stara mačka in gnil zob

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

stara mačka in gnil zob

OdgovorNapisal/-a mojca205 » Pe Mar 04, 2011 1:56 pm

Pozdravljeni,

imamo sijamsko mačko staro 18 let..
Zaenkrat ni kazala kakšnih zdravstvenih težav, zdi se zelo vitalna,
razen tega da je rahlo pretežka (7kg)...
Pred kradkim je dobila gnil zob (prvič) in imela je na tisti strani kjer ima ta zob,
zelo zatečen gobček, notri se ji je nabiral gnoj..
Veterinar ji je trikrat dal antibiotike in potem je bilo slab mesec vredu..
Zdaj pa se ji je zateklina in gnoj spet pojavil.
Problem je pa tak: Zob bi ji moral veterinar izruvati, saj bi se ji to vnetje ali kaj ima gronolom,
sigurno vedno znova pojavljal.. Problem je pa v tem, da bi ji morali dati anestezijo (mislim da to,..),
a je mačka stara 18 let in je tveganje, da se ne prebudi več:(, lahko pogine.

Prijatelj je rekel da je njegovemu perzijcu pa zob kar sam izpadel..
Samo dvomim da naši mački tudi bo.. Sm pa slišala da tu kje ga mi
vozimo k veterinarju, včasih da zelo močno uspavalo in da se mačke dolgo budijo ,
zato še dodatno cvikam, kaj narediti...
Me pa zanima, ali obstaja samo ta možnost da mački pozdraviš zob? In sicer samo možnost odstranitve?
Nisem vedela da je tako slabo poskrbljeno na tem področju, saj ima največ starih živali gnile zobe in te težave,
torej vsak lastnik tvega, da jo z tem posegom izgubi:/
Zanima me tudi kakšne so izkušnje drugih lastnikov mačk, v tej starosti, ki so morale iti skozi ta poseg- so preživele?

Bi bila vesela čim prejšnjega odgovora, ker jo bomo mogli v parih dneh spet peljati k veterinarju ker ima že precej zatečeno..
mojca205

Re: stara mačka in gnil zob

OdgovorNapisal/-a lun » Sr Okt 14, 2015 9:29 pm

Pozdravljeni!

Prvič sem tukaj, ker je moj 18 letni maček prvič v težavah – imava isti problem kot Mojca in njena muca pred dobrimi 4 leti.

Le da je moj maček droben (3,6 kg) in s srčnim popuščanjem (4/6). Trenutno je na antibiotikih, veterinar pravi, da ga ne bo operiral, ker je tveganje, da se ne bi prebudil preveliko.

Mi lahko kdo priporoči veterinarja, ki res obvlada anestezijo? In ima rad mačke in se bo maksimalno potrudil, da bo maček operacijo preživel?
lun

OdgovorNapisal/-a rava » So Okt 17, 2015 12:16 pm

Po moje ima najboljše šanse na Veterinarski fakulteti
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a lun » Sr Okt 28, 2015 9:48 pm

Ja, tudi sama sem razmišljala, da bi me na VP Murgle lahko usmerili k sosedom, če sami ne zmorejo... Bi pa raje priporočilo za konkretnega veta, na kliniki so različni in tudi če se dogovoriš za določenega veta, se zna zgodit, da te sprejme drugi. Trenutno ima največ priporočil Vanja Knez, znana tudi na tem forumu...

Sicer pa je maček po terapiji z antibiotiki ok :D, upam le, da bom ukrepala preden se zadeva ponovi :oops:
lun

OdgovorNapisal/-a rava » Sr Okt 28, 2015 10:00 pm

Kar sem slišala o VP, ne bi nikoli svojih mačk peljala tja

VF je prava zadeva, ki je ena redkih klinik v Sloveniji, kjer so pri posegih tudi profi anestezisti in se anestetik ne dozira samo po filingu bolj ali manj mesarskega veterinarja
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a lun » Sr Okt 28, 2015 10:48 pm

Ja sej.. tega se bojim. Ampak ravno na kliniki VF so spomladi zašuštrali prijateljičino mačko. Pri običajni sterilizaciji. In bili še nesramni. Tako da se trenutno bolj nagibam k Bolnici za živali Postojna...

Z VP Murgle pa nisem imela slabih izkušenj, vedno prijazni in vse izpadlo ok. Res pa, da sem bila tam le parkrat, zaradi nezahtevnih zadev..
lun

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost