Alergije

mijav, prrrr, prrrr

Moderator: Babyjazz

Alergije

OdgovorNapisal/-a bridge » Sr Jan 23, 2013 11:44 am

... in tokrat ne tiste, ki jih lahko doživljajo naše mačje kepce dlake, ampak mi, ljudje.

Malce sem spremljala forum in se nato le odločila tudi registrirati. :oops: Občutek imam, da bi znala tu dobiti odgovor...

Večkrat sem namreč opazila, da ljudje oddajajo živali zaradi (t.i. nenadnih) alergij. Meni bi se zmešalo, če se mi to pojavi.
Nekateri znanci tudi razlagajo, kako zaradi alergij v družini niti niso mogli sprejeti živalce v družino.

Se da to kako spremeniti? Vem, da nismo zdravniki, ampak... poznate kakšen primer uspešnega zmanjševanja preobčutljivosti?
Mačjo dlako na obleki nosim kot dodatek...
Uporabniški avatar
bridge

Kraj: Okl.Ljubljane

Re: Alergije

OdgovorNapisal/-a gordi » Sr Jan 23, 2013 9:01 pm

Poznam tudi jaz že vse te zgodbe. Velikokrat se prehitro okrivi žival, ko pride do "nenadnega" pojava alergije. Mojemu očetu se je tudi pred kratkim pojavilo nekaj na koži in je prvo posumil mačke, ki jih imamo pa že 12 let, lepo prosim. Ljudje včasih pozabijo razsodno razmišljati, ampak če je nekdo dejansko alergičen na mačjo oz. živalsko dlako, pač ni pomoči. Stopnjo alergičnosti se da ugotoviti z alergenskimi testi. Žal pa še nisem slišala za nobeno metodo, ki bi omilila posledice. Sem pa videla na eni oddaji o mačkah, da je stopnja izbruha alergije lahko včasih odvisna od psihe. Ena ženska je imela alergijo na mačke, in sicer kihanje in smrkanje, zato jih ni marala. Ampak ko je vzpostavila s partnerjevo mačko dober odnos, se z njo zaigrala in tako, je nekako pozabila na alergijo in se ji je tudi manjkrat pojavila.
Uporabniški avatar
gordi

Kraj: Slov. Bistrica

OdgovorNapisal/-a gordi » Sr Jan 23, 2013 9:40 pm

Ker je zanimivo vprašanje, sem pokukala še na en tuj forum, kjer se ljudje z rahlo alergijo na mačko (zaprt nos, kihanje, smrkanje itd.) spopadajo s claritin tabletami, ki jih proti alergiji dobiš tudi pri nas, z rednim sesanjem in krtačenjem mačke, rednim umivanjem rok po božanju ter osvežilci zraka. Mački potem tudi v spalnico recimo ne dovolijo. Človek naj bi bil namreč alergičen na nek protein v slini živali, ne na samo dlako. Tisti z blažjimi oblikami alergije pravijo, da je ob daljši izpostavljenosti alergija izginila oz. postala še redkejša. Tolerančni nivo se ti zviša, telo se ti prilagodi. Eni so celo poročali, da niso enako alergični na vse mačke in so si poiskali tako, s katero lažje shajajo. V primeru izpuščajev ali drugih hujših oblik alergije pa se je bolje živali odpovedati.
Uporabniški avatar
gordi

OdgovorNapisal/-a bridge » So Jan 26, 2013 9:50 am

Ni mi všeč odgovor, čeprav bo treba kar verjeti, da se v nekaerih primerih ne da drugače.

V družini smo imeli (in najbrž še imamo) primer alergije na mačko. Ampak... Se je zadeva omilila predvsem s preventivnimi okrepi, kot so pogostejše umivanje rok, zavesto izogibanje praskanju okrog oči...
Naj se sliši še tako ne-možno, naša mačkica mamici ni dovoila, da bi bila alergična nanjo. Rinla je vanjo, ji stopnjevala "šok terapije", tako da je do neke mere umirilo.

Ampak je res, da je alergija blažje oblike, najbrž ne bi postopali enako, če bi bile težave z dihanje, izpuščaji oz drugi alergijski odzivi. :evil:
Mačjo dlako na obleki nosim kot dodatek...
Uporabniški avatar
bridge

Kraj: Okl.Ljubljane

OdgovorNapisal/-a gordi » So Jan 26, 2013 2:03 pm

No, potem je primer tvoje mame enak, kot so poročali na tistem forumu. Blažja alergija, ki je postopoma izginila ob stalni izpostavljenosti. Pri hujših oblikah alergije pa verjetno res ni pomoči, niti ne vem, zakaj bi se človek tako mučil. Baje naj bi nekatere pasme, kot je sibirska mačka, bile hipoalergene.
Uporabniški avatar
gordi

OdgovorNapisal/-a mufko » Če Feb 14, 2013 12:08 am

pri meni enako. lažja alergija na mačke je ob prihodu mačka v naš dom izginila. v približno 2 tednih
mufko

OdgovorNapisal/-a VolkD » Če Feb 14, 2013 12:38 am

mufko napisal/-a:pri meni enako. lažja alergija na mačke je ob prihodu mačka v naš dom izginila. v približno 2 tednih

Jaz sem alergičen na mačke. Imam tri ! In vse tri božam in pestujem. Včasih me nažene na kihanje, ampak se da preživeti.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo. www.s5tech.net elektronika
Uporabniški avatar
VolkD
star maček

Kraj: Okolica Divače

OdgovorNapisal/-a Anja Košir » To Jun 25, 2013 11:32 am

Tudi pri meni se je pojavilo smrkanje in pekoče oči pri prvem mucku... ampak to takoj ko sem ga dobila v stanovanje. Po nekaj dneh ko se je navadil na nas sem šla do bližnjega veterinarja in ga prosila za profi šampon za muce sicer kar v jogurtovem lončku 8) hehehe. Mucka sem skopala s tem šamponom in alergična reakcija je izginila. Nisem osamljen primer in to vsakemu svetujem da naredi, še posebe če mucka dobi iz legla, ki ni bil cepljen...
Anja Košir

OdgovorNapisal/-a rava » Če Jun 27, 2013 3:03 pm

pri nas je bilo zelo "pestro", ko je na 4 mačke podlage prišel še Francl.
jaz sem ga največ vlačila po rokah. fasala sem neke gobe + alergije + hud dermatitis + srbelo in bolelo za znoret + izpuščaje + mehurje + take žive rane, da sem imela roke čisto neuporabne, ker povrhnjice praktično ni bilo več ...

ni bila mikrosporija, je bilo pa skratka zelo "zanimivo".
namiksali so mi par žavb, nafilali s tableti in zadeva se je sanirala izredno hitro, praktično v enem tednu, v dveh tednih pa sem imela roke k nove.

ko sem okol mal potožila, me je pa ena gospa vprašala, če je maček tigrček.
obe sva nemalo presenečeni ugotovili, da so bile reakcije tam in pri meni zelo podobne.
mogoče je pa tako, da nekateri na tigrčke malce bolj burno odreagiramo.

na spletu so rezultati raziskav različni. nekateri avtorji trdijo, da temnejši mački producirajo več alergenov, ampak dokazano pa to še ni. na oba bela mačka, na črno muci in črnobelega mačkona nisem imela prav nobenih reakcij ko so prišli k hiši.

seveda je pa od vseh ravno Francl tisti, ki mora zvečer zaspat tako, da imam faco napol na njem in zraven ga moram še po trebuščku čohat. preden sem se ga navadila, sem se par mesecev povsod enmal praskala, pol je bilo pa ok.

Slika

še vedno pa je drugače, če me popraska Francl kot ostali. celi se bolj počasi, praska se zna tudi malce inficirat ... skratka bolj neugodno, kot pri drugih.
Uporabniški avatar
rava

Vrni se na Mijav

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov