moja tigrasta ba(ra)ba Maša R.I.P. :( => :(

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

moja tigrasta ba(ra)ba Maša R.I.P. :( => :(

OdgovorNapisal/-a gozdni škratek » So Jul 27, 2013 5:18 pm

evo moja tigrica :)

koliko je stara točno ne vem, ker je potomka prostoživečke(ki smo jo potem vzeli za svojo ;) )... za rojstni dan sem rekla, da bo zadnji v mesecu :D torej bo kmalu stara 4 mesece

Slika

Slika

obvlada vsemogoče položaje, na srečo sem imela pri sebi telefon da sem jo lahko posnela, malo afno :mrgreen:

Slika

Slika

Slika

Slika :P :P

zleze v vsako luknjo

Slika

in v vsako grmovje :D

Slika

videti je, da bo malo bolj dolgodlaka :P

na začetku je bila zelo boječa ampak se je navadila tako ljudi, božanja in cartanja kot tudi psa :) sedaj sta največja kolega in spita skupaj, se igrata skupaj itd ... prav zanimivo jih je gledati :lol:
v planu jo imam navadit na povodec, tako kot sem svojega črnega mačkona Toma(sem našla svojo temo izpred parih let na tem forumu :D )
hranim jo (trenutno) z Royal Canin ampak mislim, da bom zamenjala hrano... je predraga za to, kar ponuja :roll:

je pa prava lovka, saj je danes pokončala malega kuščarja .... čez par minut pridem ven, je že preganjala drugega :lol: :lol:

to bo to za danes, ko se mi bo nabralo še kaj slikic pa poročam :)
Zadnjič spremenil gozdni škratek, dne Če Okt 31, 2013 11:14 pm, skupaj popravljeno 5 krat.
gozdni škratek

Re: moja tigrasta ba(ra)ba Maša :D

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » To Jul 30, 2013 10:46 pm

Luštna. Kje pa imaš drugo predstavitev ko si napisala?
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a gozdni škratek » Po Avg 05, 2013 2:22 pm

viewtopic.php?f=13&t=4899 evo to je to, ampak že zelooo staro :)

je pa moja lepotička dobila družbo in sicer siamsko mucko :) slike pridejo, ko se malo umiri od dolge poti :lol:
gozdni škratek

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » To Avg 06, 2013 1:23 pm

AHa tole je on. Sej lahko ga daš kar v to isto temo, da si bomo lahko vse mucke ogledali na kupu. :wink: A to misliš tisto siamsko, ki se je izgubila? A zdaj ste jo potem našli? :)
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a gozdni škratek » Sr Avg 07, 2013 12:39 pm

ja moj Tommy, on se sedaj zelo boji(je pri moji stari mami v Kranju), sicer je zdrav ampak ne prenaša drugih ljudi in ko jih vidi kar zbeži, me je brez razloga hudo opraskal in od takrat dalje je tak kot je. Drugače pa velik, ''debel'' mačkon :)

tiste siamske nismo našli, sedaj je že kar nekaj časa od tega tako da dvomim, da bo prišla nazaj.... se je zelo bala ljudi, ker so jo v preteklosti tepli, sem jo hotela prevzgojit pa mi je uspevalo, ampak je potem skočila čez odprto okno in je ni bilo več moč ujeti.... se mi je pa ta pasma prikupila po značaju, tako da sem od druge gospe dobila lepo kosmatinko, ki je prijazna do ljudi in drugih živali, edino Maša jo še ne prebavlja, ji pokaže kdo je glavni v tej hiši tako, da jo napada, skače nanjo... nimam nekih izkušenj, kako bi to ustavila, tako da vsaka pomoč je dobrodošla :)
gozdni škratek

Re: moja tigrasta ba(ra)ba Maša in siamska lepotička Megy

OdgovorNapisal/-a gozdni škratek » Po Avg 19, 2013 2:55 pm

In še obljubljene slikice male siamke, ki že pridno raste :)

Slika

Slika

mačke in škatle, vsi vemo kako je :D

Slika

Slika

Slika

Slika

spalni duet, to kar obe najbolje obvladata :lol: :lol:

Slika

Maša se je sedaj umirila, ne piha več na Megy in sta najboljše kolegice... psa sta pa izločile :lol: :lol:

Ena zanimiva prigoda se je zgodila kmalu po prihodu in sicer Maša ujame kuščarja(klasika :lol: ) ga meče v zrak, igra nogomet z njim .... nakar plane Megy po Maši, ji ukrade kuščarja ter ga požre :shock: :shock: in obenem :lol: :roll: hehe

V kratkem planiram iz velikih škatel napravit mačjo hiško, ker kosmatinki uživata v škatlah. Imam eno malo manjšo, izrezala sem luknje, Maša gre v škatlo Megy jo pa po glavi tolče :lol:

Trenutno imam obe na Arden Grange, hrano lepo prenašata in jo tudi z dodatkom ribjega olja takoj pohrustata, včasih dobita konzervico, kak priboljšek(ribje palčke, klobasice - vse kupljeno v trgovini za živali) ... vendar razmišljam o kaki Acani. Mogoče si še premislim :)
gozdni škratek

Re: moja tigrasta ba(ra)ba Maša

OdgovorNapisal/-a gozdni škratek » Pe Avg 30, 2013 6:08 pm

Po Meginih zdravstvenih težavah je le ta odšla nazaj k vzrediteljici, Maša pa spet sameva.

Pravzaprav uživa, ne beži več od hiše, ne skače čez okno, spet se zunaj na travniku igramo ... prej je pa hodila samo jest, potem pa je kar skočila čez okno če jo nisem hotela spustit ven... tako da bo Mašonka edina mucka v družini, drugih mačkov ne bomo več imeli, vsaj v tej hiši ne :wink:

Mašiko bom dala sterilizirat spomladi, do takrat naj pa pridno raste, je že kar velika mačkonka za svojo starost 8) moja moja lepotička..več pa naslednjič, ko dodam še kako slikico več :D
gozdni škratek

Re: moja tigrasta ba(ra)ba Maša

OdgovorNapisal/-a gozdni škratek » To Sep 10, 2013 7:34 pm

KAKO NAPREDUJE NAŠA SIAMSKA MAČICA :)

Iz dneva v dan je bolj 'korajžna', veliko poje, začela sem ji odmikat hrano, pride do mene ter zamijavka... ko se premaknem pa seveda spet vuuš za posteljo, ampak se zadnje čase drži v zajčji kletki, v katero sem jo ujela... kot da bi želela it spet ven?? no, upam da bo mačji boks kmalu narejen in da bo potem lahko za stalno zunaj, ker ji tam najbolj ustreza. Se dela s polno paro ampak mislim, da nas bo prej prehitel sneg, saj je potrebno vse prekopat, zabetonirat, naredit hiško kjer se bo skrila v slabem vremenu(če nas slučajno ne bo doma....), kupit ograjo, it v lov za rogovilo, kjer bo lahko plezala.... in na koncu bo kar lepo izpadlo vse skupaj :)
Še vedno je suha in podhranjena ampak mislim, da počasi dobiva maščobne blazinice :) žal bo pa ostala tako majhna kot je Maša, ne bo čisto nič več zrasla kar je res res škoda, saj bi bila lahko iz nje lepa lepa predstavnica pasme, ima tisto pravo podolgovato glavo ampak se še vedno vidi da je neka mešanca z domačo mačko... Sedaj jo imam na Acani in upam da se bo vsaj malo bolj razvila, ker sta si z Mašo po velikosti kar enaki....

PA MAŠA?

Moja Mašika raste, nagaja siamki, se lovi s psoma po hiši in ''žre'' kolikor lahko... h ja, začetk meseca sem kupila spet 2kg Arden Grange pa je že 1kg šlo :lol: S tem da dobi še pražena jetrca, konzervice, mačje palčke itd .... ja, dobra je :) Sej ne vem, koliko ponavadi poje ena mačka na mesec?:)
Postala je res že podobna tigru, vsaj ko se plazi in ko hoče koga ustrašt, res se vidi tista izrazita hoja, rep dol, čist pri tleh.... Njen karakter mi je zelo všeč, ni preveč postavljaška in je zelo prijazna, pride do mene, mijavka in se zaletava v noge... no ja, seveda se jo potem usmilim in dobi kak priboljšek :) Uglavnem odrašča v lepo muco in jaz sem ponosna, da sem njena skrbnica :)

OSTALI KOSMATINCI?

Pes je dobil družbo, 5 letno psičko, katera mu da vedet kdaj je dovolj :) recimo da zaenkrat še nista prijatelja, ampak to postajata :)

Še eno vprašanje, pozna oziroma ima kdo za priporočit dobro varstvo za moji dve mucki, novembra odhajam za 1 teden pa bi ju rada zaupala nekomu z izkušnjami i občutkom za take mačke, vsaka ima svoje muhe, naprimer maša zamijavka ko jo dvignem, siamka ugrizne brez opozorila.... Hvala :)
gozdni škratek

Re: moja tigrasta ba(ra)ba Maša & njen živalski vrt :)

OdgovorNapisal/-a gozdni škratek » Pe Sep 13, 2013 10:32 pm

Ninja&Maša :)
Tigra je bila gor in me je debelo gledala kaj bom naredila, gor sem dala siamko, ona se je pa stisnila k tigri :) luštno :mrgreen:

Slika

Slika

Se pa vidi shiranost mucke, sedaj jo razvajam s schesir konzervicami in kuhanim puranom, upam da se bo kaj poredila :)
Ninja - 9 mes, Mašika - 5 mes .... tigra večja od nje:/

Mašika v čevlju
Slika

Pa še naša psička papillonka :)
Slika

Slika

Vsi ''socializirani'' skupaj

Slika

In pa še ... danes sem šla v trgovino pa so iz avta spustili tole mucko
Slika

Naletela je na tapravega, saj sem mucko takoj dala v boks in jo odpeljala domov. Saj bi podala prijavo ampak se mi ne da ukvarjat s tem, ker zadnje čase samo še po policijah letam .... Mucka je pri meni na varnem, iščem ji pa stalni dom :)

Toliko za danes :)
gozdni škratek

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » So Sep 14, 2013 3:25 pm

Moj poje kilo in pol na mesec, ko si spaševala.
Lepo, da gre siamki na boljše. Imaš pa tut srečo, da vedno kakšno novo mucko najdeš. :wink: Upam, da ji najdeš kak dober dom, ga je kar težko zdaj najti.
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a gozdni škratek » So Sep 14, 2013 5:43 pm

ufff ... bo treba kake večje žaklje kupovat :) sej jim mešam, meso dobim pri mesarju posebej za živali, nekaj konzervic, nekaj briketov pa je :) siamki recimo gre na bolje, eno bulo ima na hrbtu, moram k veterinarju ko dobim avto.... pa tud redit se je začela čeprav je še vedno suhcena:(
ja, danes jo iščem in iščem po hiši, sem že obupala pa si mislila da mi je ušla pa pogledam v omaro hehe je bla tam :)
ja za tamalo muciko pa iščem dom čeprav je tako prijazna mucika da ne vem, najrajši bi jo obdržala pa je Maša ne prenaša ... Sem ji dala začasno ime - Ajša :) Ona je imela srečo, da je naletela name hehe živimo na vasi pa je za večino ljudi maček samo maček, pr meni je pa član družine :)
gozdni škratek

OdgovorNapisal/-a gozdni škratek » Če Sep 19, 2013 1:23 pm

Naša uboga siamka. bula je izginila, mucka pa čez noč obležala. En dan sem počakala, ni bilo nič bolje, sedaj je pri veterinarju in upamo na najbolše. Kaj bi to lahko bilo, že druga mačka ki mi je tako končala?? Kar čez noč, večer prej še čisto živahna, zjutraj se pa ne premakne, vse jo boli...? Tigrica Maša je ok, tudi psi so zdravi...?

Se tolčem po glavi zelo močno...tamala mucika najdenka je pa ubistvu samček in ostaja pri meni:) je bilo nekaj interesentov ampak:
-živimo v bloku v 12 nadstropju, muc bo lahko na balkonu...
-imamo male otroke 3 leta stare, radi bi jih naučili kako ravnat z živaljo...
take odgovore sem takoj zavrnila in pač rekla da niso primerni zanj... noben ni omenjal kastracije, cepljenja, neizmerne ljubezni... vsi bi mačke imeli za igrače.

Živalski vrt raste ;)

Mucku sem nadela ime Miki in bo v kratkem kastriran, Maša pa sterilizirana;)

Moja mačonka je vsak dan bolj tečna, a je možno da bi se pri pol leta že gonila?

Toliko za danes, držte pesti za mojo siamko:((
gozdni škratek

OdgovorNapisal/-a gozdni škratek » So Sep 21, 2013 12:05 am

Siamka na antibiotikih - padel imunski sistem zaradi glist

Pa naša dva faconarja :mrgreen:
Slika
A si nista podobna? :) :lol:

Mikec je pa na kapljicah za oči, dobil pa je tudi antibiotike pa razglistili smo se preventivno :) Mi je kar malo zameril ko sem mu dala tablet, no saj sem mogla kar na silo, ker se je upiral... nisem pristaš kemičnih pripravkov ampak je treba... naravni preparati ne pomagajo žal
Mašika pa vsak dan bolj zoprna, pa pod brado je čist brez dlake... Pa pomojem se še goni, tako zoprne mačke še nisem videla :roll:
gozdni škratek

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » To Sep 24, 2013 11:34 pm

Sta pa res kar podobna, samo samička ima daljšo dlako. Sicer pa se pri 6. mesecih že lahko goni oz brezna. A siamki pa niste preventivno dali tablete proti glistam, da jih ima ali kako?
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a gozdni škratek » Če Okt 31, 2013 11:13 pm

Hja, pa izgleda res črne mucke prinašajo nesrečo.
Iz zavetišča sem vzela mlado mucko črne barve namenjeno v izpust, sterilizirano, le ta je poginila po 2 dneh. Znaki: bruhanje, driska, dehidracija, mučna smrt. :( Kmalu za tem sta mi še ostale mucke začele kazat iste znake, Mašika se je še borila en teden ampak žal neuspešno :( Naj počivajo v miru moje 4 zvezdice na nebu :cry: :cry:

Sedaj pa sem dobesedno na cesti pobrala mlado(do 1 leta) staro mucko, preselili smo se v drugo hišo(prav zaradi tega virusa, nimam pojma kaj to je, brez mačk mi pa ni življena) in sedaj imam samo njo, slike s predstavitvijo sledijo, je pa črne barve in res prijazna mačkonka :) Tudi poje veliko, zgleda kot da bi bila breja, tudi debela je ampak mislim da zaradi glist, dobiva terapijo Zantela :) Če bodo mladički pač bodo, za sterilizacijo trenutno nimam, mi je zdravljenje za Mašiko pobralo ves proračun namenjen za zverinice :? Spomladi pa obvezno S/K vseh zverinic in da imamo potem mir :P

Si ne bom odpustila, vsak dan se spomnim na mojo tečno tečkico in ostale mucke ki so bile po svoje res posebne, vsak je imel svoj karakter, res vsaka muca je posebna :)

Predlaga kdo kako ime za črno muco? Vsaka ideja pride prav, jaz nimam pojma kako ji dat ime :D
gozdni škratek

Naslednja

Vrni se na Zgodbe naših muck

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost