advocate za mačke

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

advocate za mačke

OdgovorNapisal/-a K.Dot » Sr Jul 31, 2013 11:31 am

Živjo :D

Zanima me ena stvar. Doma imam 2 mačka in imata bolhe že več kot eno leto. V trgovini smo kupili že vsaj 20 stvari, ki naj bi odstranile bolhe vendar rezultat je vedno isti. Zdaj me pa zanima, če je kdo že probal s Advocatom? Veterinar mi je priporočal to, vendar je zadeva zelo draga (28€). Pa me zanima ali to dejansko deluje? Je že kdo to že uporabil na svojih mačkah? Ker malo dvomim, da bodo bolhe potem kar izginile. Seveda je veterinar rekel, da moram potem še celotno stanovanje pomiti in pošpricati, tako da lepo prosim če kdo ve kako je zdaj s tem zdravilom. Bodo izginile za vedno? Kajti pobijamo jih že skoraj več kot leto dni...

Hvala za pomoč in odgovore.
K.Dot

Re: advocate za mačke

OdgovorNapisal/-a gordi » Sr Jul 31, 2013 6:57 pm

Ne poznam tega, ampak jaz sem mojemu mačjemu prinašalcu bolh kupila pri veterinarju ovratnico foresto od bayerya (dala sem 22 €). Imamo jo že vso poletje in krasno drži, bolh pa nimamo več in tudi klopov ne, medtem ko se jih prej za nič na svetu nismo mogli znebiti, tudi ampule niso učinkovale več kot 2 tedna. Ovratnice veterinarji običajno ne priporočajo, ker bi se lahko maček obesil ali kam zataknil, ampak ta naj bi bila narejena tako, da jo maček lahko sam razklene, če dovolj močno potegne. Je zelo lična in dokaj "agresivna", ker naj bi trajala kar 8 mesecev (po navodilih). Je pa edino, kar je pri nas do zdaj učinkovalo. Smo pa tudi stanovanje prešpricali z desektinom (dobi se v lekarni) in preprali zadeve tako da bolh ni več.
Uporabniški avatar
gordi

Kraj: Slov. Bistrica

Re: advocate za mačke

OdgovorNapisal/-a Tomaž33 » Po Okt 10, 2016 2:10 am

Ojla - tudi sam imam neubogljivega muca in me zanima koliko časa zdrži tale Foresto ovratnica. Bolhe, ki jih ima od časa do časa dejansko še vedno niso pocrkale, kljub temu, da je zuni že tko mrzlo. Začel sem tko, da sem mu kupu Frontline, vendar je treba to kupovat precej pogosto in kar nekaj stane.

Tomaž!
Tomaž33

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost