Najbolj čudna hrana, ki jo jejo vaše mačke

mijav, prrrr, prrrr

Moderator: Babyjazz

OdgovorNapisal/-a corleone » To Avg 25, 2009 4:35 pm

Smoki je slan in to škodi mucku...
Uporabniški avatar
corleone

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Tinchka » Pe Sep 11, 2009 12:36 pm

Maca je zadnjič lizala majonezo...
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

Kraj: ŠpG/LJ

OdgovorNapisal/-a Stanka Novak » Po Okt 26, 2009 7:49 am

Naša Miki je pravi tatinski škrat. Zapiramo vsa vrata po hiši, ker se loti grizljanja rož, ki sem jih morala znositi vse na en kup, pije vodo iz školjke, po kuhinji pokrade vse kar lahko nese ali vleče. Ko pridem iz trgovine, se obesi na vrečko, kjer je notri kruh, ker tega ima najraje. Včasih spečem kruh doma, ko začne dišati iz pečice, sedi ves čas pred kuhinjskimi vrati in straži, da ne bi kdo kruha nesel. :lol: Skratka naučila nas je reda in discipline. Nikjer v hiši ne najdeš več napol pojedene čokolade, načetih keksov in podobnih priboljškov, ki jih ljudje tako radi grickamo pred tv ali računalnikom, ob branju napete knjige...Ima svojo hrano!
Zunaj, (ima to srečo, da je lahko zunaj po mili volji), pa najraje je deževnike, kobilice, kakšno bogomolko prinese. Rada se igra z martinčki, drži šapico nanj, da martinček odvrže rep, potem pa gleda zabodeno, kako tisti repek še par sekund miga, martinčka pa spusti. Od začetka je enega tudi poskušala pojesti, pa nekako ni teknilo. :lol:
Posebno veselje ima sedaj z močeradi, teh je ob dežju polno, lovi jih za rep in jih potem vleče nazaj. :roll:
Poseben fetiš ima na čevlje, bolj so stari in smrdijo, raje rine z gobčkom v njih. Ah, fuj, fuj. Če slučajno kdo pride na obisk, se motovili okoli nog in voha čevlje. Potem se pa vsede zraven, jaz sem mislila, da naključno izbrane osebe, pa temu najbrž ni tako. mislim, da sedi zraven tistega, ki mu najbolj smrdijo čevlji. :lol:
Stanka Novak

OdgovorNapisal/-a Srčica » Če Okt 29, 2009 2:22 pm

ja, moja tudi rada je olive, zato ji je pa tako ime - Oliva :) sem vprašala veterinarja, če je to dobr, da ji dam, pa je reku da je vredu. Čist je nora na olive, ko jo dobi se kr nanjo povalja in potem jo cel dan meče pa kotali, pa kr prede zravn..res fajn za videt :)) :lol:
Srčica

OdgovorNapisal/-a zmuc » Če Dec 10, 2009 1:03 pm

Najbolj čudna stvar, ki jo je jedel naš bivši muc Muki je bila čebula iz paradižnikove solate.

Zanimivo mi je tudi, da so imeli skoraj vsi naši mački radi slane prigrizke, kot so arašidi in čips.
zmuc

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Če Dec 10, 2009 9:15 pm

zmuc napisal/-a:Najbolj čudna stvar, ki jo je jedel naš bivši muc Muki je bila čebula iz paradižnikove solate.

Zanimivo mi je tudi, da so imeli skoraj vsi naši mački radi slane prigrizke, kot so arašidi in čips.

Nič takega, saj imajo mački radi slano, je pa to škodljivo za njih.
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a zmuc » Pe Dec 11, 2009 2:09 pm

Ja vem, da mačkam lahko škodi slana hrana, so dobili samo kak prigrizek sem in tja.

Sem se pa spomnil še ene zanimive situacije. Kolegovi mački so radi jedli neke rože, ki so bile zgleda podobne opiatom, da jih je zanašalo potem. Ni bilo pa kaj hudega, saj so doživele častitljivo starost.
zmuc

OdgovorNapisal/-a Fitzgerald » Sr Dec 16, 2009 2:11 pm

Stanka NOvak, zabaven opis vašega mačka. :D

Moja Pici je tudi čisto nora na kruh. In, ker nisem u iber pedantna, to zlahka izkorišča. Tako mi je že ničkolikokrat iz odprte torbe (ja, ja, vem) potegnila vrečko s sendvičem, vrečko pregirzla, razcefrala alu folijo in načela kruhek - kot da bi revo stradala cele dneve. In to v pičli minuti. medtem ko jaz recimo grem iz hodnika v kuhinjo ali pa si zavežem čevlje. :roll: :D

Moja Pici pravzaprav napade VSO hrano, kar jo izvoha. To ima najbrž po tem, ker se je morala borit za hrano, koje bila še majhna, kar pri 12 mačkah (večinoma odraslih) ni mačji kašelj. Mislim, da bo to razvado imela do konca življenja.

In, kadar bom pozabila kako hrano zunaj, me bo na to vedno znova opomnila.

Pila mi je že iz šalce, kjer sem imela kavo z mlekom. Pa bognedaj, da je kaka hrana v smeteh (pokvarjena ali od človeka obglodana), strga vrečko, prevrne kanto ... cel raztur nardi, skratka.

Upam tudi, da jo bo minilo, ko bo odrsala, zdaj ima namreč 7 mesecev. hehe Sem naivna, kaj?
Uporabniški avatar
Fitzgerald

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Tea_85 » Po Feb 01, 2010 2:21 am

Srčica napisal/-a:ja, moja tudi rada je olive, zato ji je pa tako ime - Oliva :) sem vprašala veterinarja, če je to dobr, da ji dam, pa je reku da je vredu. Čist je nora na olive, ko jo dobi se kr nanjo povalja in potem jo cel dan meče pa kotali, pa kr prede zravn..res fajn za videt :)) :lol:

moj muc je bil isto čist nor na olive. :) Po tleh se je valjal in bil je tak, kot da bi bil omamljen. Hehe hecno. :D
Tea_85

OdgovorNapisal/-a Annina » Pe Feb 12, 2010 11:59 am

Naš Krempi bi vse naredil da dobi kak arašid, seveda naravnega, ki ni pražen ali slan.

Tud čokolada mu full diši, ampak mu je ne damo čeprav je zelo vstrajen.

Poje pa tud kako zelenjavo, zadnjič je pojedel mal brokolija

LP
Annina

OdgovorNapisal/-a airedale10 » Pe Jun 08, 2012 6:07 pm

Hm... Oba moja muca preprosto OBOŽUJETA solato (zeleno, motovilec, regrat...)! :D Damo jima po nekaj listov večkrat tedensko in imata to res rada.
Čupa liže majonezo, maslo, pa še veliko hrane, pa se zdaj ne spomnim. Kiki je včasih (ko sem imela predalček šolske torbe brez zadrge, da je lahko zlezel tja) imel navado, da če sem si pozabila pospraviti šolsko malico iz torbe jo je on zvlekel ven (kruh) in s tistim ''umazal'' vso stanovanje. :P Mura pa obožuje čokolado!
Uporabniški avatar
airedale10

OdgovorNapisal/-a VolkD » Pe Jun 08, 2012 11:38 pm

airedale10 napisal/-a:Mura pa obožuje čokolado!
Ne ji dat. Čokolada je za pse in mačke lahko zelo zelo nevarna. Poznano je, da so živali že poginile zaradi tega.

No moj "Ta črn" je pa danes jedel marelico omočeno v jogurt.
Te živalce so očitno vsejedi.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo. www.s5tech.net elektronika
Uporabniški avatar
VolkD
star maček

Kraj: Okolica Divače

OdgovorNapisal/-a bd » Po Jun 18, 2012 11:57 am

Ta prava tema zame!

Moj maček prihaja iz zavetišča, star 2-3 leta in je bil prej zelo verjetno zunanji. Se mu pozna ... Najraje brska po košu za smeti in za kompost. Na srečo tam ni hrane zanj. Zelo rad krade iz roke ali pa če kaj pozabim na pultu. Ga vztrajno odvajam, ampak včasih je enostavno prehiter (in jaz prepozabljiv).

Do sedaj je ukradel:
- Sir, najraje takega s plesnijo - brie, kozji sir, razne francoske eksotike ... Lahko pa tudi "navadnega" (emetalec, gauda...). Zadnjič je pojedel skoraj četrt kosa kozjega sira, ko sem skočil v WC.
- Olje iz friteze. Seveda ne vroče. Ga pije bolj kot vodo.
- Potico, domačo in tudi kupljeno. Enako velja za piškote.
- Kruh.
- Stopljen sladoled, ki ostane v skodelici.
- Nesoljen kuhan riž.
- Kuhano cvetačo.
- Pokovko, ki se ni odprla in sem jo pustil v ponvi čez noč.

Driskal je v treh mesecih natanko dvakrat - enkrat zaradi mleka, drugič zaradi ... polne lune?

Sicer niti pod razno ne strada. Krmim ga s surovim mesom in občasno z briketi. V bistvu je v zadnjem mesecu, ko ga poizkušam zrediti za 20 dek in dobi pol več hrane kot sicer, postal še bolj pogumen pri svojih tatinskih podvigih. Mali mačji firbec ... :wink:
bd

OdgovorNapisal/-a VolkD » Po Jun 18, 2012 2:53 pm

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo. www.s5tech.net elektronika
Uporabniški avatar
VolkD
star maček

Kraj: Okolica Divače

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Po Jun 18, 2012 8:24 pm

bd napisal/-a:Ta prava tema zame!

Moj maček prihaja iz zavetišča, star 2-3 leta in je bil prej zelo verjetno zunanji. Se mu pozna ... Najraje brska po košu za smeti in za kompost. Na srečo tam ni hrane zanj. Zelo rad krade iz roke ali pa če kaj pozabim na pultu. Ga vztrajno odvajam, ampak včasih je enostavno prehiter (in jaz prepozabljiv).

Do sedaj je ukradel:
- Sir, najraje takega s plesnijo - brie, kozji sir, razne francoske eksotike ... Lahko pa tudi "navadnega" (emetalec, gauda...). Zadnjič je pojedel skoraj četrt kosa kozjega sira, ko sem skočil v WC.
- Olje iz friteze. Seveda ne vroče. Ga pije bolj kot vodo.
- Potico, domačo in tudi kupljeno. Enako velja za piškote.
- Kruh.
- Stopljen sladoled, ki ostane v skodelici.
- Nesoljen kuhan riž.
- Kuhano cvetačo.
- Pokovko, ki se ni odprla in sem jo pustil v ponvi čez noč.

Driskal je v treh mesecih natanko dvakrat - enkrat zaradi mleka, drugič zaradi ... polne lune?

Sicer niti pod razno ne strada. Krmim ga s surovim mesom in občasno z briketi. V bistvu je v zadnjem mesecu, ko ga poizkušam zrediti za 20 dek in dobi pol več hrane kot sicer, postal še bolj pogumen pri svojih tatinskih podvigih. Mali mačji firbec ... :wink:

Boljše bi bilo hranjenje z briketi in občasno surovim mesom, ker samo meso ne vsebuje dovolj hranilnih snovi.
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mijav

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost