Nelly, Oscar in Nero

peripetije, vragolije, miti in legende...

Moderator: Babyjazz

Nelly, Oscar in Nero

OdgovorNapisal/-a Anja4 » Če Okt 24, 2013 6:01 pm

Pozdravljeni! :D

Sem 17 letna Anja, zagrizena ljubiteljica in borka za živalske pravice :D Hodim na srednjo biotehniško šolo, smer vet. tehnik :D Upam, da se uresničijo največje sanje in pridem na faks.

Naj vam predstavim moje 3 mucke.

OSCAR IN NERO ( naj povem, da je opis star in napisan pred enim mesecem):

Slika
screenshot captor

Spoznala sem ju na šolski praksi, ko smo šli v zavetišče za živali v Mariboru. Že takrat sem vedela, da je to ljubezen na prvi pogled. Točno takšnega mucka sem si želela, a pasemskega, ki bi ga morala kupiti.

Doma sem ju omenila mami in je bila več kot navdušena nad mojim opisom muckov. Zmenili sva se, da vzameva enega izmed njiju.

Ponoči nisem mogla spati, saj sem imela občutek, da se oddajata skupaj in da ju ne bom mogla imeti. Ko smo se zjutraj odpravili v zavetišče sta mucka prosila, da ju vzamem, tiščala tačke iz kletke, lupčkala, se cartala, vzela sem ju ven in ju stisnila k sebi. Neverjetna carteka. A žal ni bilo vse tako popolno, oskrbnica v zavetišču mi je povedala, da ju pod nobenim pogojem ne bodo ločili.

Slika

Starša se nista strinjala, da vzamem oba, jaz pa tako navezana naju pričela jokati.

Ko smo se vozili domov sem ves čas upala, da se bomo obrnili nazaj, a se nismo.

Srčno sem si ju želela zato sem ves dopoldan jokala.

Na koncu mi je uspelo, ker sem bila tako obupana so doma popustili in poklicali smo v zavetišče. Še sta bila tam, kljub velikemu povpraševanju.

Bila sem presrečna!

V zavetišču sta bila srečna, ko smo prišli in ves čas predla in "sesala" mojo roko.

V zavetišču smo podpisali papirje, pogodbo, vprašalnik in tako kot je edino pravilno so nas vsaj 5x vprašali če bosta mucka notranja, seveda bosta!

Saj nikdar ne bi želela tvegati življenj nobene živali.

Vožnja je potekala mirno, mucka sta se stiskala drug k drugemu, kajpda navezana bratca pač.

Vzela sem ju s seboj v trgovino za živali in jima kupila Acano brikete. Prodajalka, ki jo poznam je bila nad njima seveda zelo navdušena.

Ko smo prispeli domov sem ju seznalila s psičko, ki ju je sprejela brez problemov, neprestano se trudi, da bi ju bolje spoznala Oscar pa neprestano piha, Nero je bolj priden in se že razumeta s psičko in ovohavata.Pa saj tudi z Oscarjem ni problemov, le kdaj pa kdaj pokaže svojo mačo naravo.

Mucka sta ves dan hodila za mano, sesala mojo roko, kot bi to počela pri materi.

Raziskovala sta celotno staovanje, celo tuš kabina ju je navdušila. Ko sem si končno privoščila svoj prvi obrok sta mi kradla makarone iz krožnika, falota.

Imata tudi navado, da pležeta po meni, izjemna plezalca, nimaš kaj.

Vedno želita biti v središču pozornosti. Kar mi seveda ugaja, saj sta prekrasna.
Naša muca Nelly ju še ne sprejema najbolje a se bo že uredilo, komaj drug dan je odkar ju imamo.
Me pa veseli, da so bili v zavetišču tako skrbni, prejšnja oskrbnika, ki sta ju spravila na svoje tačke sta se prišla posloviti in se skoraj zjokala od sreče.
Takrat em vedela, da ju moram obvezno čuvati kot svoj zaklad, kar tudi počnem.
Oscar je še večji hiperaktivček od Nera, je tudi večji in težji, ter temnejši.

Nero pa je tako kot Oscar super karakter, le da je včeraj ves čas bil ob meni, tudi kadar je Oscar šel po svoje. Ponoči sta menjala vlogi in je Oscar vso noč spal ob meni. Noč je bila bolj ali manj neprespana kljub mirnosti muckov, sajsem bila jaz presrečna, da ju imam.

Zdajle pišem tale opis zanju in mi Oscar leži v naročju, zaspal je, veseli me, da mi muc tako zaupa. Prekrasna mladička sta!

PRVI DNEVI:
na poti domov:

Slika
image upload

DOMA:

Slika
free image hosting

Prvi dan že raziskujeta in sta povsod :P
Slika
image upload no compression

SPANJE
Slika
screengrab

ZDAJ :

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

picture sharing

NELLY:

Slika
screenshot tools

O Nelly bi lahko govorila v nedogled pa ne bi mogla našteti vseh pozitivnih lastnosti, ki jih ima. Namreč Nelly je "carica" po karakterju, ki mi tudi v najtežjih trenutkih, ko je nasmešek zadnja misel, ki mi roji po glavi - polepša ves dan. Že z njeno prisotnostjo, ki mi daje občutek, da nisem sama me potolaži. Zdajle ko pišem ta tekst o njej je ravnokar za menoj na

postelji. Tam je vedno. Kjer sem jaz, je tudi ona. Res je izredno navezana name in vedno čuti kadar sem slabe volje.

Zadnjič sem bila popolnoma na tleh zaradi bolezni, ki pesti mojega dedeja. Za trenutek sem šla k Nelly, nameravala sem jo le "pozdravit" na hitro, a sem ostala tam kar dlje, saj me je takoj spravila v dobro voljo s svojimi smešnimi izrazi na obrazu, s svojo navezanostjo, zvoki, ki jih vedno spušča. :) Res mi polepša vsak trenutek.

Slika
free image hosting

Pred nekaj meseci ko je morala na operacijo sečil je pokazala vso svoje zaupanje, ki ga goji do mene.

Kupila sem ji transportni boks in jo en dan prej navadila nanj. Imela ga je ves dan nastavljenega, v njem pa košček hrane.

Naslednji dan sem jo morala dati not, da bi jo lahko peljali k veterinarju, saj je urinirala kri, vnetje sečil. Bila je iztedno preplašena, saj ni vajena hoditi ven iz stanovanja. Pa vendar vedno ko sem ji namenila kakšno besedo je nehala mijavkati in se je pomirila.

V avtu sem spustila par solz, saj nisem vedela če bo vse ok. Zraven sem jo seveda pomirila ko je "jokala".

Ko smo prišli v čakalnico veterinarske ambulante je bila neverjetno pridna. Tudi ko smo šli k veterinarju se je brez problema pustila pregledati, a venomer "silila" nazaj k meni, NE v boks, k meni! Ko sem jo lahko vzela v naročje je bila presrečna. Par dni smo hodili na preglede, opravljali UZ (ltrazvok) zdravila pa žal niso pomagala zato je bila zadnja možnost operacija.

Ooperacijo je uspešno prestala. Vendar NI želela imeti stika z nobenim družinskim članom razen z menoj. Spala je vso noč ob meni, tudi naslednjo. Drugih ni niti pogledala. Ves čas je zaupala le meni, to mi ogromno pomeni!

O NELLY:

Nelly je stara šest let in je navadna domača mačka, pa vendar spominja na maine coon.

KARAKTER:

Izredno navezana

Odlično se razume s vsemi domačimi živalmi

Učljiva

Ubogljiva ko ji kaj prepovem

Izredno igriva

Ljubezniva

POSEBNOSTI: Zvoki, ki jih spušča ob vsakem skoku, igri. Pogovarjanje z menoj :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

capture screen

To bo iz moje strani vse :D

Pe še spletna stran:

http://anjak12.wix.com/my-animal-world

LP
SlikaSlikaSlika
Anja4

Re: Nelly, Oscar in Nero

OdgovorNapisal/-a gordi » Pe Okt 25, 2013 2:40 pm

Krasni mucki. Se jim prav lepo godi pri tebi. :)
Uporabniški avatar
gordi

Kraj: Slov. Bistrica

OdgovorNapisal/-a Anja4 » So Okt 26, 2013 11:49 am

Najlepša hvala :P

Sem se dalj časa spraševala ali se naj registriram na forum, saj nisem vedela če je še aktiven :D
N upam, da še je.

Za mucke se pa res trudim kar se da najbolje poskrbet saj si to resnično zaslužijo.
Vsak dan spita mucka pri meni (oz. na meni :mrgreen: ) in mi tudi v hudih krizah pomagata zaspati.

Preprosto ju obožujem.

Če mi uspe pridi na veterino (faks) ju definitivno vzamem s seboj pa naj me stane kar želi.

lp
SlikaSlikaSlika
Anja4

OdgovorNapisal/-a gordi » So Okt 26, 2013 4:43 pm

Upam, da se ti želje uresničijo. Smo še aktivni, vendar ne več v prav velikem številu.
Uporabniški avatar
gordi

Kraj: Slov. Bistrica

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Ne Okt 27, 2013 11:13 pm

Lepo druščino imaš. Se vidi, da lepo skrbiš zanje. :)
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Nejka2 » Sr Okt 30, 2013 4:19 pm

Anja, zanima me, ali je tvoja Nelly sterilizirana? Glede na probleme s sečili?
Nejka2

OdgovorNapisal/-a Anja4 » Če Okt 31, 2013 12:31 pm

Najlepša hvala vsem :P

Nelly je sterilizirana, prav tako naša psica Nala in obe sta imeli sečne kamne.

LP
SlikaSlikaSlika
Anja4

OdgovorNapisal/-a Anja4 » Če Okt 31, 2013 12:35 pm

Se mi pa zdi fer vseeno povedat, da sta tako psička kot mačka ( ker mi starši niso verjeli) par let let jedli nekakovostno hrano iz marketov.
Tako, da tudi hrana lahko ima svoj vpliv. Zdaj seveda obe jesta boljšo hrano, ker mi jih je uspelo pripričat prvo za Acano, potem smo pa prešli na hrano namenjeno sečilom.

Na srečo ta maladva ( se pri samcih večkrat pojavijo težave s čelili) ki sta seveda tudi kastrirana jesta od vsega začetka kvalitetno hrano, tako upam, da bo vsaj z njima vse ok :)

Naše živalice so S/K že zaradi nevdržnosti mačk ko se derejo in mijavkajo, da glava boli med gonjenjem.
Potem so pa tukaj še zdravtveni vidiki ( zmanjšana možnost raka na maternici, seskih, smrtonosna bolrzen piometra, vnetje prostate pri samcih...) pa tudi zavedanje, da je mačjih mladičkov po cestah in v ztavetiščih PREVEČ.
Moja dva tamaladva sta imela več kot 4 skrbnike v zavetišču ( ZAČASNE) ker je bilo zavetišče tako polno, da ju niso imeli kam dat.
Naj povem še vse mačke do sddaj ki so jih moji starši in pa jaz v otroštvu imeli so bile sterilizirane, brez sečnih težav.
lp
SlikaSlikaSlika
Anja4

OdgovorNapisal/-a Anja4 » So Nov 02, 2013 1:06 pm

Haha in moja faca Nelly :P

Slika

Slika

Slika

Slika

uploading images
SlikaSlikaSlika