Mačjelovka

mijav, prrrr, prrrr

Moderator: Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Pe Feb 05, 2010 6:02 pm

Ja, lahko pokličeš na društven telefon. Po mailu pa bolj težko pošlješ, ker se moraš podpisat. :wink:

Zakaj pa pri Mačji hiši ne delujejo tako? Na kakšen način pa, so ti kaj rekli?
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Dillinger » Pe Feb 05, 2010 10:09 pm

Dobro, bom pa poklicala. :) (In poslala potem.)

No, takole je: nimam možnosti, da bi nameščala... (oziroma; čez tedne sem v Ljubljani, za vikende pa doma. In domov ne smem pripeljati nobene živali več. :roll: :roll: ) In sem rekla, da bi pomagala pri lovu/oskrbi/ozaveščanju ljudi... pa so mi rekli, da me nimajo časa ''učit,'' da lahko bi šla kdaj poskusit zraven lovit, da vidim kako je, ampak da zdaj ne lovijo, ker je premrzlo. Oskrbuje pač vsaka prostovoljka svoje mačke, da bi pa pisala o tej tematiki, bi se pa morala najprej izobraževat v tej smeri... tako da za zdaj vsaj, dokler je mrzlo ne morem narediti nič. Zato sem pa spraševala, če sploh rabite koga za pomoč ali ne...
Dillinger

Kraj: Laško

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Pe Feb 05, 2010 11:37 pm

Ja nimajo časa učit ta je pa dobra, kako pa naj bi se naučil človek. :wink: Saj tukaj pri Mačjelovki isto, če se gre lovit greš zraven, če si nov in gledaš kako deluje pa se naučiš, pa ti mimgrede še kaj povejo pa to. Nimaš prav učnih ur. :D Nameščat tudi jaz ne morem, zato samo lovim in pomagam na stojnicah.
Aja pa tudi tukaj se zdaj ne lovi do spomladi, (ker ne moreš vrnit takoj sterilizirano mačko na ta mraz) ampak se bo pa potem toliko bolj. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Dillinger » Ne Feb 07, 2010 11:24 am

Mišljeno je bilo, da so pač vsi kar sami začeli in se potem priključili MH, da novih pa niso ravno ''uvajali.'' Am... a je pri vas obvezen vozniški izpit? Oz. a moram imet nujno svoj avto?
Pa se do spomladi sploh lahko kaj počne ali ne? Recimo to ko si omenila... delo na stojnicah... :)
Dillinger

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Ne Feb 07, 2010 8:53 pm

Ja ena stonica bo zdaj, na mačji razstavi ko sem napisala. Potem pa nevem kdaj bo naslednja. Tako, da če zdaj prideš to pogledat magar.
Avto pa ni nujno da imaš, lahko samo pomagaš. Pač loviš s takim, ki ima prevoz, ti pa pomagaš pri lovljenju.
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Dillinger » Ne Feb 07, 2010 9:02 pm

Super. :) Pri MH je bil to pravzaprav kar pogoj, da bi imela svoj avto. :?
Dillinger

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Ne Feb 07, 2010 9:07 pm

Aja..so zahtevni. :wink: če si študent imaš težko svoj avto, jaz grem tudi z avtom samo, če si ga lahko sposodim, ker pač nimam svojega. na žalost. :)
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Dillinger » Ne Feb 07, 2010 9:27 pm

Jap.. sem študentka. In žal mi še ni zneslo, da bi naredila izpit. Ko ga bom, si bom pa tudi težko privoščila, da bi plačevala bencin, tehnične preglede, morebitna popravila in zavarovanje. :? Da pa zaradi tega ne morem pomagati brezdomnim mucam pa :?. Kolikor sledim tematiki zavrženih muc in kolikor jo čisto iz vsakdana poznam tako in tako manjka prostovoljcev...
Dillinger

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Ne Feb 07, 2010 10:35 pm

Itak gresta na teren vedno dva in je zmeraj tako, da gresta z enim avtom.
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Dillinger » Sr Feb 10, 2010 1:55 pm

Evo sem poklicala. :) Se je oglasila ena zelo prijazna gospa in sva se dogovorili, da ji lahko prijavnico pošljem kar na mail. :) A se zdaj trenutno sploh da kaj počet ali ne? Razen lovljenja? A ti še kaj druga delaš? A se da pomagat tudi kje pri oskrbi mačk? Kako je pa s hranjenjem prostoživečih? A to tudi ve delate? A mi lahko še mogoče kaj več poveš o delovanju Mačjelovke, prosim? :)
Dillinger

OdgovorNapisal/-a I_love_u » Sr Feb 10, 2010 5:03 pm

Sory, ker se urivam vmes med vajin pogovor, ampak sem mogla pokazat kolk je našim prostoživečkam fajn :lol:

Tukaj od daleč njihov prostor v skladišču, ker je tema se dost slabo vidi, ampak vidijo se pa trije pari učk, ki koristijo all inclusive nastanitev :lol:
Slika

Pa poležavanje v komfortnih škatlah... :lol:
Slika
Uporabniški avatar
I_love_u

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Sr Feb 10, 2010 5:05 pm

Lovljenja trenutno načeloma ni. Imaš pa pomoč na stojnicah, potem če imaš kakšne ročne spretnosti lahko pomagaš izdelovat izdelke, ki se prodajajo na stojnicah (te si lahko ta vikend ogledaš), fotografiranje lokacij prostoživečk, če se kaj potrebuje ... Glede hranjenja je pa tako, da kdor hoče seveda lahko tudi hrani. Če ti je blizu kakšna loacija kjer je kolonija prostoživečk ali pa če ti ni problem vsak dan se kam vozit lahko hraniš. načeloma ima večina lokacij že svoje hraniteljice, tako da najbolje da vprašaš na Mačjelovki, kjer imajo evidence če je slučajno kakšna lokacija, ki potrebuje dodatno hraniteljico. pri oskrbi se da pomagat samo tako, če imaš ti doma začasno nameščeno mačko. Mislim, da ti še v pravilniku društva tudi nekaj piše o tem kaj lahko delaš. (čeprav se mi zdi da piše notri vse kar sem že naštela). Tega tako ali tako prebereš predno izpolniš prijavnico.

lepo se imajo vaše. :) Vidim da uživajo. :wink: če boš dajala še kakšne škatle, predlagam da narediš še kakšno tako, ki je povsod zaprta in ima samo luknjo ob strani da gre lahko mačka not. take zaprte imajo ponavadi mačke še posebno rade. :wink: pa če imaš možnost bi jaz dala še kakšno slamo not.
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Dillinger » Sr Feb 10, 2010 7:10 pm

Babyjazz hvala za tako podrobno pojasnilo. :) Kako je pa kaj v Ljubljani z lokacijami prostoživečih mačk? Stanovanje imam na Sketovi ulici (blizu Orto bara)...ampak v Ljubljani sploh pojma nimam, kje so kakšne lokacije, ker zankrat tudi čisto v splošnem Ljubljano bolj slabo poznam. :oops: (Brucka sem.)
Dillinger

OdgovorNapisal/-a I_love_u » Sr Feb 10, 2010 8:36 pm

Babyjazz napisal/-a:lepo se imajo vaše. :) Vidim da uživajo. :wink: če boš dajala še kakšne škatle, predlagam da narediš še kakšno tako, ki je povsod zaprta in ima samo luknjo ob strani da gre lahko mačka not. take zaprte imajo ponavadi mačke še posebno rade. :wink: pa če imaš možnost bi jaz dala še kakšno slamo not.

Saj jih imamo...če dobro pogledaš na prvi sliki je una bela polepljena škatla zaprta in pa še ena, ki se je ne vidi. Drugače se vidi, da so uporabljene, ampak očitno so raje v odprtih škatlah, da imajo razlog za stiskanje....le kdo bi razumel te mačke? :lol:
Uporabniški avatar
I_love_u

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Sr Feb 10, 2010 9:42 pm

Dillinger napisal/-a:Babyjazz hvala za tako podrobno pojasnilo. :) Kako je pa kaj v Ljubljani z lokacijami prostoživečih mačk? Stanovanje imam na Sketovi ulici (blizu Orto bara)...ampak v Ljubljani sploh pojma nimam, kje so kakšne lokacije, ker zankrat tudi čisto v splošnem Ljubljano bolj slabo poznam. :oops: (Brucka sem.)

I love u vidim zdaj ja, mogoče pa če bi naštimali malo večje škatle da bi se lahko stiskale tudi v zaprtih? :wink: To samo zato predlagam, ker vem koliko mačkam pomenijo prostori, ki imajo iz vseh strani stene, saj se počutijo bolj varne, če so zaprte not...no pa saj to je logično ubistvu bi se tudi jaz tako bolj varno počutila. :D Samo predlog, sicer imajo pa super urejeno!
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mijav

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov