PODJETJA, KI TESTIRAJO NA ŽIVALIH

mijav, prrrr, prrrr

Moderator: Babyjazz

PODJETJA, KI TESTIRAJO NA ŽIVALIH

OdgovorNapisal/-a maja » To Jun 06, 2006 12:31 pm

Tukaj sem nalepila posT z vsemi podjetji , ki testirajo na živalih. Če še ga nekateri ne vedo upam, da vam bo prav prišel.
Jaz se ga trudim držat 100%

SEZNAM KOZMETIČNIH PODJETIJ, KI TESTIRAJO NA ŽIVALIH:

P&G je najhujši; v letu 1991 so naredili eno vrsto testov na 300 živalih, pri čemer so še obstajali podatki in sicer od testov na prostovoljcih!!! Na leto porabijo za teste kar 50 000 živali! Sem sodijo izdelki kot so:

- Clairol,
- Max Factor,
- Pantene,
- Old Spice,
- Oil of Olaz,
- Head&Shoulders,
- Sally
- Hansen,
- Ariel,
- Always,
- Pampers
- Ponds
- Fenjal
- Aquafresh
- Vaseline
- Colgate

Se pa ZELO TRUDIJO za odpravo testiranja na živalih in uporabo alternativnih metod:

- Palmolive;
- Coty
- Adidas,
- Davidoff,
- Joop!,
- Lancaster,
- Jil Sander
- Johnson&Johnson
- Penaten,
- Clean&Clear,
- Bebe,
- Carefree,
- Piz Buin
- L'oreal
- Biotherm,
- Garnier,
- Armani,
- Helena Rubinstein,
- Lancome,
- Vichy
- Coppertone
- Dr. Scholl's

Unilever: Dove, Rexona, Axe, Impulse, Organics, Lux, Signal,
Cerruti,Calvin Klein, Valentino, Cutex, Elizabeth,Arden, Rimmel, Timotei, , Mentadent, Fiorucci, Aok

Playtex: Banana Boat, Veet

Henkel&Schwarzkopf: Poly, Taft, Gliss Kur, Schauma, Fa, , Persil
Diadermine, Vademecum,

LEK: Greenline
KRKA: Vitaskin
Neznano (niti Peta nima natančnih podatkov): Nina Ricci, Dior

In še PODJETJA, ki NE testirajo na živalih (+proizvodi): Alverde, Alterra, Almay, Amway, Avon (prvi, ki je skupaj z Revlonom že daljnega leta 1989 prenehal z vsemi poskusi na živalih!), Annemarie Borlind, Chanel, Clarins, Clinique, Collistar, Darphin, Decleor,Dermalogica, Dr. Hauschka, Estee Lauder, Fruit of the Earth, Guhl, Joico, L'occitane, Lush, Montagne Jeunesse, Matis, Maybelline, Murad, Neutrogena, Oriflame, Orlane, Revlon, Shiseido, St. Ives, Weleda, Wella, Yves Rocher, Beiersdorf: Juvena, Atrix, Nivea, Labello La Prairie, Eucerin, 8x4.

Moratorij na testiranje na živalih: Braun, Gillette,

Seveda je takšnih imen še veliko več, jaz sem izbrala le tiste, ki se dobijo pri nas, da ne bo preveč podatkov in s tem tudi zmede.

Iz vsega napisanega lahko torej potegnemo zaključek, da TESTIRANJE NA ŽIVALIH NI NITI POTREBNO NITI SPREJEMLJIVO gledano z etičnega, znanstvenega, zdravstvenega ali ekonomskega stališča. Le zakaj bi morala ta bitja tako trpeti, če imamo na voljo nešteto drugih metod, ki so bistveno hitrejše, zanesljivejše in celo cenejše? Skratka, opravičila NI.

In kaj lahko storimo, da se bodo zadeve premaknile?
1. Ne kupujmo izdelkov, ki so bili testirani na živalih! Torej bojkot izdelkov, testiranih na živalih!
2. Pišite podjetjem, ki testirajo na živalih in jim povejte, da ne boste kupovale njihovih izdelkov, dokler ne bodo prenehali s tem nepotrebnim krutim početjem. Najenostavnejše je preko maila. Ozaveščajte ljudi okoli sebe! Opozarjajte svoje prijatelje, znance in ostale ljudi ... mnogi se žal ne zavedajo, kako to poteka in mislijo, da se ena nežna kremica nanese živali na kožo. Razložite jim, kako to izgleda in če je potrebno ponazorite s fotografijami.

:(
We all know that cats rull the world!!!
mijauu...
http://tatoomaja.moj-album.com/
maja

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Maček » To Jun 06, 2006 5:38 pm

Sem si kar stiskala in nalepla v kuhinji. Hvala, za nekatere sem vedla, za vse pa tud ne, da še vedno testirajo na živalih.
Brez smisla za mačja imena...
Maček

Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a maja » Sr Jun 07, 2006 8:44 am

Ja ni kaj :)
mijauu...
maja

OdgovorNapisal/-a catti » Če Jun 29, 2006 10:41 am

No jaz sem pa nekje ujela, da naj bi nekatera tista podjetja, ki ne testirajo na živalih, imela najeta druga podjetja, da to počnejo za njih. :x Sicer ne vem kok to drži, če pa, je to zlo grdo in zlo zavajajoče!!!!
mjav
Slika
Uporabniški avatar
catti

Kraj: Šk.Loka

OdgovorNapisal/-a maja » Če Jun 29, 2006 12:19 pm

Mislim, da imaš prav, jaz sem tudi že slišala to.... žal :(
prav nemoreš se včasih izognit temu :(
mijauu...
maja

OdgovorNapisal/-a Jakob » Pe Okt 20, 2006 3:27 pm

te ljudje so tok neumni :evil: jest bi jih tko nekam vrgu :twisted:
Uporabniški avatar
Jakob

OdgovorNapisal/-a lucy » Ne Feb 25, 2007 11:46 am

Jakob napisal/-a:te ljudje so tok neumni :evil: jest bi jih tko nekam vrgu :twisted:

se čisto strinjam...
no ja, vsaj moja naj znamka ličil ne testira na živalih (Nivea) ^^
ampk res...ta podjetja bi morali kar fentat :evil:
Slika
Uporabniški avatar
lucy

OdgovorNapisal/-a (mucika) » Če Mar 27, 2008 11:44 pm

catti napisal/-a:No jaz sem pa nekje ujela, da naj bi nekatera tista podjetja, ki ne testirajo na živalih, imela najeta druga podjetja, da to počnejo za njih. :x Sicer ne vem kok to drži, če pa, je to zlo grdo in zlo zavajajoče!!!!

Jaz sem našla še en bolj izpopolnjen seznam. Pa bom kar prilepila povezavo: http://www.ljudmila.org/merc/ljudjeza/poskusi.html
Uporabniški avatar
(mucika)

Kraj: Povsod

OdgovorNapisal/-a Tinchka » Pe Mar 28, 2008 12:54 am

Ej samo... tisti prvi seznam, ki ga je objavila maja, se popolnoma razlikuje od tega bolj izpopolnjenega. Kaj je zdaj res?
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

Kraj: ŠpG/LJ

OdgovorNapisal/-a (mucika) » So Mar 29, 2008 8:32 pm

V Majinem "belem" seznamu je kar nekaj podjetij, ki res ne testirajo sestavin na živalih. Testirajo pa njihovi dobavitelji, kar se meni zdi enako, kot da tudi oni.
Uporabniški avatar
(mucika)

Kraj: Povsod

OdgovorNapisal/-a .anaBanana. » Sr Dec 31, 2008 4:20 pm

(mucika) napisal/-a:
catti napisal/-a:No jaz sem pa nekje ujela, da naj bi nekatera tista podjetja, ki ne testirajo na živalih, imela najeta druga podjetja, da to počnejo za njih. :x Sicer ne vem kok to drži, če pa, je to zlo grdo in zlo zavajajoče!!!!

Jaz sem našla še en bolj izpopolnjen seznam. Pa bom kar prilepila povezavo: http://www.ljudmila.org/merc/ljudjeza/poskusi.html

Super seznam !! :D Tudi sama v večini kupujem izdelke, ki niso testirani na živalih. Mogoče bi dodaLa še znamko wetnwild, ki proizvaja ličila, ki niso testirana na živalih. :D Super stvar ! :P
.anaBanana.

Kraj: Dobrova

Vrni se na Mijav

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost