Zajedalec Giardia

vsa veterinarska vprašanja: zgodnja kastracija, kužne bolezni, kožni problemi,...

Moderator: Babyjazz

Zajedalec Giardia

OdgovorNapisal/-a Ruselizen » To Jul 11, 2017 9:48 pm

Pozdravljeni, imamo doma 11 mesecev staro muco, ki smo jo 5 mesecev nazaj posvojili v zavetišču. Cca 20 dni ima zelo mehko blato, zato smo jo peljali k veterinarju, ki je diagnosticiral Giardio. Predpisal je tablete Dehinel +. Ker po tednu ni pomagalo nam je predpisal še tablete Flagyl, ki naj bi bile v bistvu antibiotik in bi naj v kombinaciji z Dehinelom pomagalo. Zdaj dajemo peti dan a brez učinka. Je že kdo imel podobne težave in kako jih je rešil? Hvala vnaprej za pomoč! Lepo pozdravljeni vsi ljubitelji živalic!
Ruselizen

Re: Zajedalec Giardia

OdgovorNapisal/-a rava » To Avg 01, 2017 1:02 am

Kombinacija Eflorana in Zantela bi morala delat.
Pa stranišče moraš razkuževat.
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a Ruselizen » Ne Sep 03, 2017 9:57 am

Hvala za odgovor. A se ta zdravila dobi v obliki tablet ali se lahko zmeša s hrano?
Ruselizen

OdgovorNapisal/-a rava » Pe Okt 13, 2017 2:18 pm

Ruselizen napisal/-a:Hvala za odgovor. A se ta zdravila dobi v obliki tablet ali se lahko zmeša s hrano?

Grenka so - če se meša s hrano, mora bit hrana zelo intenzivnega okusa - ribe na primer.
Upam, da odgovor ni prepozen.
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a rava » Pe Okt 13, 2017 2:32 pm

Vidim, da si vprašal tudi v sosednji temi.

Efloran je antibiotik, ki ga boš itak dobil pri veterinarju in on bo najbolje vedel kako in kaj - prvič glede količine in trajanja. Se pa pocajta.

Moj Francl je strašno sumničav, tablet mu ne morem dajat. Dobro zdrobljen Efloran mi pa poje brez problemov v konzervici rib.
Zantel tudi poje, tako da glede doziranja ni problema.

Tle je debato o giardiji na enem drugem forumu
http://www.pomagamo-zivalim.si/viewtopi ... ia#p218923
Uporabniški avatar
rava

OdgovorNapisal/-a SADRIKA » Pe Feb 09, 2018 6:07 am

Pozdravljeni!
Vidim, da je že sicer malo starejša tema, me pa vseeno zanima kako je muca zdaj inkakoste jo pozdravili?
Tudi sama se ubadam z Giardioinsicer že od Božiča, s tem, da imamo 2 mucka (bratca in sestrico). Pri fantu se je pričelo na Božič in sicer najprej semu je iznenada pojavila tretja veka, potem semdajala Zantel 3 dni, vmes se mu je pričela driska, ki je zelo smrdela. Vet je najprej menil, da bo izzvenelo, dobil je dieto z Royal Canin GastroIntestinal ter Enterozoo. ker sta bila prej izključno na surovem mesu, jima je bila ta hrana totalni izziv in sta potrebovala nekaj časa, da sta jo pričela jesti. Sestrica je bila ves čas ok. Če je muc jedel te brikete, je bil ok,kakorse je pregrešil,jebilazopet driska. Krvne preiskave nisopokazale nič. Po 14 dneh sem predlagala, da se naredi test za Giardio in ta je moj sum potrdil,nakar sta oba prejela terapijo Zantela za 5 dni, 2x na dan po 1/4 tabletke. Ker ni bilo nobenega učinka, sem šla nazaj na veterino, kjer sem dobila Efloran za 1 teden po 1/4 tbl./dan. Zdaj je dobila šemucka tretjo veko ter drisko. Vmes se je tretja vekapri mucku normalizirala. Driska se je pa nadaljevala kljub terapiji z AB, spremenila se je edino barva, ter vonj ni bil več tako gnusen. Po končani terapiji, to je bil minuli torek,se pravi ta teden, sem jima začela dajati probiotike v pasti Enteromicro 2x/dan, vendar spremembe še vedno ni. Odvajata nekje 2-3x dnevno in ritke so že precej rdeče, kar jima negujem z Bepanthenom. Sta pamucka ves čas normalno ješča,lepo napredujeta s težo, imata sijočo dlako ter živahna sta isto kot prej...Le jaz semobupanaiz dneva v dan bolj. Res ne vem več kako jima še naj pomagam. Za FIV in FElv nista bila testirana. Aha, vitaminsko pasto U*vita pa dobivata že ves čas od kar sta pri meni, ker sta bila prej samo na surovem mesu in sem se bala, da ne dobivata dovolj vitaminov. za kakršnokoli info bom zelo vesela. Hvala
Vem, da danes bo srečen dan!
SADRIKA

Kraj: CELJE

OdgovorNapisal/-a Ruselizen » Če Okt 04, 2018 8:56 am

Pozdravček,...

z Giardio imamo spet težave. Tokrat je veterinar predpisal Efloran. Po njegovih navodilih tableto razdelim na 4 dele in zdrobim ter zmešam s hrano. vendar mucka noče jest oz. počasi vendarle poje, ker je očitno lakota hujša od grenkobe. Zdaj dajem efloran že teden dni, a blato je še vedno mehko, rjavo, smrdeče,... značilno za Giardio. Obupan sem! Lepo prosim za vso pomoč.... :(

Hvala, lp Rus
Ruselizen

Vrni se na Veterinarski kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost