Perinealna uretrostomija

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

Perinealna uretrostomija

OdgovorNapisal/-a Gia7 » Pe Maj 02, 2014 11:45 am

Pozdravljeni.

Ali mogoče ve kdo kaj več o tej opreaciji/posegu na splošno ali natančneje pri mačku? Ima kdo kakšne izkušnje?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Gia7

Re: Perinealna uretrostomija

OdgovorNapisal/-a rava » So Maj 03, 2014 9:35 am

Kolegičin muc je to dal skoz zaradi stalnih obstrukcij. Zdaj je super.

Enemu od mojih se je tudi obetala ta zadeva, vendar zaenkrat zadevo še uspevamo kontrolirat s prehrano.

Ko sem se zanimala, so mi različni viri rekli, da bogvar to delat drugje kot na Veterinarski fakulteti, ker so v primeru malih napak možne hudo zoprne komplikacije.
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Gia7 » So Maj 03, 2014 12:19 pm

Pri nas, ko iščeš najdeš malo podatkov o tem, da ti lahko nekdo iz prve roke pove kako je kaj s tem. A okrevanje je dolgo?

A ga imate na veterinarski dieti? Jaz počasi ne vem več kaj bi naredila, da bi se končno rešili teh težav s sečili :(

Verjamem, ker po moje to sploh ne delajo povsod, ker je le treba obvladat in da se res ne naredi še kakšna večja škoda.
Gia7

OdgovorNapisal/-a rava » So Maj 03, 2014 1:03 pm

Kolegičin muc je bil precej časa (zdi se mi da ene 2 tedna, ziher pa nisem) s talarjem in je bilo zoprno.

Moj Piki je na mešani dieti - dajem mu mix briketov za zaprte mačke in proti struvitom. Pa čim manj stresa, ker jih takoj faše.
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Gia7 » Ne Maj 04, 2014 9:22 pm

Uh, to je kar dolgo. Ta ovratnik je kar naporen, že pri katetru pa ni veliko dni :?

Kakšne brikete mu pa dajate, znamka? Pri nas imamo ravno sedaj problem, da mora imeti dieto zaradi kamnov, a kaj ko ima po teh briketih pa drisko, ker niso grain free :(
Gia7

OdgovorNapisal/-a rava » Ne Maj 04, 2014 9:38 pm

Royal Canin Urinary S/O Moderate Calorie.
Je preventivna dieta in zdajle smo že od novega leta brez krvavega urina (trkam na les).

A ima vaš alergijo na žitarice?
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Gia7 » Ne Maj 04, 2014 10:48 pm

No, točne te sem sedaj hotela kupit, pa še manj kalorične so. Upam, da vam bo še naprej pomagala dieta in ko se le ne bi ponovilo.

Pri nas je bil malo več kot eno leto na Acani, sedaj so se pa kamni ponovili. Prej je bil na S/O, ampak se je kar enkrat pojavila driska in niso vedeli vzroka in so sumili, da mu nekaj v hrani ne odgovarja. Testirali ga takrat niso, ker je bil na kortikosteroidih. Potem pa sem prebrala, da je imela ena podobne probleme s psico in drisko, pa da je to odpravila z Orijenom. In sem poskusila in je res takoj pomagalo. In Acana mu ie isto dobro odgovarjala. Sedaj pa ne vem kako naj zaradi kamnov. Razmišljam, da bi mešala pol pol.
Gia7

OdgovorNapisal/-a rava » Ne Maj 04, 2014 11:07 pm

Ja probaj, jaz Pikiju tudi mešam pol:pol, ker mora obvezno jest še tiste za kakat.
Včasih mu dam še malce uropet paste, ampak je ne mara preveč.
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Gia7 » Po Maj 05, 2014 11:20 am

Samo sedaj še ne upam mešat, ker še vedno ne lula ok. Koliko časa ponavadi traja, da ta hrana prime? Jaz sem že pozabila kako je bilo ponavadi. Mu pa dajem dva dni sedaj.

Za kakat ima pa katere? Za to pasto so rekli veterinarji, da naj bi bila dobrega okusa, da naj bi jo imajo mačke rade, ampak naš je sploh ne mara. Mu moramo kar na silo v gobček stisnit, ker sam od sebe je nikoli ne bi pojedel.
Gia7

OdgovorNapisal/-a rava » Po Maj 05, 2014 4:58 pm

Za kakat ima Royal Canin Fibre response.

Po tem, ko je imel obstrukcijo in krvavo lulanje, je bil mensezdi 2 tedna na Enroxilu.
Vmes je pa že dobival Royal Canin High Dilution, ki menda bolj primejo v akutni fazi.

Ko je pa tisti žakelj pojedel, smo nadaljevali Moderate calorie varianto, ki menda deluje bolj preventivno.

Z uropet pasto občasno malce namažem koščke mesa ali pa malo po tački, če ne so borbe. Od borb je pa maček spsihiran, kar pa spet ni koristno za struvite, ki so pri večini baje stresnega izvora.

Pa po taci je treba dobro namazat, ker jo takoj otrese in lahko dobiš zanimive stenske freske :D
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Gia7 » Po Maj 05, 2014 7:11 pm

Aha. Nam ni treba antibiotika dajat, dobil je sicer dve injekciji na vsake tri dni, ampak tablet pa ne, ker so bili samo kamni problem.

A potem ta Moderate calorie je "manj močna" od navadnih S/O? Jaz sem šla danes še po Hills S/D, da vidimo kako bo po teh prebava. Pa malo čaja urološkega mu dam v brikete, upam da bo kmalu dobro. So pa rekli na dveh veterinarskih, da niso še imeli primera, da bi kater maček meli drisko od teh briketov, tako da očitno imamo posebneža.

Saj ravno to ja, te borbe so stresne, jaz sem potem s pasto prenehala, ko sem jo en čas preventivno dajala, ker se mi ga ni dalo mučit s tem. Tako, da jo sedaj ne dajem sploh. Je mel že dosti stresa zaradi veterinarjev te dni. Ja, na tanko namazat, pri nas je že ko je gobček otresu vse letelo okoli :)
Gia7

OdgovorNapisal/-a Miša » To Okt 06, 2015 2:31 pm

Dobro je že preventivo poskrbet za zdravje sečil mi mamo tud muco..... pa pazimo sedaj, da se dovolj giblje in je kakovostno hrano , lepo je napisano na tej strani razlog , ki privede to teh težav http://pikec.si/2015/09/03/obolenja-spo ... ri-mackah/
Miša

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost