Mucki ne jesta mačje hrane

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

Mucki ne jesta mačje hrane

OdgovorNapisal/-a Starlight » To Jun 14, 2016 9:02 am

Pozdravljeni!
Posvojila sem mačji par, bratca in sestrico. Imam ju izključno v hiši, tako, da si ne moreta sama loviti priboljškov. Problem je pa v tem, da ne želita jesti nobene mačje hrane - niti suhe niti mokre. Poskusila sem že vse: od paštetk, konzerv, vrečk, priboljškov itd... in to vseh možnih znamk, ki se jih da kupiti pri nas ali v Avstriji. Tudi piščančjih želodčkov in srčkov se ne dotakneta.
Sedaj jima sicer sama pripravljam govedino (ampak še to samo pečeno, surove tudi ne želita) in dodajam vitaminski dodatek, pijeta tudi mačje mleko in Milkies priboljške z vitamini, ampak se bojim, da je to vseeno premalo raznoliko, saj bi morala še posebej zdaj v rasti paziti na prehrano, da imata vsega dovolj.
Veterinar mi je svetoval, naj jih pustim kak dan samo z mačjo hrano, da bosta slej kot prej začela jesti, ampak tudi po skoraj dveh dneh raje stradata kot pa se dotakneta te hrane. Dalje jih ne upam pustiti in jim raje spet dam to, kar imata radi.
Imate morda kakšen nasvet, kako jih pripraviti, da bi jedli mačjo hrano ali vsaj, kako izboljšati domačo pripravo?
Starlight

Re: Mucki ne jesta mačje hrane

OdgovorNapisal/-a rava » To Jun 14, 2016 9:59 am

Koliko pa sta stara?
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Starlight » To Jun 14, 2016 11:49 am

Sedaj bosta 8mescev.
Starlight

OdgovorNapisal/-a rava » To Jun 14, 2016 6:37 pm

Jst bi jima kupila kake Royal Canin Kitten brikete, ki jih imajo ponavadi zelo radi in jima jih kar pustila na razpolago 24/7 - se ne pokvarijo hitro.
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Starlight » Sr Jun 15, 2016 9:59 pm

Poskusila že tudi te, ampak isto reagirata kot na vse ostale: poskušata ''zakopati'' hrano sredi dnevne sobe in praskata po laminatu skupaj :)
Starlight

OdgovorNapisal/-a rava » Sr Jun 15, 2016 10:15 pm

:D :D :D
Moji hrano "zakopavajo" ko so siti
Če so pa lačni, pa ne
Pusti jima brikete skoz, ziher bosta ponoči kaj popapcala
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Starlight » Pe Jun 17, 2016 11:11 pm

Hvala za nasvet, ampak je posodica z briketi že dva dni nedotaknjena :(
Starlight

OdgovorNapisal/-a rava » Pe Jun 17, 2016 11:59 pm

Ajoj :shock:

Pol bi pa mogoče laahko probala tako, da jima prvi dan vilico zdrobiš vsakemu en briket in posuješ po običajni hrani. Čez par dni dva briketa, čez nekaj časa tri ... itd
Tako da čisto počasi prideta na okus.
Pol pa počasi primešaš še kak cel briket in zelo počasi povečuješ količino.

Jej jej, te naše rite razvajene kosmate :D
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Starlight » So Jun 18, 2016 3:37 pm

Super ideja :) bom poskusila pa javim čez čas :)
Starlight

OdgovorNapisal/-a VolkD » To Jun 28, 2016 1:05 pm

Zdaj bo izgledalo kot samopromocija,... ampak vseeno.

Dva taka sem že naučil kaj je hrana. K meni ju prinesi za en teden dni, ali pa še bolje za 10 dni.

Ko bosta dojela, da se morata za hrano boriti z mojo Betko, bo konec mačjega izsiljevanja in igre živcev. To je najboljši način za uničevanje zbirčnosti.

No zdaj pa zares - zelo pomaga, če imaš tretjega, ki poje vse kar pustita. Če tretjega ni, potem je treba poskusiti sledeče:

Točno stehtati hrano, ki jima je namenjena. Niti grama več. Manj seveda tudi ne. Potem se jima to hrano da. Počakaš 20 do 30 min in hrano odstraniš. Ne sme ostati v posodi, posoda mora biti na običajnem mestu, a prazna. To ponavljaš zjutraj in zvečer. Preko dneva morata dobiti vodo. Voda mora biti sveža, to pomeni, da je treba vsaj 3 do 5x dnevno vodo zamenjati.
Če se tega recepta držiš striktno in jima ne daješ priboljškov ali česarkoli drugega potem zadeva deluje že tretji dan.

Kdo bo rekel, da je kruto, a v resnici ni, je le res, ki se ga je treba držati. In mimogrede - v vednost mamicam, recept deluje tudi pri razvajenih otrocih.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo. www.s5tech.net elektronika
Uporabniški avatar
VolkD
star maček

Kraj: Okolica Divače

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost