Enroksil 5% injekcije za Mucka

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

Enroksil 5% injekcije za Mucka

OdgovorNapisal/-a sandras » Ne Jan 04, 2015 12:09 pm

Pozdravljeni.
Pojavil se je problem in sicer na mestih vbodov. Muc je dobil grdo reakcijo na to zdravilo. Najprej je zgledalo kot neke podkožne zatrdline, potem pa je zadeva nekako pricurljala v obliki krast na zunanji del kože. Kraste so ZELO trde. Muc si je uspel eno od večjih krast včeraj strgat medtem ko si jo je histerično lizal. Zdaj ima pa tam skoraj 2cm luknjo, kjer je bila krasta! Prav vidi se, da je mesto vneto in da bi mogoče bilo potrebno celo zašiti kožo, ker se mi zdi da mu bo rana kar zacvetela. Bojim se, da se bo enako zgodilo z ostalimi tremi krastami vendar na srečo ostale niso videti tako velike. Muc je enroksil dobival neprekinjeno 14 dni,kilokor se je dalo na različna mesta, med zdravljenjem pa je bil brez volje in ni bilo videti, da zdravilo sploh učinkuje na vnete dlesni. Sem pa malo poguglala to zdravilo in je primarno namenjeno GOVEDU, OVCAM, KOZAM, SVINJAM IN PSOM? Prosim za kak nasvet preden ga peljem k veterinarju, če ima kdo kake izkušnje s tem zdravilom.
Življenje brez mačk je brezveze!
Uporabniški avatar
sandras

Re: Enroksil 5% injekcije za Mucka

OdgovorNapisal/-a rava » Ne Jan 04, 2015 2:42 pm

Pri injekcijah enroxila (in tudi nekaterih drugih antibiotikov) na mestih vboda rado pride do nekroze.
Če se le da, zaradi tega raje dajem tablete.
V res res res res res izjemnih primerih lahko tam pride tudi do kakega tumorja, ampak to je zelo zelo zelo redko.

Rana od odmrlega tkiva je ponavadi precej globoka, krasta pa kar en cajt traja.
Precej hitreje kot natur se celi, če namažeš z Betadinom (raztopina joda). http://www.lekarnar.com/izdelki/betadin ... -raztopina

Zaradi krast se ne sekirat.
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a sandras » Sr Jan 14, 2015 3:38 pm

Najlepša hvala za nasvet. Ranice sicer razkužujem z razkužilom v spreju, ki bi naj bil tudi za hitrejše celjenje ran in se krastice pridno manjšajo.
Uporabniški avatar
sandras

OdgovorNapisal/-a ljubljanska123 » Ne Jan 18, 2015 7:26 pm

Moji mačkoni se je celilo 2 meseca. Sem pa robove, ko so odstopili porezala.
lp
ljubljanska123

OdgovorNapisal/-a sandras » Ne Apr 12, 2015 9:03 pm

Tudi mojmu borutu se je celilo dobra dva meseca ampak se mi zdi da se na tistih mestih še danes dlaka ni zarastla tako kot bi se morala.. Upam, da se še to pocajta.
Uporabniški avatar
sandras

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost