporabniški avatar
gordi

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » So Dec 01, 2012 3:37 pm

Ja nekatere storitve so res too much, recimo pregled zaračunavat se mi res ne zdi potrebno, ker ponavadi traja lih 5 min.
Pa da ne bomo čisto izven teme, imaš še kakšno slikco od tvojih dveh?:)
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a gordi » So Dec 01, 2012 6:41 pm

Evo še par slikic. :)

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
gordi

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » So Dec 01, 2012 11:28 pm

Kjut, meni so sive muce ful všeč. Piki je pa kar velik, bolj sorte našega. :wink: Kolk kg pa ima? Sicer izgleda bolj fit, naš je mal bl bajsi. :wink:
A se razumeta, tko da spita skupaj pa to?
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a gordi » Ne Dec 02, 2012 1:41 am

Uf, ne, nimam take sreče, da bi se tako razumela, da bi skupaj spala in se igrala. Ker je prišel zadnji k hiši, se je Piki moral podredit Pepelki. Še zdaj, ko ji kaj ne paše, ga malo naklofa, če pride preblizu. Je hiša dovolj velika, da sta si jo nekako razdelila. Skupni prostor sta dnevna soba in kuhinja (tja je pač treba, če je lakota), nikoli pa ne spita v istem prostoru. Po nekem tihem pravilu Piki recimo sploh nikoli ne vstopi v spalnico mojih staršev, kjer Pepelka običajno spi. Ona je bolj dominantna, on pa po moško flegmatičen. :) Je večje rasti, samo ga je večino dlaka, tehta pa okoli 5,5 kg. Pepelka je približno enako velika, tehta pa malo manj, ker nikoli ni bila najbolj ješča. Glede na to koliko časa preživita zunaj, zlasti on, sta oba fit, tako da ni bojazni, da bi se preveč zredila. Ena od prednosti, da imata prosti izhod, čeprav je na drugi strani tudi veliko slabosti.
Uporabniški avatar
gordi

OdgovorNapisal/-a honeyhoney » So Jan 12, 2013 6:27 pm

oo kake lepe mucke.. še posebaj pa tale bela..** zelo je podobna našemu Azlanu, ki je pred kratkim žal poginil..
Uporabniški avatar
honeyhoney

Kraj: Južna primorska

Vrni se na Zgodbe naših muck

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost