Epulis-brstenje dlesni

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

Epulis-brstenje dlesni

OdgovorNapisal/-a SADRIKA » So Nov 21, 2015 2:36 pm

Najprej vas lepo pozdravljam zopet po doooolgeeeem času :) Ko se dobila svojega Mikija, sem bila veliko aktivna na tem forumu, saj še veliko stvari nisem vedela o muckah, potem sva se pa lepo vnesla in zdaj je moj Miki že star 10 let in so se začele težave. Pred pol leta je bil na stomatološkem posegu, kjer so mu odstranili zobni kamen ter 3 zobke. To je lepo prestal in bil zopet vitalen in vesel mačkon. pred 1 mesecem so se mu pa začele ponovne težave in sicer opazila sem, da ima ogromne težave s hranjenjem, predvsem po vsakem hranjenju je pričel cmakati na način, kot bi imel nekaj za zobmi, sama kaj dosti nisem videla, ko sem mu usta odprla in po 2 dneh, ko je začel tudi hrano zavračati, sva se vrnila na kliniko, kjer mu je vet postavil diagnozo Epulis- brstenje dlesni ter, da ima polno razjed po ustih, poleg tega mi je rekel, da bo operacija epulisa nujno potrebna in da je pri tako starih mačkih to v večini rakasto. Domov sem šla zmedena, žalostna, z AB tabletami in protibolečinskim sirupomi v roki. Ker se Mikijevo stanje v parih dneh ni izboljšalo in mu nisem mogla aplicirati AB, sva šla na ponovni pregled, kjer ga je pregledala njegova zdravnica, ki ga je pred pol leta tudi operirala, ona je postavila povsem drugo diagnozo in sicer je samo viroza, ki je povzročila razjedo na jeziku ter malo bakterijsko bulico na dlesni, naredila je tudi bris obojega in zatrdila, da ona epulisa pri njemu ne vidi, potem je poklicala še veta, ki ga je nazadnje pregledal, da ji pokaže, kje je on videl brsteče dlesni in ugotovil, da se je zadeva precej zmanjšala od zadnjič. Nekako sta potem zaključila, da epulisa nima, prihajala sva pa na 2 dni po AB injekcijo. Terapijo smo po 10dneh zaključili, njemu se stanje je izboljšalo, vendar še vedno ni bil "tapravi", ne po obnašanju, ne po hranjenju, saj je še vedno cmakal in seveda izgubljal na teži. Prejšnji teden smo zopet pričeli z AB terapijo in ravno danes, ko sva bila na pregledu in pikici, je zdravnica ugotovla, da mu gre na bolje in da se zdaj pa vidi brstenje in ponovno kopičenje obolg na zobe. Kaj to za naprej pomeni, ne vem, ker mi tudi ni nič konkretnega povedala, bi pa vas prosila, če je imel morda kdo kakšno izkušnjo z epulisom pri mački, ali ima kakšno info. oz.je dobro podkovan na tem področju. Kar sem našla pri googlanju, je bilo vse pri psih in prav pozitivnih izkušenj lastnikov nisem zasledila.
Hvala že vnaprej in vsakemu posebej želim čimdaljše in čimlepše kosmatinasto cartanje
Vem, da danes bo srečen dan!
SADRIKA

Kraj: CELJE

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost