Spremenjeno obnašanje mačke

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

Spremenjeno obnašanje mačke

OdgovorNapisal/-a *zoffy* » Po Maj 25, 2015 11:43 am

Zdravo!

Po dolgem čau se javljam tu z vprašanjem :) Doma imamo hišno muco, ki je sterelizirana od šestega meseca starosti, sedaj je stara 8 let. Živi v hiši, gre pa vsak dan pod nadzorom ven.

Se je pa v zadnjih dveh mesecih drastično spremenilo njeno obnašanje. Začela je skakati z balkona tako, da sva bili pri veterinarju, ker si je polomila kremplje na zadnji nogi - to je zdaj zaceljeno.

Nenormalno mjavka in non stop se sprehaja iz stanovanja na balkon in na wc, da ne omenjam da je povsod polno peska, zjutraj se zbudimo kot v kakšnem kamnolomu.

No spremenile so se tudi njene prehranjevalne navade, prej je jedla samo brikete (Royal Canin) sedaj "fehtari" za meso, klobase itd., ki jih prej še povohala ni.

No in danes me kliče fant, da se je polulala na kavč oz. na deko na kavču. Tega prej ni nikoli počela. Sicer sem se že nekako odločila, da greva k veterinarju pa me zanima, če je imel kdo tu kakšne podobne probleme?

Lp, Pia
Per aspera ad astra.
*zoffy*

Kraj: Celje/Dobrna/Velenje

Re: Spremenjeno obnašanje mačke

OdgovorNapisal/-a sandras » To Maj 26, 2015 11:24 am

Ja revica!

Če joka in hodi sem in tja od in do wc-ja, je lahko mehur ali pa ledvice, kar seveda boli in vpliva na vedenje.
Kar pa se hrane tiče pa je možno da se ji je kak zobni kamen nabral in so se ji dlesni zato vnele in jo boli, ko je trdo hrano.
Ampak mislim da glede na to, da je polulala kavč, bo prej kak mehur, tako da jo le pelji k živinozdravniku.

Je pa možno tudi to, da je sprememba vedenja posledica stresa, če ste kaj renovirali, se selili, pridobili novega družinskega člana ali ljubljenčka..
Možnosti je več, zato vsekakor čimprej k veterinarju.
Življenje brez mačk je brezveze!
Uporabniški avatar
sandras

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost