sterilizacija

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

sterilizacija

OdgovorNapisal/-a zelenizmaj » So Okt 10, 2015 7:13 pm

Imam mucko, ki jo je nekdo zavrgel, začeli smo jo hranit in je ostala pri nas. Od začetka je bila izredno plašna, po enem letu se je toliko navadila, da se pusti božat, občasno tudi prijet. V hiši niti slučajno ne želi ostati, čeprav bi jo radi imeli notri, sicer pokuka v hišo in se sprehodi po hodniku, potem pa takoj beži ven. Aprila je skotila, dva mladička smo obdržali, dva sta poginila ob rojstvu. Ker imamo še enega mačka, ki je bil prav tako najdenec kot mladič, smo se odločili, da jo damo sterilizirat. Včeraj dopoldan sem jo odnesla, je sicer zelo jokala in bila prestrašena. Ko smo je prinesli domov je bila kakšno uro ali dve še v hiši, potem pa je začela prosit ven, ker vemo kakšno stisko ji povzroča zaprtost v prostor, smo jo spustili ven na dvorišče. Nekaj časa je tekala po dvorišču, potem pa je šla po svoje. Problem pa mi je v tem, da se do danes zvečer (2. dan) še ni vrnila. Ne vem če se ji je lahko kaj zgodilo, ali pa je samo tako močno užaljena ali prestrašena.
Preiskala sem celo okolico že nekajkrat. lahko upam na to, da se bo vrnila?
Hvala za odgovor
zelenizmaj

Re: sterilizacija

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » To Okt 13, 2015 7:17 pm

Se je vrnila? Možno je oboje, seveda..
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a zelenizmaj » To Okt 13, 2015 11:03 pm

Ja vrnila se je v ponedeljek zjutraj, kot da nič ne bi bilo. Ista je kot je bila. Srček moj.
zelenizmaj

OdgovorNapisal/-a VolkD » Sr Okt 14, 2015 9:03 pm

zelenizmaj napisal/-a:Ja vrnila se je v ponedeljek zjutraj, kot da nič ne bi bilo. Ista je kot je bila. Srček moj.

Super !

Poskusite jo naučiti, da se varna počuti z vami. Potem bo tam, kjer boste vi. Torej v hiši ali pa zunaj nje.
Prvi povdarjeni stavek je zelo pomemben. Pomemben do te mere, da če ostane zunanja, potem se bo vrnila do vas na vaš glas.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo. www.s5tech.net elektronika
Uporabniški avatar
VolkD
star maček

Kraj: Okolica Divače

OdgovorNapisal/-a arcobaleno » Pe Okt 30, 2015 10:44 am

zelenizmaj, super, da se je vrnila domov! :)

Da ne odpiram nove teme.

Imamo mucko, ki je izključno notranja, staro 8 mesecev. Prvoten plan je bil, da jo sedaj v novembru peljemo sterelizirat, ko naj bi malo zrastla in se za eno pikico umirila v smislu akorbacij in vsega kar počnejo mladički. No, umirila se ni in še vedno telovadi gor in dol, zato me kot prvo skrbi počitek, ki naj bi ga prakticirala po operaciji, ker sem skoraj prepričana, da več kot toliko na miru ne bo. Od kolegic sem že nekajkrat slišala, da so si mucke s skakanjem potrgale šive in je prišlo do komplikacij, zato bi se temu rada izognila.
Kot drugo pa me skrbi oz. razmišljam v smeri, da je vseeno modra še (pre)zgodaj in bi raje počakala do pomladi, ker nimam občutka, da bi se "gonila" - niti ne vem, če to pride kar samo od sebe pri notranjih muckah?

Kakšna so vaša mnenja?
arcobaleno

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Pe Okt 30, 2015 4:00 pm

Prezgodaj sigurno ni, saj mačke sterilizirajo že od 3 mesecev naprej. Starost je pa ravno prava, da se lahko v kratkem goni. Priporočljivo pa je, da se jo sterilizira pred prvo gonitvijo, saj se s tem zmanjša možnost za raka na maternici bojda... Kar se tiče šivov jo lahko za tist teden, ko se celi zaprete v en prostor, da ima omejeno gibanje in po možnosti nekam, kjer nima kam skakat.
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost