Igrače za mačke

mijav, prrrr, prrrr

Moderator: Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Tinchka » Pe Mar 20, 2009 11:13 pm

"Tisti, ki nima rad živali, nima rad tudi ljudi"

To tudi jaz pravim :!: In do zdaj se je že velikokrat izkazalo za resnično :evil:

Ok, tema je o igračkah, ampak bom vseeno napisala, kako je pri nas dom z mačkami :P Ko sem bila mala, sem si ful želela muco. Moja mama ni bila nikoli vajena živali, moj oči pa si ni predstavljal, da bi mačka živela z nami v stanovanju. Tudi če bi bila zunaj (takrat je bila osveščenost drugačna pa tudi prometa je bilo manj), ne bi šlo, ker mu gre na živce, da mačke kopajo po našem vrtu in jih je zato vedno podil stran. Tako sem se pač igrala s sosedovimi mucami (imeli so krasno belo muco, ki je enkrat imela mladičke, ki sem jih celo vozila k sebi domov). In nisem niti nikoli na glas izrazila svoje želje. Lani poleti pa sem brez kogarkoli vprašat pripeljala domov najprej 3 mucke, potem še dva, potem še enega, potem še dva.... In so jih vsi kar hitro sprejeli. S Coryjem je bila sploh posebna štorja (sej ima svojo temo). Se je zelo navezal na očija, se pride velikokrat stisnit k njemu, ga gnete po trebuhu... je prav njegov cartek. Pa tudi druge muce so ga čisto prevzele. Ni ravno, da bi jim kupoval jetrca, ampak počoha jih zelo rad. Aja, pa še eno slikco imam, hehe:
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

Kraj: ŠpG/LJ

OdgovorNapisal/-a mamaF » Pe Mar 20, 2009 11:54 pm

Evo :lol: prav taki prizori so bili pri nas - tata in Paci s časopisom :)
Mijaauuuu!
Uporabniški avatar
mamaF

Kraj: Komen

OdgovorNapisal/-a mamaF » Pe Mar 20, 2009 11:56 pm

mamaF napisal/-a:Evo :lol: prav taki prizori so bili pri nas - tata in Paci s časopisom :)

Pa sploh nismo tolko zašle s teme :) ker je zdaj za mojga Fickota tudi časopis pri naši popoldanski siesti super igrača (ko skrijemo vse noge in roke pod kovter).
Mijaauuuu!
Uporabniški avatar
mamaF

Kraj: Komen

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » So Mar 21, 2009 12:41 am

Tinchka, kakšna luštna slikica. :D
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a Taša » So Mar 21, 2009 12:43 am

Skor tako je pri nas. Fotr je bil ful proti mačkam, kao da niso za v stanovanje. Zdaj sta nerazdružjiva. Samo kake take dobre fotke pa na žalost nimam.
Uporabniški avatar
Taša

Kraj: Koroška

OdgovorNapisal/-a Tinchka » So Mar 21, 2009 9:59 pm

Ma ja :) Je tudi ta ta mala bela taka, da se ful rada stiska k moškim :P (Je že nekaj časa v novem domu in ima tudi moškega posvojitelja (v bistvu jo je posvojila pupa, ma ona (muca) ima rajši njenega tipa) in rada sedi pred računalnikom - računalniška mačka, hehe).
Slika
Uporabniški avatar
Tinchka

Kraj: ŠpG/LJ

OdgovorNapisal/-a Luka1980 » To Jun 08, 2010 12:28 pm

pozdravljeni,
nov na forumu in imam eno vprašanje:

zanima me ali bi za igračo za mucka bili pripravljeni odšteti tudi nekaj več denarja. Recimo vemo, da je veliko pripomočkov za mačke čez 20 EUR (torej recimo košare, malo večji wc...). Ali bi bila cena neke igrače, ki bi bila okoli 20-30EUR predraga? Bi pa ta igrača bila zelo zelo zanimiva za muco...zelo stimulativna.
lp
Luka1980

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » To Jun 08, 2010 10:28 pm

Ja, če si ziher da bo mački všeč pol ja. Mislim pri mačkah je tko, da se dostikrat zgodi, da lastnik kupi neko igračo, ki njemu zgleda zelo zanimiva in dobra, na koncu je pa maček še povoha ne in rajši najde zabavo v papirčku na tleh. :)
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a fotografka » So Mar 05, 2011 9:33 pm

Čisto po naključju sem "izumila" (vsaj pri nas) novo igračko za našega mačkona.

Stebelce peteršilja; liste porabim v kuhinji, stebelce (čim debelejše) pa zaposli mačka za kako urco, ali še več - dokler ga nekam spravi in ne najde več. :lol:
fotografka

OdgovorNapisal/-a gordi » Pe Sep 28, 2012 7:03 pm

Meni se zdi bolj pomembno, da se z mačko igrate kot to, kakšna je igrača. Moje mačke imajo prosti izhod in veliko časa preživijo tudi zunaj, kjer je okolje še preveč stimulativno in ogromno super stvari za igrat se. Pozimi pa smo ugotovili, da so najboljše igrače preproste, samo da migajo in se skrivajo. Zato se mi zdi stran metanje denarja za drago igračo, ko pa sta npr. kroglica paprička za igranje nogometa ali vrvica, ki se skriva med copati, veliko zanimivejša. Moje mačke se pisanih in ropotajočih igračk bojijo. Tudi podobne niso miši ali nečemu, kar najdejo v naravi. Pri nas doma je že leta in leta najbolj aktualna navadna vrvica oz. vezalka, ki jo vlečemo in skrivamo okoli taboreja (praskalnika niso marale) ali copat. Ali preprosto po tleh, da se podijo in skačejo za njo. Odvisno od potrpežljivosti mačke pri lovu. :D
Uporabniški avatar
gordi

Kraj: Slov. Bistrica

OdgovorNapisal/-a gordi » Če Nov 08, 2012 2:45 pm

Super igrača, ki jo priporočam vsem za zunanje ali notranje muce - cat dangler pole bird oz. igrača, sestavljena iz daljše palice, s katere binglja enako dolga, malce elastična vrvica, na koncu katere je obešen zvitek 4 peres, dveh trših in dveh mehkejših. Igrača odlično posnema ptiča in se da odlično manipulirati z njo. Moji dve muci sta naravnost navdušeni, saj so jima ptiči sicer največja zabava. Igrača je lahka in odlično leti po zraku. Videla sem jo na oddaji My cat from hell, kjer ni še pri nobeni muci zatajila, in sem si rekla, kako fajn bi jo bilo imeti, in moja dva sta res čisto nora nanjo. Našla sem jo na zoohit.si za samo 4 €. Res je, da hitro razpade (malo dnara, malo muzike), ker popusti lepilni trak, s katerim so povezana peresa, ampak je tako enostavno narejena, da si jo lahko izdelate sami doma, če ste malo sam svojega mojstra, oz. si popravite in učvrstite že kupljeno igračo. Še meni se je zabavno igrati, ko vidiš, kakšne salte dela maček, da bi ulovil "ptička". Moja muca se igra kot da bi imela 1 leto in ne 10. :)
Uporabniški avatar
gordi

Kraj: Slov. Bistrica

Re: Igrače za mačke

OdgovorNapisal/-a dori » Po Dec 10, 2012 11:03 pm

glede v prejšnjem postu omenjene igrače. naša sta imela zelo rada perotke, vendar sta jih uničila v enem dnevu. tako smo malo doma improvizirali in sestavili svojo 'perotko' hitro narejeno in poceni: 3 - 4 slamice z gibljivim vratom se vtakne eno v drugo in malo natrga zadnji del (2cm), katerega lovita.
od vseh kupljeni igrač imata tole najraje :D seveda poleg plastičnih zamaškov in raznih trakcev :)
dori

OdgovorNapisal/-a mammacka » So Jan 05, 2013 7:49 pm

zdravo, jaz pa še nisem našla igračke, ki bi bila mojemu mačku bolj ali pa vsaj tako zanimiva kot moja roka :evil: vem, da je napačno, da misli, da se lahko igra s človekovo roko in ga tega poskušam odvaditi, a se mali ne da!
z nobeno drugo igračo se ne igra tako kot z roko ... najprej se vanjo zažene, potem se je cel oklene in začne gristi, zraven divje odriva z zadnjimi tačkami in se nasploh ful zabava :roll: :roll: :roll:
sem brez idej, kaj naj mu ponudim, da ga bo tako zabavalo kot roka, saj druge igračke samo malo povoha in frcne dvakrat sem pa tja, po drugi strani pa roka je cel žur! nobena igrača ne izzove take reakcije.
a imate doma igračko, da jo maček rad grize in odriva? nekaj kar se premika sklepam? moj muc je res lump in ga nič ne animira za dolgo čeprov plišasto miš pa vedno prinese v gobčku nazaj in ga tudi to zelo zabava :)
mammacka

OdgovorNapisal/-a Babyjazz » Ne Jan 06, 2013 8:51 pm

A navadna vrvica pa ne pali? To pri mojem najbolj. Sicer so pa za brcanje tudi kickerji, polnjeni z mačjo meto. http://www.dzzz-kranj.si/nasi_izdelki/b ... rasle-muce
Slika
Uporabniški avatar
Babyjazz

OdgovorNapisal/-a mammacka » Ne Jan 06, 2013 9:15 pm

o lepa hvala :) tale kicker pa zgleda kot nekaj, kar bi mu lahko bilo všeč. sicer se večjih igrač boji ... ima večjo miš in večjo žogo, pa samo samevata v kotu. navaden štrikec je bil zelo aktualen od začetka, zdaj ga pa samo opazuje in mene zraven, kako se ga trudim animirati. včasih celo leno zamahne s šapo proti vrvici :) najbolj aktualne so majhne papirnate žogice in mini miši, jaz bi pa rada nekaj, kar lahko grize in brca. bom sprobala, kar priporočaš in sporočim :wink: tnx
mammacka

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mijav

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost