Mucku odpadajo kremplji

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

Mucku odpadajo kremplji

OdgovorNapisal/-a Anemona » Ne Jan 29, 2017 11:19 am

Pozdravljeni!

Doma imamo dva mlajša mucka, ki smo ju posvojili iz zavetišča. Mucka je vredu, medtem ko mucek kar naprej boleha. Sprva se je začelo z dolgotrajno drisko. Kljub neuspelemu iskanju pri veterinarjih sem po sprobavanju različne mačje hrane ugotovila, da ima alergijo na piščanca. Tako da oba jesta brikete brez piščanca, občasno tudi mokro hrano (brez piščanca), vodo in mačjo travo. Mucku so pa pričeli odpadati kremplji. To se je pričelo dogajati nenadoma, na vseh tačkah, nekateri so razcepljeni, vsake toliko pa kateri odpade. Zdi se mi, da ima tudi rahel prhljaj. Skrbi me zanj! Kaj bi to lahko bilo? Oba mucka sta notranja, stara 8 mesecev, zadnji čas jima odpada dlaka. Mucek je tudi brez ene očke. Po karakterju je nespremenjen, ješč...

Zelo bi bila vesela pomoči! Veterinarja bomo vsekakor obiskali!
Uporabniški avatar
Anemona

Re: Mucku odpadajo kremplji

OdgovorNapisal/-a rava » Če Feb 02, 2017 8:17 pm

Kako odpadajo? A cel krempelj?
To, da se muckom lupijo kremplji, je normalno. Vsi mačkisti pobiramo odpadle krempeljce po stanovanjih.
Če je izven normale, pol k vetu. Možno je vse sorte. Bakterije, glivice, avtoimune scene itd
Uporabniški avatar
rava

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost