ZNAKI, DA IMA VAŠ MUC ZUNANJE ZAJEDALCE

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Tinchka » Pe Avg 28, 2009 10:54 am

Mogoče mikrosporija? Kje ima mačka take predele? Ali hodi tudi ven?
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

Kraj: ŠpG/LJ

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Pe Avg 28, 2009 1:28 pm

Čudno da vam veterinar ni povedal za kaj gre. :shock: Imate pa res čudnega veterinarja. Drugače je zelo verjetno tole mikrosporija. Se pa zdravi stvar cca mesec in pol do dva, je kar dolgotrajno zdravljenje. Poleg antibiotikov pa bi bilo fajn, če bi dobili še raztopino s katero se mačka vsak dan tapka po predelu brez dlake, enkrat tedensko pa še celega mačka. ne spomnim se kako se že reče, mogoče kater drug ve. No po končanem zdravljenju pa je treba dati dlake na gojišče, da ti veterinar za ziher potrdi da maček nima več mikrosporije.
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Tinchka » Pe Avg 28, 2009 10:17 pm

Zoniton. Bi ga priporočala v vsakem primeru, ker mikrosporija se res enostavno prenaša, tudi na ljudi in jo je precej težko pozdravit. Ni nič usodnega, samo res je trdovratna.
Mucka naj vsaj pod Woodovo lučko pogledajo, pa dlako bi bilo fajn dat na gojišče, čeprav tam se izvide čaka najmanj 10 dni, je pa zanesljivo, medtem ko lučka je 50:50.
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

Kraj: ŠpG/LJ

OdgovorNapisal/-a nity » Pe Avg 28, 2009 11:05 pm

Mikrosporija je res trdovratna. Občutila na lastni koži. Pol leta sem se morala mazati s Canestenom in imeti obliže čez obročke. Pa sem samo enkrat pobožala eno mačko iz vasi. Od takrat nikoli več. Naše mačke hvala bogu niso imele problemov s tem. Upam, da boste uspešno rešili.

lp
nity

Kraj: Cerkno

OdgovorNapisal/-a tk » So Avg 29, 2009 11:02 am

pod wodovo lučko je gledal in potrdil mikrosporijo. dal mi je tablete in me naročil na pregled čez 3 tedne. najbolj me je skrbelo ker sem mislil, da bo to po 1 tednu že bolje, zdej vsaj vidim da je to trdovratna zadeva. se pa ful pazim in imam mačko zaprto pa tudi ko jo božam si temeljito umijem roke.
tk

OdgovorNapisal/-a Tea_85 » Ne Jan 31, 2010 11:06 pm

Bolh pri mačkah se je res zelo težko znebit.Moj maček je bil vedno v stanovanju,pa jih je vseeno dobil.Kapsule proti bolham sicer pomagajo, da jih pobije,vendar se čez čas spet pojavijo.Mi smo mu kapsule začeli dajat takoj,ko so se spet pojavile bolhe.Potem smo jih kar redno kupovali.
Tea_85

OdgovorNapisal/-a žužek » So Feb 13, 2010 11:26 pm

zdravo

naš maček je bruhal, imel je gliste, ki jih je zbruhal skupaj z hrano. Naslednji dan smo mu kupili zdravila v obliki tube (2) tekočino sem mu stisnil na vrat. Zdaj ne bruha več, vendar ima trebuh zelo napihnjen. Zanima me kaj bi lahko bilo, ter koliko stane obisk pri veterinarju
Uporabniški avatar
žužek

OdgovorNapisal/-a žužek » To Feb 16, 2010 11:57 pm

[quote="žužek"]naš maček je bruhal, imel je gliste, ki jih je zbruhal skupaj z hrano. Naslednji dan smo mu kupili zdravila v obliki tube (2) tekočino sem mu stisnil na vrat. Zdaj ne bruha več, vendar ima trebuh zelo napihnjen. Zanima me kaj bi lahko bilo, ter koliko stane obisk pri veterinarju[/quote]

:cry:
Uporabniški avatar
žužek

OdgovorNapisal/-a Olivia » Sr Feb 17, 2010 12:18 am

Nisem noben mačji ekspert, zagotovo je kaj povezano z glistami, ki jih je imela, mogoče stranski učinki zdravil ali pa reakcija na kakšno sestavino. Lahko da gre za kakšno bolj trdovratno zaprtje, pa mislim, da bo veterinar to z lahkoto naredil diagnozo in pomagal. Jaz ne bi odlašala z obiskom veterinarja, pomoje ne bo tak velik strošek, ker gre (upam da) samo za kak simptom, ki se pojavlja po taki tegobi, kot jo je tvoj muc imel. Držim pesti, da bo kmalu bolje!
Uporabniški avatar
Olivia

OdgovorNapisal/-a I_love_u » Sr Feb 17, 2010 10:17 am

Lahko, da ste z uno ampulo le izboljšali situacijo, ampak ne odpravili. Najbolje da ga pelješ k veterinarju. Če je pa problem denar, pa pojdi k veterinarju po tablete za notranje zajedalce(manj kot 1eur), katere imajo širši spekter delovanja kot pa ampula. Če ne bo pomagalo, pa nimaš druge kot obisk veterinarja z mačkom.
Uporabniški avatar
I_love_u

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Sr Feb 17, 2010 9:13 pm

Ponavadi moraš večkrat ponoviti terapijo (vsaj pri tabletah je tako). Mislim, da imajo ampule in tablete kar enak spekter delovanja, samo nevem če je zadosti da mu daš eno ampulo pri mački, ki že ima gliste. na tvojem mestu bi poklicala veterinarja in vprašala, če je zadosti ena ampula pri mačku, ki je že imel gliste. (ker ena je ponavadi za preventivo...)
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a žužek » Pe Feb 19, 2010 1:16 am

ubistvu zdej maček se vredu počuti in ne bruha več, trebuh ni napihnjen

če bo kaj narobe vnaprej pokličem veterinarja

lp
Uporabniški avatar
žužek

Re: ZNAKI, DA IMA VAŠ MUC ZUNANJE ZAJEDALCE

OdgovorNapisal/-a angela » Ne Nov 17, 2013 3:38 pm

Zdravo,
pred 7 mes. sem našla mucka. Bil je zelo bolan. Zdaj je kastriran, pozitiven je na levkozo. Že na začetku je imel drisko. Pri veterinarju je dobil probiotike,antibiotike in tabletke proti notranjim zajedalcem (3x). Dala sem mu tudi ampulo proti bolham. Ampak, drisko še vedno ima. En dan normalno kaka potem pa spet ima drisko. Prejšnji teden je začel bruhat - skupaj s hrano izbruhne še nekaj, ne vem ali so to gliste ali trakulje. Pa še v kakcu se to opazi. Kupila sem mu Profender. Mislim, da mu je zdaj boljše. ker ne bruha več.. zanima me, koliko časa mora minit preden mu dam naslednjo ampulo Profendera?Ali je samo 1 ampula dovolj? Muc naj bi imel od 6 - 8 let in je bil potepuški.
Uporabniški avatar
angela

Re: ZNAKI, DA IMA VAŠ MUC ZUNANJE ZAJEDALCE

OdgovorNapisal/-a ancica » To Jul 05, 2016 9:45 pm

Pozdrav!
Pozna kdo Felis Line on zaščito proti bolham in ušem za mačke? Izkušnje?

http://www.lekarnar.com/izdelki/felis-l ... a-za-macke

Hvala,

Ana
ancica

Prejšnja

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost