Igrače za mačke

mijav, prrrr, prrrr

Moderator: Babyjazz

Igrače za mačke

OdgovorNapisal/-a corleone » To Mar 17, 2009 5:30 pm

Na podstrešju sva z Bilijem najdla eno staro lisico... baje je taprava in valda Bili jo je takoj napadu in začeu grizt...

Uglavnem zgleda, da se ful rad z njo igra pa liže jo ampak jst ne vem al nej mu pustim al ne. Je dobr to zanga al ne?

Slika

Kakšne igrače ima pa vaš muc?
Uporabniški avatar
corleone

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Tinchka » To Mar 17, 2009 6:52 pm

Ma kaj je to - lisičja koža, nagačena lisica, al kaj? Če je tisto, kar liže, samo dlaka, potem po moje nima bit kej narobe.

Naši mucki imajo večinoma igrače iz trgovin za živali, se pravi umetne miške, žogice, igračke na elastiki, zelo popularno je tudi perje na palčki. Radi se podijo za laserčkom (moreš pazit, da jim ne svetiš v oči). Zelo enostavno igračko narediš tudi tako, da v tisto rumeno plastično bunkico od kinder jajčka daš malo riža in zapreš. Še večji žur je, če daš gor elastiko in kam obesiš. Roško je znorjen na papirčke od bonbonov. Mu jih mečemo, on pa jih prinaša nazaj kot kuža. Pa tudi kakšne druge čudne zadeve znajo bit fajn, recimo zamaški, alu folija, kosi zemlje iz rož, gumbi,... Pa kickerji seveda (majhni povštrčki napolnjeni z mačjo meto).
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

Kraj: ŠpG/LJ

OdgovorNapisal/-a corleone » To Mar 17, 2009 6:58 pm

Ma moj ma pohn igrač... vse kar si naštela ima... ampak se ne igra tok sam... bl mijavka, da se en začne z njem igrat.

Liže pa dlako od lisice. Je samo koža od lisice.
Uporabniški avatar
corleone

OdgovorNapisal/-a Tinchka » To Mar 17, 2009 7:57 pm

Ja no, sej tudi nekatere igračke imajo kožušček. Moja dva sta enkrat dobila miško s ful mehko dlako in sta jo v dveh dneh odrla. Pa enkrat je bil na obisku en prijatelj, ki je imel na kapuci od bunde mucko in je bila Maca cela navdušena in jo je lizala.

Bolj je pri igračah važno, da nimajo gor kakega lepila, da bi bilo nevarno za mačke in pa da ni kakšnih majhnih koščkov, ki so slabo pritrjeni gor, da bi lahko odleteli dol in bi jih mačka vdihnila.
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

OdgovorNapisal/-a zzak » Sr Mar 18, 2009 11:46 am

Uboga lisička.

Kako imate lahko to sploh doma če ste ljubitelji mačk/živali?

Sto lisic, na en prasic. Al kako že pravjo :lol:
Doma pohištvo uničujeta Klemen & Pink
zzak

OdgovorNapisal/-a meæka » Sr Mar 18, 2009 3:08 pm

Kaj pa doma narejene igrače?
Mačka je stvar ugleda!
meæka

Kraj: -zaradi varnosti prazno-

OdgovorNapisal/-a corleone » Sr Mar 18, 2009 6:43 pm

zzak napisal/-a:Uboga lisička.

Ta lisica je od ne vem kere generacije nazaj in je bla najdena na podstrešju.. sicer pa nism 100 posto, da je taprava ampak baje je :roll:
Uporabniški avatar
corleone

OdgovorNapisal/-a mamaF » Sr Mar 18, 2009 7:17 pm

meæka napisal/-a:Kaj pa doma narejene igrače?

Pri nas so najbolj aktualne prav take, doma narejene. Recimo: kroglica, narejena iz papirja in oblepljena s selotejpom, gor zalepljen še "repek" iz blaga je zakon.
Ali pa šopek ličkanja od koruze zvezanega skupaj z vrvico, ki visi na elastiki.
Pa "špulca" od sukanca, zelo lepo teče po tleh. Pa tudi "kinder jajčke", napolnjeno s fižolom, da ropota - v plastično jajčke naredim luknjico in vstavim šop vrvic, da izgleda kot repek.
So pa pri mojem mačku aktualne tudi igračke "prijetno s koristnim" - kar pomeni, da si iz skledice razmeče brikete, ki jih potem preganja in "lovi" po celi kuhinji :lol: :lol:
Bom poslikala kaj Fickotovih igračk in pripopam slikco!
Mijaauuuu!
Uporabniški avatar
mamaF

Kraj: Komen

OdgovorNapisal/-a mamaF » Sr Mar 18, 2009 7:25 pm

corleone napisal/-a:
zzak napisal/-a:Uboga lisička.

Ta lisica je od ne vem kere generacije nazaj in je bla najdena na podstrešju.. sicer pa nism 100 posto, da je taprava ampak baje je :roll:

Ne se sekirat, corleone. Moja mama je tudi nosila okoli vratu na plašču še 15-20 let nazaj lisico- takrat se pač še ni javno protestiralo proti temu....kljub temu, da je vsem potepuškim mačkam pred blokom nosila hrano. Vidiš - takrat je bila "nenormalna" za sosede, ki niso marali mačk, danes bi jo napadel pa kdo iz drugačnih vzgibov - zaradi mrtve lisice. In tista stara lisica je zagotovo še vedno v kakšni mamini omari, ker jo že toliko let ne nosi več...prav tako kot je bila ta "tvoja" na podstrešju.
Mijaauuuu!
Uporabniški avatar
mamaF

OdgovorNapisal/-a mamaF » Če Mar 19, 2009 2:21 am

No, še enkrat prilagam obljubljeno slikco igrač (sem jo v naravni velikosti 640x480 prilepila že prej - pa je čudežno izginila). Prosim moderatorja, da mi pove ali je vzrok za izbris mojega prejšnjega posta velikost slike ali kaj drugega.
Slika
Mijaauuuu!
Uporabniški avatar
mamaF

OdgovorNapisal/-a Tinchka » Če Mar 19, 2009 2:04 pm

Tudi nekaj mojih postov je izginilo :?:
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

OdgovorNapisal/-a mamaF » Če Mar 19, 2009 3:43 pm

Ja, sem vidla - u sosednji temi o mjavkanju tudi :?: :?:

No, nam je pa poštar pred pol ure prinesel paket :D in sem komaj zmontirala zadevo, ker jo je Ficko napadel v trenutku :lol:
Končno ena "trgovinska" reč, ki ga bo zmatrala (sem si rekla, da rajši probam najprej z manjšim praskalnikom, če mu bo sploh všeč, preden se lotim sama delat velikega).
Evo ga, napadalca:
Slika
Mijaauuuu!
Uporabniški avatar
mamaF

OdgovorNapisal/-a meæka » Če Mar 19, 2009 7:53 pm

Mislim, kako jim pride na pamet, da rečejo, da si nenormalen, če
skrbiš za potepuške mačke, saj opravljaš DOBRO DELO.
Mačka je stvar ugleda!
meæka

Kraj: -zaradi varnosti prazno-

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Če Mar 19, 2009 8:41 pm

Tak praskalnik ima tudi moj, samo da je črn, pa mu je isto zakon. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a mamaF » Če Mar 19, 2009 9:23 pm

meæka napisal/-a:Mislim, kako jim pride na pamet, da rečejo, da si nenormalen, če
skrbiš za potepuške mačke, saj opravljaš DOBRO DELO.

meæka, ja, ti pač VEŠ, kaj je prav, ma toliko ljudem je skrb za živali (sploh pa tiste ki niso tvoje in so zato že apriori "manjvredne") nekaj čisto "brez veze".....ja, na žalost je pač tako:((
Moj prvi muc je bil eden od teh, ki so se navadili hoditi pred naš blok, imela sem 13 let in sem preprosila starša, če ga lahko vzamem v stanovanje. Mama je bila takoj za , oče se je malo bunil in je rekel, da ga bomo peljali raje k stari mami na kmetijo, da bo lovil miši.....no, na koncu je ta muc žival z nami v stanovanju 16 let, njegov glavni prostor je bil na očetovih prsih - ko je ta ležal na kavču, oče mu je kupoval najbolj sveža jetrca in priboljške - skratka iz enega dvomljivca je ratal moj oče totalni zaljubljenec v tega mačka. In ko je muc zbolel zaradi odpovedi ledvic sta me oba poklicala v moj novi dom in jokala kot dež.

Večini zoprnih sosedov pa je moja mama kar pogumno v obraz povedala "Tisti, ki nima rad živali, nima rad tudi ljudi" ....in potem so se kar vstran obrnili, ko so jo videli s skledico za mačke pred blokom :lol: nobeden več se ji ni upal težiti. No, a ni carica tale moja mama!
Ko je oče pred leti umrl, si je dobila novega fanta, ki ima kmetijo in tam vsem po vrsti teži, da morajo z mucami lepo ravnati. Lepo, ne! :) Pa ker je taka simpatična gospa, jo še kar poslušajo, hehe.
Mijaauuuu!
Uporabniški avatar
mamaF

Naslednja

Vrni se na Mijav

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost