Prosim za pomoč

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

Prosim za pomoč

OdgovorNapisal/-a tenere99 » To Jul 07, 2015 7:44 pm

Lep pozdrav!

Doma imam mačka, starega štiri leta, ki ima že dalj časa probleme z blazinicami. Bil je že pri veterinarju, enkrat operiran, a se stanje še naprej ponavlja, na kar so me pripravili že ko sem ga prvič pripeljal na pregled. Torej mucu se sploh v teh dneh velikrat odpira blazinica, kljub temu, da je odkar ima zdravstvene probleme izključno hišni maček, kar omeji stik z grobimi površinami. Problem pa imam ravno zaradi tega, saj je stranišče z mačjim posipom zelo grobo in se mu delci prilepijo na rano, kar zadevo še poslabša. Poizkusil sem ga že navajati na natrgane papirnate brisačke, a ni šlo, delovalo je edino če je bil zaprt v sposojeni pasji kletki, vendar trenutno nimam možnosti da bi jo dobil.
Torej moje vprašanje je, če obstaja kakšna vrsta posipa, ki se v mojem primeru nebi zalepila na rano, v najboljšem primeru pa je sploh nebi odprla. Stremim k pasjim plenicam, tistim, ki se zalepijo na tla, a se mi zdi da je precej podobno kot brisačke, za kar ni bil zainteresiran.

Vnaprej hvala za odgovore in pomoč,

lp, Matic
tenere99

Re: Prosim za pomoč

OdgovorNapisal/-a rava » So Jul 11, 2015 12:41 am

Poskusi s posipom iz lesenih pelet - recimo Cat's Best Nature Gold
Za rane se je nam fajn obnesel Betadine (raztopina joda) - zelo fajn in hitro so se celile
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Vlasta Vidmar » Sr Apr 06, 2016 10:36 pm

Imam mačko ki je večinoma zunaj in tudi v prostore hiše se pride kdaj pocrklati in me zanima,če lahko mačka prenese klopa name?

hvala že v naprej
Vlasta Vidmar

OdgovorNapisal/-a rava » Sr Apr 06, 2016 11:02 pm

Jah lej, klop se zaleze povsod, pa nikol ne veš, kam se bo prijel
Tudi ti lahko na hlačah mački prineseš klopa
Kupi ji Foresto ovratnico - dobi se v lekarnah in pri veterinarjih, in če jo zdaj kupiš, bo delovala do pozne jeseni
http://www.lekarnar.com/izdelki/foresto ... em-do-8-kg
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a VolkD » Pe Apr 08, 2016 11:46 pm

Da bi mačka prenesla klopa na človeka ali obratno je majhna verjetnost. Klopi, ki se gostijo na mačkah si za gostitelja ne izberejo človeka in obratno.

Po domače povedano je verjetnost komaj kaj večja kot če bi namesto mačke božali poleno.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo. www.s5tech.net elektronika
Uporabniški avatar
VolkD
star maček

Kraj: Okolica Divače

OdgovorNapisal/-a Tomaž33 » Pe Maj 13, 2016 8:19 am

Da - baje da je tale ovratnica super, saj zdrži zelo dolgo, celo sezono v glavnem. http://www.moja-lekarna.com/p-19596-for ... tnica.aspx - tukaj piše sicer, da ovratnico pač namestimo, kaj pa če ima maček že bolhe. Sam sem ga pral z insekticidnim šamponom in enostavn bolhe ne grejo stran. Ali bi bil bol smiselen kaki kožen nanos prej - čeravno sem to že preizkusil v preteklosti...

Tomaž!
Tomaž33

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost