Muc lula po stanovanju

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

Muc lula po stanovanju

OdgovorNapisal/-a tejča » To Jul 26, 2016 3:06 pm

Pozdravljeni.Sicer imam mucke od otroštva,tako da nekaj izkušenj imam,vendar vedno pride kakšen napotek prav ki je prvič. Imam tri mesece starega mucka.Doma imam še psa in starejšega mačka ki je že v letih(okrog 19let).Sedaj po dveh tednih sem opazila,da tamali muc občasno lula zunaj.Sploh kjer bi npr rad prikril urin(npr koca,odeja,če pustim kje kakšno cunjo na tleh).Takrat hoče zakopat.Ker sem poskusila že vse možno,od še bolj rednega čiščenja wcja,torej vsakič ko gre na wc...do tega ko se polula da ga skregam in dam v wc itd....ampak ne pomaga.Sicer je čist in gre na wc,včasih pa kot da ga kaj vtrga.Je zdrav,ker sva bila pri veterinarju,po moje tudi nebi potrebe opravljal cel dan v svojem wcu,potem pa vsakič 5ič zunaj.Razmišljala sem da bi nabavila še en wc,da bi imela mačka vsak posebej.Je pa res da to vedno nardi fantu.Ko da hoče nekaj povedat.Da obema za jest,se vleže v spalnici v posteljo,naenkrat pride muc in zakne kopat in lulat. Ima navado da ko čistim wc vedno opazuje zraven potem pa gre opravit svoje...in ravno ko sem sčistila je nardil kepico,čez 2minuti je prišel domov fant iz službe in že je kopal po koci na sedežni,pa čeprav je ravno bil na wc.Spustil je samo 3kapljice.Včasih polula konkretno,včasih samo kapljice.Z vsemi živalcami se dobro razume,ni pa še kastriran ker ima komaj eno kg in pol.Zdaj pa nevem al že markira ali kako naj to rešim,ker postaja že moteče in sem že tako obsedena s tem,da še samo hodim in oščem kje bom nagazla lužico.

Hvala za odgovore.

Teja
tejča

Re: Muc lula po stanovanju

OdgovorNapisal/-a rava » So Avg 20, 2016 2:18 pm

Pravilo za število mačjih wcjev je, da jih je toliko kot mačkov, plus še kak viška.
En od mojih se zna polulat kam drugam, ko je bolan.
En se je pa tudi znal že iz inata.

Težko je rečt, kaj je vzrok - a ste pri vetu delali preiskavo krvi/urina?
Tudi če je na videz zdrav, utegne imet kako vnetje.
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a VolkD » Po Avg 22, 2016 10:36 am

Včasih pomaga prestaviti mačji WC kam drugam.
Razlaga je preprosta: Če ima maček kako vnetje, ki pa se je že pozdravilo potem lahko bolečino pri uriniranju poveže s krajem kjer se je to zgodilo in se potem boji. Včasih je dovolj menjava kraja postavitve, drugič je potreben nov WC.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo. www.s5tech.net elektronika
Uporabniški avatar
VolkD
star maček

Kraj: Okolica Divače

OdgovorNapisal/-a CatLover » Ne Jan 01, 2017 12:20 pm

Pozdravljeni,
To da vam lula, lahko pomeni več stvari. Lahko gre enostavno za teritorij. Preverite, ali se okoli vaše hiše/stanovanja sprehajajo drugi muci. Drugo ali ima kakšne težave z mehurjem. Če ima vam priporočam poseben pesek, ki je popolnoma bel in se v njem lahko vidi, če gre za kako težavo. Primer takega peska je Professional White Diamond 12 kg, ki ga prodajajo v spletni trgovini https://www.cat-planet.si/.
To da še ni kastriran je lahko tudi problem. Dokler ne bo kastriran bo želel ustvarjati svoj teritorij. Mocke je pametno kastrirati že pri 6ih mesecih. Če vam začne špricati, se pravi ne lulanje ampak izloček iz posebne žleze, potem tudi če ga za te kastrirate, je lahko že prepozno. Ne vedno tako, vendar lahko se zgodi.
To da mu pogosto čistite WC je že dobro tako za vas kot tudi za muca. Saj muci so zelo čiste živali in s tem imajo radi tudi čist WC.
Pred vsem najprej preverite mogoče s kakšno web kamero ali kaj podobnega, ali ste dejansko sami na dvorišči ali imate ponoči kakšne "obiskovalce". Osebno mislim da je to najverjetnejši problem.
CatLover

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost