najdenka

mijav, prrrr, prrrr

Moderator: Babyjazz

najdenka

OdgovorNapisal/-a lisanda » Če Sep 10, 2015 7:15 pm

Sredi avgusta se je pred našo hišo pojavila 2-3 mesece stara mucka, ki jo je očitno nekdo odvrgel potem, ko je videl, da imamo na okenskih policah mačke namesto lončnic.
Mucka je zelo plašna, sedaj, po treh tednih odkar je pri nas, sicer priteče ko jo pokličeš in se kar trese od sreče, pobožati pa se še ne da, na hitro se dotakne moje roke s smrčkom, potem pa se hitro oddalji na varno razdaljo, kar je že zelo velik napredek, ker prve dni je bila razdalja med mano in njo vsaj 1 meter in zato tudi upam, da se bo sčasoma tudi pustila prijeti in pobožati. Danes, ko je jedla, sem jo celo božala, ko pa je nekaj zaropotalo se je ozrla, me zagledala in je takoj odskočila.
Doma imamo obrt - delavnico in ko imamo vrata odprta, se ona sprehaja po delavnici in se očitno počuti pri nas kot doma, vsem je že prirasla k srcu in več kot očitno je, da je muca zdaj naša.
Jaz pa sedaj razmišljam kako naprej. V hiši imamo namreč 3 dame, stare 11,5 let, ki so sestre in so izključno samo notri, ker jih imamo že od rojstva niso bile nikoli nič cepljene, jaz bi sicer tole našo najdenko pripeljala v hišo ampak menim, da bi jo bilo treba najprej veterinarsko pregledati, da ne bi našim puncam prenesla kakšne bolezni kar bi bilo lahko usodno za njih glede na njihova leta in imunski sistem. Ko so bile stare 2 leti je ena zelo zbolela kar je trajalo 3 mesece, na koncu je tehtala samo še slab kilogram - kost in koža, zadnje tačke je skorajda niso več držale, jetra so ji že skoraj odpovedala in od takrat nihče ne vstopi v čevljih v hišo in nihče se jih ne dotakne če si prej ne umije rok. Zato rešitev vidim samo v tem, da bi našo najdenko potem, ko bi se socializirala, enostavno imela v hiši, ker sem tudi sicer mnenja, da mačke niso za zunaj, ker tam na njih preži preveč nevarnosti in bolezni pa tudi, ko gledam naša dekleta kako so srečne in zadovoljne kljub temu, da so vedno samo v stanovanju in nikoli nobena ni silila ali želela ven.
Pojavlja se pa tukaj še en problem - kako bi naše punce sprejele novo članico. Bojim se, da ji ne bi kaj naredile, ker so le pol dneva same medtem ko smo ostali v službah. Ker je veliko manjša od njih, one so pa 3 in v določenih situacijah stopijo skupaj in funkcionirajo kot eden. Skregajo se edino le, ko gre za to katera bo ležala bližje meni, sicer so najnežnejša bitja na svetu in še nikogar od nas ni nobena opraskala ali ugriznila, ampak ko bi se takole pojavil tujek v naši skupnosti pa še takole majčkeno bitje - ne vem, res ne vem in se bojim njihovih reakcij. Mi lahko iz izkušenj poveste če bi bilo to sploh izvedljivo in kaj lahko pričakujem, ker varianta, da bi bila mucka notri samo takrat, ko bi bil kdo od nas doma, sicer pa bi bila zunaj, se mi ne zdi sprejemljiva ravno zato, ker bi lahko kaj prinesla od zunaj, če že ne kakšne bolezni pa kaj na tačkah - ne upam reskirati!
Lepo prosim za odgovor in nasvet pa še, če mi lahko poveste če lahko veterinar v enem dnevu opravi vse teste za mačje bolezni in kam bi bilo najboljše, da peljem muco testirat - živim v Sevnici.

Hvala in lp!
lisanda

Re: najdenka

OdgovorNapisal/-a rava » So Sep 26, 2015 2:17 pm

Ko sem jaz jemala mačke s ceste noter, je šlo vse čez testiranje brez debate
Hitri testi so fertik takoj

Kar se pa združevanja tiče, je pa zelo težko rečt kako bo
Eni se marajo, drugi ne - zelo podobno kot pri ljudeh
Če so vajene družbe, je večja verjetnost, da s prišlekom ne bodo imele težav
Verjetno bo mali norec v obdobju pubertete par vzgojnih okoli ušes pokasiral, za kar se ni pretirano za sekirat :D

Vsekakor je za poskusit
Uporabniški avatar
rava

Vrni se na Mijav

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost