AGRESIVNO OBNAŠANJE MAČKE DO DRUGE MAČKE

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

AGRESIVNO OBNAŠANJE MAČKE DO DRUGE MAČKE

OdgovorNapisal/-a barbara.lipnik » Po Avg 22, 2016 11:48 am

Pozdravljeni,

doma imam mačko in mačka, skupaj bivata že 3 leta. Sta izključno notranja, oba s/k. Občasno imam nameščeno tudi kakšno brezdomno muco, dokler se ji ne najde dom. Moja mačka sta se do pred kratkim dobro razumela, brez težav. Tudi, ko sem imela druge mucke nameščene dlje časa, ni bilo nobenega problema. Sedaj pa je situacija popolnoma nasprotna. Od marca imam v začasnem domu cca. 1 leto staro muco, ki je sterilizirana. Z mačkom se super razumeta, z mačko pa nikakor. Najbolj grozno je, ker se sedaj tudi z mačkom ne razumeta. Ko jo samo pogleda, ona že piha, renči in pobegne pod posteljo. V večini primerov gre on za njo in se stepeta. Seveda ta začasna muca večkrat pri tem sodeluje in jo napadata kar oba. Drugače pa so vse tri zelo prijazne muce. Se mi mačka vedno bolj smili. Pa zanimivo je, da večkrat sploh ne bi prišlo do konflikta, če se mačka ne bi razjezila že ob "samem pogledu" enega od njiju. Začasnica se večinoma želi igrati z njo, ampak ona to vzame kot napad in se ji utrga. Stanje je na trenutke že nevzdržno, saj so mačke vidno pod stresom. če bi imela prvič muco v začasnem domu, bi bila prepričana, da je zaradi tega. Ker pa ni prvič, mi pa ni jasno. Pa tudi to, da se z mačkom naenkrat ne razumeta, mi ni jasno. Prosim za kakšen nasvet. Hvala.

Barbara
barbara.lipnik

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost