zajedalci pri mačkah

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

zajedalci pri mačkah

OdgovorNapisal/-a nela.cep » Sr Nov 08, 2006 11:17 pm

Lep pozdrav! Imamo petmesečno mačko, ki je zadnje tri dni odklanjala hrano, pri čemer se je zraven pojavila driska in bruhanje. Danes jo je pregledal veterinar in ugotovil vnetje dlesni (dobila je mazilo Stomodine in antibiotik Stomorgyl 2) ter sum na črevesne parazite, pri čemer prejšnje dni v blatu ni bilo opaziti ničesar,zato je dobila tudi tabletko Drontal Cat A.U.V. Čez nekaj ur ji je pri iztrebljanju iz zadnjika visela glista, zvečer še ena. Zanima me, kako dolgo bo trajalo, da muca spravi iz sebe vse zajedalce in kakšna je možnost prenosa na človeka ( je namreč hišna muca, ki nima stika z drugimi živalmi, nikoli ni dobila surove hrane). Drugače smo jo dobili v zavetišču, kjer nam je bilo zagotovljeno, da je bila cepljena oz. ustrezno oskrbljena, nihče pa nas ni opozoril na preventivo dajanje zdravil zoper črevesne zajedalce. Za kakršnokoli mnenje oz. izkušnjo se lepo zahvaljujejmo.
nela.cep

Brez skrbi

OdgovorNapisal/-a Ales » Pe Nov 10, 2006 1:06 pm

Brez skrbi, macji zajedalci so res samo macji, se psi imajo drugo sorto, tako da se ti ni treba bati. Mislim, da je mikrosporija edino kar lahko dobis od macke.

Zajedalce se odpravi v enem dnevu. Cetrt tabletke PRATEL bi bilo cisto zadosti. Verjetno je bila kar nekaj casa v zavetiscu, tako da je lahko spet dobila zajedalce, ker tabletka ne deluje dalj casa.

Druga opcija pa je ampula Strongholda, ki zasciti muco za vsaj en mesec pred nadlogo...

Vnete dlesni so znak, da je bila muca slabo hranjena.
Poskusi jo cim bolj razvajati z Kvalitetno hrano, da pride nazaj k sebi.
As every cat owner knows, nobody owns a cat. ~Ellen Perry Berkeley
Uporabniški avatar
Ales

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pokica » To Jan 23, 2007 2:30 pm

Pozdrav!
Imam leto in pol staro mucko. Je sterilizirana, živi večinoma zunaj, včasih spi tudi notri, cepljena je proti steklini in kugi, dobiva pa tudi tabletke Pratel.
Včeraj sem na njeni zadnjici opazila približno 1cm dolgo belo, plosko živalco, za katero sumim, da je majhna (mlada) trakulja.
Zanima me ali je pratel prešibko sredstvo za zatiranje trakulj? Ali naj grem k veterinarju po kakšna močnejša sredstva? Kako se je lahko okužila s trakuljo? (je pojedla kaj takšnega ??)

Lep pozdrav vsem! :)

Nika
Pokica

OdgovorNapisal/-a kaalen » To Jan 23, 2007 4:40 pm

Hmm, lahko najprej pokličeš veterinarja po telefonu pa ga vprašaš če je pratel tudi za trakuljo. Mislim, da bi moral učinkovati.
kaalen

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » To Jan 23, 2007 9:39 pm

Mi imamo profender, tut proti notranjim zajedalcem.
Drugače pa zdravilo lahko ne deluje,če ga prepogosto uporablajmo, če zajedalci razvijejo odporonost proti temu "zdravilu".
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a gatto vagabondo » Če Jan 25, 2007 3:28 am

Aleš za odraslega mačka je kar polovica Pratela, Stronghold pa je učinkovit le proti glistam, proti trakulji pa ne, zato bi jaz svetovala vseeno Pratel ali pa Zantel.
Pokica, kot se že zgoraj napisala Pratel (ali pa Zantel) je učinkovit proti trakulji. Če ima trakuljo, ji boš morala dati vsaj dvakrat zapored (z razmikom) tabletko. Posvetuj se z veterinarjem.
LP.
gatto vagabondo

OdgovorNapisal/-a Pokica » Sr Feb 14, 2007 8:21 pm

Kako to misliš, dvojno dozo?
Hvala za vse odgovore! :D
Lp, Nika
Pokica

Profender

OdgovorNapisal/-a mamaF » Sr Mar 25, 2009 6:30 pm

Živjo! ker se tudi na tem forumu dostikrat sprašujemo, kako delujejo sredstva proti notranjim zajedalcem in je večkrat omenjen preparat Profender, sem danes pri veterinarju vzela prospekt, ga poskenirala in zdaj naj bo navoljo še tule:
Slika

Slika
Mijaauuuu!
Uporabniški avatar
mamaF

Kraj: Komen

OdgovorNapisal/-a Tinchka » Sr Mar 25, 2009 8:22 pm

Drugače je pa tudi tukaj dosti napisano: http://profender.petparents.com/
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

Kraj: ŠpG/LJ

OdgovorNapisal/-a Gost » To Maj 26, 2009 10:50 pm

Pozdravljeni!

Prosila bi za pomoč......
Zanima me, v kolikem času po kotitvi lahko dobi mama muca Pratel (ali pa kakšen drug preparat proti glistam, trakulji)?
In kdaj proti bolham (mama in mladiči)?

Hvala!
Gost

OdgovorNapisal/-a Tinchka » Sr Maj 27, 2009 12:26 am

Odvisno od preparata. Vprašaj pri veterinarju, kjer tudi dobiš te zadeve.
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

Kraj: ŠpG/LJ

OdgovorNapisal/-a nity » Po Jun 01, 2009 3:23 pm

Živjo. Jaz sem ravno danes bila pri veterinarju ker sem dobila mlado mucko :) in mi je dal en preparat proti bolham... in notranjim zajedalcem. Ko mi je bral navodila, mi je omenil, da se ne sme tega preparata dajati muckam mlajšim od 6ih tednov. Mi je dal pa ampulo, katero naj namažem zadaj na vrat muci. Za mamico mucko pa ne vem kako je.

Lep pozdrav
nity

OdgovorNapisal/-a teja1 » Sr Sep 16, 2009 9:53 pm

Živo, naša muca je pa danes pol ure skupaj bruhala belo peno, na koncu pa je izbruhala eno oranžno, tri centimetre dolgo glisti podobno stvar. Fuj.
A mislite, da ima gliste ali še kaj hujšega?
Muca je bila potepuška, vzeta iz zavetišča in je že leto dni pri nama, to verjetno pomeni, da ima gliste že skos...groza.
teja1

OdgovorNapisal/-a Taša » Sr Sep 16, 2009 10:43 pm

Morda je samo pojedla kaj takega, da je mogla izbruhati (na primer volno).

Se mi zdi čudno, da v letu dni ne bi opazila, da ima muca gliste. :?
Uporabniški avatar
Taša

Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Če Sep 17, 2009 12:57 am

Ja jo niste nič razglistili?
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

Naslednja

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost