Kako se najučinkoviteje rešim bolh?

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

Kako se najučinkoviteje rešim bolh?

OdgovorNapisal/-a sandras » Če Jun 02, 2016 7:40 am

Moj muc je baje alergičen (tako pravi veterinar) ali na hrano ali pa na bolšji ugriz. Imam 2 mucka, izključno notranja. Eden nima nikakršnih težav (mogoče se kdaj malo popraska, ne pa pretirano), drugi pa se histerično grize nad repkom in po hrbtu. Ima že majhne krastice, ki zgledajo kot prhljaj. Se pa histerično praska in grize. Vedno bolj. Že kako leto se borimo z izključevanjem faktorjev, kar pomeni, da smo najprej probali s fyprystom in dieto, ker bi naj bil alergičen na bolšji ugriz (tako je rekel veterinar, ker se je drugi muc tudi kdaj pa kdaj praskal). Oba muca sem pregledala, bolhe nisem opazila na nobenem! Ker se je stanje po pol letnem z zdravljenju z ampulami in bila sta oba na veterinarski dietni hrani, izboljšalo, sem prešla počasi nazaj na prejšnjo hrano in ukinila ampule, ki sta jih prej oba dobivala na vsake 3 tedne. Po nekaj mesecih se je stanje spet poslabšalo. Muc se spet praska ko zmešan, krastice se mu ponovno delajo. Dober mesec sta spet oba na strogi hills z/d dieti ampak še vedno ni boljše.
Zdaj pa prosim za nasvet... Kaj hudiča naj dam muckom zaen strup za bolhe, da jih bo končno pobilo? Stanovanje sem celo že milijonkrat razkužila, tepihov nimam, vse tkanine preprala na 75 stopinj! Ker sem na moje veliko veselje zdaj še zanosila, bi se tega res rada že enkrat rešila in prosim za nasvet kaj bo resnično pobilo to golazen na muckah in v okolici? Fypryst baje pobije samo žive bolhe, gnid ne. Frontline combo baje pobije še gnide? Kaj pa je tisto, ko pobije še vso golazen v prostoru? Prosim za nasvet..
Življenje brez mačk je brezveze!
Uporabniški avatar
sandras

Re: Kako se najučinkoviteje rešim bolh?

OdgovorNapisal/-a rava » To Jun 14, 2016 11:45 am

Čudno tole

1) fyprist je isto kot frontline in ne boš nič naredila
probaj s strongholdom

2) če si vse to počela, ne bi več smeli imeti bolh - a ste sploh ziher, da jih imate?
če boš s čim špricala stanovanje, ne smeš uporabljat zadev, ki vsebujejo permetrin, ker lahko zastrupiš mačke - torej dobro beri deklaracije

3) najbolj eko način za znebit se bolh je baje pozimi ob zelo nizkih temperaturah. Izseliš se za par dni, zapreš radiatorje, odpreš okna. Menda vse zmrzne - jajca, ličinke in odrasle bolhe. Eni pravijo, da je metoda super učinkovita :D Sama pa še nisem probala

4) če bolhe še nisi videla in se praska samo eden, je veliko bolj verjetno, da ima maček alergijo, kot pa da imate bolhe

----

Alergičen je pa lahko na vse živo - od določenih beljakovin, žit, ... do mačjega peska.
Če je recimo alergičen na piščanca, niste s hills z/d dieto nič naredili.
Tle pač nimaš druge kot pisat si in delat s poskusi in napakami.

En moj je recimo alergičen na piščanca in klasične mačje peske, na katere je tako alergičen, da mu celo povzročajo astmatične napade. Z napadi je bilo konec, ko smo začeli uporabljati lesen pesek.

Alergen bi jst iskala tako, da bi začela z briketi z eno samo beljakovino. Zelo malo mačkov je alergičnih na ovco in bi recimo začela z enimi takimi briketi http://www.supercombe.si/schesir/110-sc ... agnje.html
al pa kako postrv

Ko sem jst iskala na kaj je alergičen en od mojih, sem imela natančen dnevnik - kaj je jedel, kakšne so sestavine, kolk se je praskal ali bruhal itd
Tako sem pogruntala pravilo, da ima problem takrat, ko je piščanca.

V parih mesecih pogruntaš, je pa treba bit natančen in pisat vse kaj je pojedel (vključno s priboljški) in kako je odreagiral.
Uporabniški avatar
rava

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost