moja tigrasta ba(ra)ba Maša R.I.P. :( => :(

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

Re: moja tigrasta ba(ra)ba Maša R.I.P. :( => :(

OdgovorNapisal/-a gordi » Pe Nov 01, 2013 12:05 am

Priznam, da sem nehala slediti, saj sem se izgubila med vsemi temi barvami, pasmami in imeni ... Kaj prav vse mačke so ti poginile? In kaj je bil vzrok? Ko dodajaš nove mačke, pazi na par stvari: staroselke naj bodo s/k, cepljene, razglistene, razbolhane, preverjene za aids in levkozo itd. in naj bodo že vsaj kak mesec ali dva pri tebi, nove prišleke pa daj najprej v povsem ločen prostor, dokler jih enako ne pošlihtaš kot staroselke. Tako zmanjšaš verjetnost, da bi vnesle kako bolezen, ki bi se nato prenesla na vse kot se je očitno zgodilo pri tebi.

Moj predlog za črno muco je Negra ali Kara. ;)
Uporabniški avatar
gordi

Kraj: Slov. Bistrica

OdgovorNapisal/-a gozdni škratek » Pe Nov 01, 2013 12:59 am

Veš kako je, dobra sem bila do vseh muck, sem videla zapuščeno in sem jo prinesla domov seveda nevedoč v kakšnem zdravstvenem stanju je. Črnuhinja(ta ki je prinesla bolezen) je bila namenjena v izpust, v zavetišču so jo S, prestala je karanteno, sem se jo usmilila in jo vzela k sebi. Že prvi dan je bruhala ampak nisem pomislila na kaj hujšega. Bruhala je potem še cel naslednji dan, spet sem krivila sebe ker sem ji postregla s surovim mesom na katerega je planila ko da ne bi jedla par let. Čez noč je potem umrla, par dni za njo še siamka in Mikec, teden kasneje pa Maša kljub infuziji, antibiotikom... :(

Ker je bila v zavetišču v karanteni, pregledana(vsaj tako so rekli) nisem pomislila da je res bolna, jaz osebno sumim na kugo lahko je bilo kaj drugega... :( Moja micka je preživela najdlje ker je bila cepljena ampak mi je čudno, da je sploh zbolela.

Tam je bila hiša majhna, ni bilo možnosti mačka dat v ločen prostor edino klet, ta je pa temna, prašna, brez okna..
Sedaj ima moja črnuhica veliko hišo, deli si jo s še enim K mačkonom Ziggijem, ki ima lepih 6kg :D

Malo se še boji psov, je zanimiva, ona piha skače se postavlja, psi jo pa ignorirajo kot da ni nič :D (so že od malega navajeni na mačke)
Sva pa kar na Sanabelle Adult, včasih dobi jetrca, piščančka, kako konzervo... pa ji je lepo :) Ne vem pa če je breja, to bomo še videli, a je možno da bi muce tako pozno kotile? Meče se po tleh, je okrogla, čisti se vsakič ko pridem pogledat kaj dela... Spomladi jo dam sterilizirat, obljubim, samo da se malo postavimo na noge:)
gozdni škratek

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Pe Nov 01, 2013 11:22 pm

O grozno, kakšna nočna mora. Mene bi ubilo, če bi mi štiri mačke naenkrat poginile, nikakor ne bi mogla met kar takoj nove. Ampak ok, zgleda vsak žaluje po svoje. Samo ni mi jasno, da ne veš za katero bolezen je šlo? Pač mene bi to zelo zelo zanimalo, sploh če je tako kar naenkrat nekaj...

Se mi zdi pa malce neodgovorno, da jemljete novo mačko, če praviš da ste v finančni stiski. Nimaš denarja za sterilizacijo, ok samo potem počakaj do pomladi pa si potem omisli novo mačko ane? Ne pa pol s takimi, ja če bo imela mladiče pa bo... WTF? Grozno, zavetišča pokajo po šivih, prostovoljci, društva ti bi pa nove spet štepala? Ok, pol če nimaš do spomladi denarja za s, pol jo pač imejo non stop v stanovanju do takrat, vsaj to je tvoja dolžnost, zdej ko jo že imaš.

Aja pa še to, majhna hiša in se mačke ne da v ločen prostor? Kaj pa govoriš, jaz živim v enosobnem stanovanju pa se mačko da ločit, če ne drugega gre ena v kopalnico, daj no.
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a gozdni škratek » Ne Nov 17, 2013 1:50 am

Sicer js sm se zdej preselila, s to črno mucko je bilo tako, potikala se je okrog naše hiše, jo je zgleda nekdo odvrgel pa sem ji dala jest...sčasoma me je kar čakala, tudi kužkov se je počasi navadila, res super mucka :)

Uživa sedaj v svojem toplem domeku pri fantovemu očetu, sta se oba na prvi pogled zaljubila, tudi za sterilizacijo je poskrbel - ni pa breja, ultrazvok ni nič pokazal :) samo malo glist je imela, to je pa tud vse. No, tole z mojo tigrasto lepotičko se končuje, premišljujem o nakupu Maine Coon-a, ko/če pride muca domov odprem novo temo :) Upam, da bo božiček radodaren, sem mu že pisala svojo željo :) In ja, finance so se mi končno poštimale tako da bo za mucko poskrbljeno tako kot mora bit 8)

No glede majhne hiše, 33m2 bivalne površine, 2 prostora(kuhinja, spalnica), spodaj klet to je pa to.. .v kleti bi lahko bila samo ni okna, v temnem prostoru pa ni ravno lepo da je.

Stvari se pri meni hitro spreminjajo, stalno selitve in vse ampak zdej upam da se bo vse skup umirilo in da se še kaj pišemo ;)
gozdni škratek

Prejšnja

Vrni se na Zgodbe naših muck

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost