Kalici virus? FiV?

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

Re: Kalici virus? FiV?

OdgovorNapisal/-a rava » Pe Dec 19, 2014 1:12 pm

Yesssss :!: :!: :!: Smo veseli :D
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a sandras » So Dec 20, 2014 5:39 am

Jaaa! Jaz tudi neizmerno! Mi je kar na jok šlo ko sem domov prišla :)
Gospa Ana me je pa tudi poklicala, ker sem ji izvide in potek zdravljenja poslala na mail.
Pravi da gre najverjetneje za hudi gingvitis ali stomatitis (ali pa obojega po malem).
Da se izločijo vsi drugi dejavniki, pa bi morala bit narejena krvna slika (to imam), jetrni testi (to imam), biokemične preiskave (to imam), FiV in FeLv test (to imam)
pa še glukoza bi morala bit zmerjena in ščitnični hormon, česar pa na moji veterini žal niso preverili. Kar pomeni, da me čaka še enkrat jemanje krvi in te dve preiskavi, da se pri Borutu izloči še sladkorna bolezen in ščitnica. Če bo to dvoje tudi b.p., ga damo na RTG, da mu slikamo zobke in bo šel v Ljubljano na puljenje zadnjih zobkov. To baje pomaga pri 60%. Pri ostalih 30% pomaga, da se izpulijo vsi zobki, 10% pa je tistih nesrečnih, ki jim tudi to baje ne pomaga.
Tako da vojne še ni konec, smo pa mimo najhujšega :)
Življenje brez mačk je brezveze!
Uporabniški avatar
sandras

OdgovorNapisal/-a VolkD » Ne Dec 21, 2014 1:02 am

Zadnji zobje so lahko resnično velika tegoba. Moj Ubogi ( tako mu je ime :) ) je lani enkrat na jesen začel hirati. Čisto nelogično, mački se pričnejo v tem obdobju debelit in ponavadi je Ubogi bil pravi požeruh.
Prva misel je bila na kake notranje zajedalce. Dobil je zdravila. Tabletke. Jaz mačke prelisičim tako, da v košček mesa zarežem z ostrim nožem in tako naredim žepek. Ker jih imam več mačk je tole dosti enostavno. Meso dam vsem, pa potem hitijo en pred drugim. V primernem trenutku pravemu podtaknem košček s tableto. Vedno uspe!
No tokrat pa ni hotel!!! WTF ???
Potem sem opazil, da ga niti to, da mu bodo ostali pojedli ne prepriča. Tole bo pa res hudo, sem bil prepričan. in pobral par koščkov mesa zanj, da dobi kasneje, ko bo sam. In ko je bil sam sem mu dal. Ponovno čudno obnašanje. Nisem mogel verjet!! Maček, ki se boji lastne sence, povoha meso in začne pihati in celo renčati !!!! Tu pa res nekaj ne bo v redu.
Imel sem srečo, da sem to pripovedoval eni naši sosedi, ki ima 101 leto. Je v trenutku rekla - to so lahko samo zobje. Le zobje bolijo tako hudo, da maček piha.
Telefon, pridite takoj je rekel lokalni vet in čez 15 min sem bil pri njem. Še vprašanje : Kdaj je zadnjič jedel. Sploh ni. To je dobro - ne bo bruhal. Anastezija in puljenje zadnjih dveh zobkov. Res je ubogi imel tako vnetje, da me je bilo groza. In res je bil ne samo Ubogi, bil je tudi hudo ubogi.
No naslednji dan je že nadoknadil. Še danes je največji požeruh. Ga moram nazaj držati, ker sem ga pred dnevi tehtal. Za navadnega domačega mačkona je 9,38 Kg več kot dovolj !
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo. www.s5tech.net elektronika
Uporabniški avatar
VolkD
star maček

Kraj: Okolica Divače

OdgovorNapisal/-a sandras » Sr Jan 14, 2015 3:35 pm

V glavnem, po 2h mesecih razno raznih zdravljenj, se je izteklo takole:
-Zamenjala veterinarja, ki je dal antibiotik (nevemkaksemureče), ki je namenjen gingvitisu in dal mi je pasto, ki mu jo 2x dnevno mažem po dlesnih Stomadine.
Zadeva špila, maček je kot novi! Po 8ih dneh kure s pravimi zdravili je muc tako rekoč oživel. Dlesni so neprimerljivo boljše,tudi nagajivi karakter se je vrnil.
Življenje brez mačk je brezveze!
Uporabniški avatar
sandras

Prejšnja

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost