Brezplačna sterilizacija potepuških mačk

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Levček » Če Feb 16, 2012 10:47 pm

Ja tu v okolici Komna ni nič takega... Sem prej te mucke (bilo jih je 15) hranila kadar sem lahko, oz. kar redno ... (Lastniki so ostareli in so zapustili hišo, muce pa so ostale same) Že takrat sem se zanimala kaj bi se dalo storit da se ne bi nekontrolirano množile... Pa nimajo nič urejeno, niti na občini. Obstaja neko zavetišče v Šempasu (pri Gorici), pa še za to ne vem če še obstaja... Prvi veterinar pa šele v Ajdovščini - kar daleč.
Upam da se bo tale toliko udomačil, da ga bomo lahko peljali, sicer se pusti božat, pa tudi prijet za kratek čas, če pa bi ga hotla v box zapret bi verjetno ponorel. Do vseh ostalih ljudi (tudi do drugih mačkov) je zelo boječ. Verjetno ima slabe izkušnje. Je pač drugačen od naših mačjih princesk razvajenih ki so od rojstva po kavčih in posteljah ter na vrhunski hrani ... No sej zdaj se tudi njemu pišejo boljši časi. ;-)
Tnx.
Dog came to the people and get food &everything and he said: "Oh, they must be gods... "
Cat came to people and get provided by food & shelter and she said: "Oh, I must be god! "
Levček

Kraj: Kras & Ljubljana

dvospolnik

OdgovorNapisal/-a trolika » Po Maj 28, 2012 9:30 am

No jaz pa sem iz ceste resila mladomucko. Prepricana sem bila, da je puncka mami pa je trdila, da je fantek. Nato je dobila vnetje secil. Peljala sem jo k veterinarju od koder pa sem dobila klic, da imam cudnega macka. Razlaga: kljub temu da so ji zrastla moda ima tudi zenske organe ter p...s ki pa ni p...s
sedaj pa imamo dva nova problema. Zacel je markirati.
Zacne se dreti na ves glas in hitro poisce vzglavnik ali odejo ter se polula.
Drug problem pa je, da sem brezposelna. Za zdravljenje vnetja secil sem placala 80€ in si sedaj kastracije/sterilizacije ne morem privosciti.
Ali mi lahko kdo svetuje kaj naj naredim, na koga se naj obrnem?
Hvala
trolika

OdgovorNapisal/-a Levček » To Maj 29, 2012 11:03 am

Pozdravljena,
Če si iz Ljubljane, vprašaj v zavetišču Gmajnice - povej da je mucek s ceste in ti ga morda kastrirajo brezplačno. Tudi društvo Mačjelovka ponavadi poskrbi za brezdomne muce - jih sterilizirajo/kastrirajo in oskrbijo preden jih spustijo nazaj v okolje...
Ja pa res hecno da je dvospolnik, torej imaš res posebno mačko ;-)
Markiral pa pač bo dokler ne bo kastriran, pa še potem se rado zgodi da spusti svojo oznako. Če ne želiš, da markira po stanovanju pošpricaj s sivko (raztopina dcl vode + 5 do 10 kapljic eteričnega olja sivke).
Upam da sem kaj pomagala,
mrnjav prrrr
Dog came to the people and get food &everything and he said: "Oh, they must be gods... "
Cat came to people and get provided by food & shelter and she said: "Oh, I must be god! "
Levček

OdgovorNapisal/-a trolika » To Maj 29, 2012 11:08 am

Hvala za odgovor:)
Sem pa iz Prebolda tako da ce ne bo kaj blizje, se bom res obrnila na njih.
Zdaj pa ima ze drugic vnetje secil, ker nima vse prav zvezano notri in se ji to ponavlja:/
To s sivko bom pa.probala.
Hvala
trolika

OdgovorNapisal/-a Levček » To Maj 29, 2012 11:30 pm

Glede na to, da je res poseben primerek ta tvoj muc, bi ti priporočala da se obrneš na dr. Vanjo Knez, ki dela v Trbovljah, in je res prava strokovnjakinja za muce - zagotovo ti bo vedela svetovat (in pozdravit) kaj narest s temi vozli in težavami s sečili... Pa mislim tudi da ima normalne cene, ni oderuhinja. Res si plačala veliko pri tvojem vetu.
Levček

OdgovorNapisal/-a trolika » Sr Maj 30, 2012 9:49 am

Ja poceni ze ampak ce zivis sam in imas 260€ dsp je tudi poceni prevec.
Sem jim pisala drugace tudi v Trbovlje.
Hvala za pomoc
trolika

OdgovorNapisal/-a trolika » Sr Maj 30, 2012 10:02 am

No pa sem zvedela veselo novice in sicer, da bodo v Zalcu mucko pozdravili zastonj:)
trolika

OdgovorNapisal/-a Levček » Sr Maj 30, 2012 1:29 pm

No to pa je vesela novica. Super! Upam da bo vse ok z muckom :D
Levček

Prejšnja

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost