Mica in Paco

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

Mica in Paco

OdgovorNapisal/-a fluffy_world » To Apr 02, 2013 9:13 pm

Zdravo vsem! :) Naj predstavim svoja dva mačkonarja. :)
Mica je stara 5 let, sem jo pa pred dvemi leti vzela iz zavetišča Gmajnice, ime sem ji izbrala sama, in ko sem po nekaj tednih šla gledat na spletno stran zavetišča, kjer sem gledala muce, ki so bile oddane v dom, sem ugotovila, da ji je bilo že pri prejšnji lastnici ime Mica in se mi je zdelo prav zabavno, da sem zadela njeno pravo ime. :D Mica je zelo plašna, že prej je živela samo notri, tako da je tudi zdaj notranja maca, zelo nerada se nosi naokrog in prvo leto je bila pravi revček, kadar je kdo stopil v stanovanje, zakašljal ali kaj bolj na glas rekel, je zastrigla z ušesi in pobegnila v kak kot. Zdaj se je že bolj sprostila, vendar je še vedno boječa in ne zaupa nikomur, razen meni in kdaj pa kdaj tudi moji mami.
Slika

Čeprav se ne mara dosti cartati, dostkirat pride k meni malce počivat. :D
Slika

Pozimi se zelo rada greje na radiatorju :D
Slika

Lani marca sem pa od ene ženske vzela še enga muca, takrat je bil star 3 mesece in ko sem ga dobila, je bil poln bolh ampak dokaj igriv in vesel muc. Tako, da smo kupili šampon in nek sprej za po stanovanju in 1 teden čistili stanovanje ter Pacota (tako sem ga poimenovala :)) in na koncu se je rešil bolh in še dišal je po sivki. :D Tudi za njega sem se odločila, da bo bil notranji muc, ker imamo zraven hiše glavno cesto z veliko prometa, mu pa omogočam izhode na ogromen vrt ampak ga imam na povodcu in je čisto zadovoljen. :P Lansko poletje mu je nekajkrat uspelo pobegniti ven in sem ugotovila, da se mulc čisto nič ne boji avtov, tako da zdaj še bolj skrbim, da ne gre ven brez povodca. :) Seveda je bil v času izpadanja mlečnih zobkov malce nagajiv in mi je uničil 2 slušalke, pa pregriznil nekaj manjših kablov :? ampak se je po nekem času umiril.
Pri 6 mesecih je bil kastriran in cepljen, potem se začel kar lepo rediti, je pa letos zbolel za gingivitisom in je zelo težko jedel, tako da sva bila kar nekajkrat pri veterinarju, ker smo medtem že resno sumili na levkozo vendar se je na koncu vse izkazalo ok in je bil negativen, pa dobil je še ene antibiotike in tablete proti bolečinam, tako da je danes zdrav, 5,5 kg težak muc. :)

Paco prvi dan doma
Slika

tu je bil star cca. 9 mesecev
Slika

Zdaj imata pa poleg mnogih igračk oba še mačje drevo :)
Slika

Slika

In Paco na sprehodu :D
Slika
Slika

Bi pa rada povedala še to, da mi oba zelo pomagata pri počutju, namreč z njima se počutim veliko bolje (ker imam že nekaj let depresijo) in dostikrat me zamotita z norčijami ter igranjem, tako da res nevem kaj bi brez njiju. :P Moja mala srčka sta. :D
fluffy_world

Re: Mica in Paco

OdgovorNapisal/-a rava » To Apr 02, 2013 9:34 pm

lepo, da ste se oglasili.
luštna srčka sta :)
ni boljših terapevtov in razvedrila.
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » To Apr 02, 2013 11:16 pm

Kaj sta fajn pa super drevo imata! Paco je pa na hitro mojemu podoben, sploh na zadnji fotki. :wink: Ampak ima vseeno drugačen vzorec, je malo bolj tigrast po bokih.
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a gordi » Sr Apr 03, 2013 11:39 am

O, tema se pa res lepo godi. Tudi moja muca je taka kot tvoja Mica, enako boječa in nezaupljiva.
Uporabniški avatar
gordi

Kraj: Slov. Bistrica

OdgovorNapisal/-a fluffy_world » Sr Apr 03, 2013 1:32 pm

Hvala vsem. :) Ravno danes sem kupila še eno miško, ki se jo navije, da potem leze po sobi in se je Paco najprej kr nasršil, zdaj jo pa prekopicuje naokoli. :D
fluffy_world

Vrni se na Zgodbe naših muck

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost