Kihanje, vneto oko

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

Kihanje, vneto oko

OdgovorNapisal/-a Joy91 » Pe Dec 26, 2014 12:26 am

Pozdravljeni. Imam mucka starega 2 leti in pol. Je zunanje-notranji maček. 4 dni je imel vneto desno oko in pa kihal je. Apetit je imel normalen. Včeraj 24.12. sem ga peljala k veterinarju, kjer je ugotovil, da se je verjetno moral stepsti z drugim mačkom, ki mu je s krempljem ranil oko in od tega bi naj bilo vneto. Imel je tudi 40,2 vročine. Dobil je inekcijo in stanje se je izboljšalo. Oko je postajalo boljše, kihal je manj. Danes sem ga peljala nazaj na kontrolo. Vročino je š imel, tokrat 38. Veterinar mu je dal inekcijo za dva dni, nazaj ga peljem v soboto. Težava je ker zdaj kiha še bolj in zdi se kot da ima zamašen smrček. Apetit je še vedno normalen. Ali ima mačji prehlad? Veterinar ni omenil nič da bi lahko bil. In kako mu naj sama vsaj malo olajšam kihanje ter smrkanje do sobote, saj ga jutri žal nihče ne more peljati k veterinarju, če je sploh potrebno ga peljati prej.

Hvala za odgovor
Lp, Jožica
Joy91

Re: Kihanje, vneto oko

OdgovorNapisal/-a rava » Pe Dec 26, 2014 11:06 pm

Takole na daleč je težko rečt, tudi nimamo informacije, če je redno in pravilno cepljen proti mačjim kužnim boleznim.

Če ima mačji prehlad, je najbolj smiselno dat 14-dnevni antibiotik, ki se mu reče Convenia.
Solzenje na eno oko je značilno za klamidijo, ki pa se zdravi z drugim antibiotikom - zdravilom Ronaxan, ki pa je v tabletah.
Zdravit je treba, ker od mačjih prehladov lahko ostanejo kake zelo zoprne in tudi trajne posledice.

Vsekakor bolan maček nima kaj okoli hodit in naj bo notri.
Kupi mu kako mačjo vitaminsko pasto za podporo imunskemu sistemu.
Drugega pa doma brez antibiotikov v tem primeru nimaš kaj naredit.

Aja, pa očesa bognedaj spirat s kakimi kamilicami, kar sicer pomaga pri ljudeh - mačkom se s tem naredi več škode kot koristi. In nikakor mu ne dajat kakih človeških zdravil, ker ga lahko tudi zastrupiš (recimo lekadol je za mačka lahko usoden).
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a VolkD » So Dec 27, 2014 1:13 pm

rava napisal/-a:Aja, pa očesa bognedaj spirat s kakimi kamilicami, kar sicer pomaga pri ljudeh
Kamilice so na dolgi rok tudi pri ljudeh škodljive.

Sicer pa brez strahu klamidija verjetno ni, ker se gre za poškodbo očesa je solzenje na eno oko verjetno posledica tega.
Dajte pa res razmisliti, če je pametno, da je maček notranje-zunanji, saj sami vidite kaj zunanji svet prinese ubogi živali.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo. www.s5tech.net elektronika
Uporabniški avatar
VolkD
star maček

Kraj: Okolica Divače

OdgovorNapisal/-a rava » Ne Dec 28, 2014 7:37 pm

VolkD napisal/-a:Kamilice so na dolgi rok tudi pri ljudeh škodljive.

Viš, tega pa nisem vedela. Pa sem se spet nekaj novega naučila. :)
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Joy91 » Pe Jan 02, 2015 12:51 pm

S kamilicami niti sebi ne čistim očesa, tako da mačku tudi ne mislim.
Stanje trenutno je takšno. Veterinar je naredil test za aids in levkozo, oba negativna. Oko je še vedno čudno, vročina mu narašča, po inekciji pade. In tako že ves teden. Cepljen ni proti nobeni bolezni, niti kastriran ni, saj pri nas nobenega prejšnjega mačka nismo cepili, ne kastrirali in vsi so bili zunaj, nikoli notri. Če bo ozdravel, gre seveda takoj na kastracijo.
Joy91

OdgovorNapisal/-a Joy91 » Po Jan 05, 2015 9:18 pm

Spet se oglašam. Danes sem mačka peljala nazaj na kontrolo in komaj danes se je pokazalo kaj bi naj imel. Namreč na jeziku so se mu pojavile nekakšne razjede, prej tega ni imel. Veterinar mi točno ni povedal kaj bi lahko bilo, le da je zelo nalezljivo in da se nekatere mačke pozdravijo, nekatere žal ne in poginejo. Koliko sem brskala po spletu, bi simptomi ki jih ima, lahko bili mačja gripa. Le da nikjer jasno (vsaj meni) ne piše, ali je ozdravljivo ali ni.
Težko mi ga je gledati, kako se muči, saj bi rad nekaj pojedel, pa ne more ker ga jezik boli. Uspavati ga ne želim, če to res ni nuja, saj sem ravno danes izgubila najboljšega prijatelja, psa. :( in ne želim izgubiti še mačko. Vem, da bi mogla misliti na to prej in ga ustrezno cepiti in kastrirati.

Prosim za odgovor, da imam vsaj neko upanje da preživi
Joy91

OdgovorNapisal/-a rava » Po Jan 05, 2015 10:10 pm

Kupi mu kakšno konzervico-paštetko za mladičke, ki so bolj kalorične. Če ne more jest, mu kupi kozje mleko in mu ga dajaj po brizgi. Nujno je, da ne strada in vsaj malo je, ker mu gredo lahko jetra v franže, če ne bo nič jedel. Naj bo not na toplem in ne hodi ven.

Pri bolnih mačkih in tudi psih so za krepitev imunskega sistema pri meni in pri znancih izredno dobre izkušnje z medicinskimi gobami. http://www.goba.eu/trgovina/zivali/myco-cat-immune/

Sicer zdrav odrasel maček bi mačji prehlad moral preživeti, mladiči imajo precej manjše šanse, pa še mladiči se ne odpišejo kar tako.

Jaz imam mačka z rakom (maligni limfom), ki bi moral biti po besedah onkologije in statistiki mrtev že par mesecev. Ampak midva se ne dava brez boja, se boriva, bildava imunski sistem z raznoraznimi prehranskimi dodatki (in gobami), pa je maček kljub nadvse črni prognozi še vedno živ, poskočen, debelčkan, lep in igriv in tudi slučajno ne zgleda, da bi mu karkoli falilo.
Dokler je živ je upanje.

Glede na to, da se trudi, da bi jedel, mucek očitno hoče živet in meni se zdi prav, da ne izgubljaš upanja in mu pri tem pomagaš maksimalno.
Držita se, tudi mi držimo pesti in vseh 20 tac za vašega mucka.
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Joy91 » To Jan 06, 2015 9:35 pm

Javljanje po današnjem pregledu. Diagnoza je calicivirus. Zato ne je, zato razjede na jeziku. Veterinar je danes (kolko je pač lahko pogledal v usta) videl da ni tako strašno več na jeziku kot včeraj, vročine danes ni imel (kar je vedno po inekciji). Ga je dal na infuzijo, da vsaj malo moči pridobi, ampak jesti še vedno ne želi, kaj koli mu dam. Mu je teta danes omenila, kaj če bi ga dali uspavat in je mene pogledal kaj menim. Sem rekla da ga jaz ne želim še uspavat, če res ni potrebe po tem, saj vidim da se trudi maček, da bi prišel k sebi. Sam je bil istega mnenja, da je še prekmalu da bi ga kar tako uspavali, da bi mu rad pomagal. Najhujši je ta njegov smrček, s katerega teče in teče, očistit si ga pa ne da. Mu ga morem kar na silo očisiti da revež malo zadiha.

Ne želim obupat nad njim, ga je pa po drugi strani težko gledat.
Aja, da ne pozabim, še vedno želi ptičke lovit, tako da je večino dneva prilepljen na okno in spušča res smešne glasove :) Božat se pa pusti le meni, vsi ostali družinski člani se ga morejo na veliko izognit, drugače renči in začne krempljat. Upam na najboljše

Lep pozdrav
Joy91

OdgovorNapisal/-a rava » Sr Jan 07, 2015 2:56 am

Kupi mu tiste medicinske gobe in kozje mleko. Zaradi calicivirusa pa mačka tudi slučajno ni treba uspavati.
Uporabniški avatar
rava

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost