Rad bi kupil mucka:)

mijav, prrrr, prrrr

Moderator: Babyjazz

Rad bi kupil mucka:)

OdgovorNapisal/-a AlemoN » Ne Mar 10, 2013 4:48 pm

Zdravo,

sem nov na forumu in hocem kupiti mucka :) rad bi mirnega muca ki se rad crklja in je ubogljiv. Nega naj ne bo zahtevna. Pri babici v bosni sem ze od otrostva z mucami vendar so bile zunaj(star sem14 let). Rad bi crnega ali pa modro-sivega muca z kratko dlako. DLAKE NE SME PUSCATI. Katero pasmo mi priporocate? Hvala
AlemoN

Re: Rad bi kupil mucka:)

OdgovorNapisal/-a zuzek » Ne Mar 10, 2013 7:37 pm

dlako puščajo sedaj do maja, ko se mu menja

pomojem ti ne bo potrebno kupit ampak ti ga kar podarijo

poglej na podarimo.si ali v zavetišča imaš veliko izbire
zuzek

Re: Rad bi kupil mucka:)

OdgovorNapisal/-a gordi » Ne Mar 10, 2013 8:19 pm

Za čim manj nege je najbolje vzeti kratkodlakega mačka. Pomembno je, da se za nabavo muca strinja vsa družina, ker muc ne bo živel izolirano samo s tabo. Običajno se skrb zanj in vzgoja porazdeli med več članov družine. Kakšna naj bi bila ubogljiva muca, si ne znam prav predstavljati. Mačka ni pes! Če si pri vzgoji dosleden, se jo da naučiti, da se na mizo ali kuhinjski pult ne sme. Moje recimo pridejo na žvižg in nekatere mačke so bolj odzivne na ljudi kot druge. Sicer pa mačke nimajo neke pretirane želje, da bi ugajale ljudem. Muce, ki ne pušča dlake, NI! To kar pozabi. Venomer puščajo dlako, le da v določenih obdobjih, ko se npr. otopli, še bolj. No, razen pasma sfinga, ampak s tisto je pa ogromno nege. Če doma razmišljate o pasmah, pojdi v knjižnico in si tam sposodi kakšno knjigo o mucah s predstavitvijo pasem. Več o nakupu pasemske muce, si preberi na tem forumu. Ne verjeti ljudem, ki jih ponujajo ali prodajajo kar tako. Drugače bo novi naraščaj muc spomladi, takrat jih bodo ogromno podarjali po zavetiščih in na bolha.com. Iz legla pač potem vzameš tako, ki je umirjena in se rada carta. Svoj karakter pokažejo že, ko so stare nekaj mesecev. Vzameš pa muco, ki je stara vsaj 3 mesece. Torej premišljeno in odgovorno, da ne bo neprijetnih in dragih presenečenj!

Ampak, da ne bom predolga, ti svetujem, da si prebereš tale post, ki govori, na kaj je potrebno še pomisliti pred nabavo prvega mucka: viewtopic.php?f=9&t=8566 (Nabava mucka v rubriki Mijav). Lahko pa še malo pobrskaš po tem forumu, da dobiš predstavo, kaj vse še zajema življenje z mačjim članom družine.
Uporabniški avatar
gordi

Kraj: Slov. Bistrica

Vrni se na Mijav

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost