Potrebujem nasvet ob odločitvi za nakup mačke

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

Potrebujem nasvet ob odločitvi za nakup mačke

OdgovorNapisal/-a Pikolina » Če Okt 09, 2014 9:24 am

Pozdravljeni.

Sem nova na forumu. Pridružila sem se, ker sem v malo večji dilemi.

S fantom razmišljava o nakupu mačke. Sva odgovorni osebi, vendar malo časa čez teden preživiva doma. Najin delavnik je od 8 - 17. Torej za malo kosmatinko bi skrbela v vseh mogočih smislih maksimalno, vendar bi bila tekom dneva večinoma sama. In tukaj se pojavi ena velika dilema. Kako bi to vplivalo na počutje mačke. Je sebično da si nabaviš mačko in potem si z njo samo po večerih in na vikend?

Zanima me kaj menite. Mislite da bi bilo to mučno za mačko?

Hvala za vaše odgovore.
Pikolina

Re: Potrebujem nasvet ob odločitvi za nakup mačke

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Sr Okt 15, 2014 3:50 pm

Najlažje je, da posvojita dva mačka in ni nikakršnih dilem pa tudi ti ne cel dan v službi ne sprašuješ ali se maček dolgočasi ali mu je zelo hudo itd. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Gasper2015 » So Jan 31, 2015 11:33 pm

Macek zagotovo ne potrebuje toliko pozornosti, da bi moral biti ob njem cel dan. Nekaterim celo odgovarja, da imajo mir,...Ce se bosta z njim ukvarjala dve uri na dan in cez vikende, bo imel vec kot dovolj. V primeru, da ga bosta vzela iz zavetisca, mu bo pa v vsakem primeru bolje.
Gasper2015

OdgovorNapisal/-a rava » Po Feb 02, 2015 11:24 am

Težko se menimo o enem xy mačku - vsak je svoj svet.
Eni so izraziti individualisti, eni pa so strašno družabni.
Od mojih 5 bi se dvema zmešalo, če bi bila sama, dvema bi bolj pasalo, če bi bila sama, enemu pa je vseeno.

Če si doma zvečer, je smiselno vzet že ulaufan in ljubeč parček. Na ta način muckom nikdar ni dolgčas.

Malo si poglej recimo tele muce http://www.pomagamo-zivalim.si/viewforum.php?f=47
Gospe, ki skrbijo za njih, jih dobro poznajo in tudi napišejo kakšne potrebe in značaj imajo.
Uporabniški avatar
rava

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost