Prvi mucek

mijav, prrrr, prrrr

Moderator: Babyjazz

Prvi mucek

OdgovorNapisal/-a alemhodzic » Po Jan 28, 2019 9:14 pm

Dober vecer,

ze nekaj casa si zelim kupiti muco, zato bi potreboval par nasvetov in predlogov.
Studiram v Nemciji, zivim sam v stanovanju, vsake toliko pa grem v Slovenijo.
Par lastnosti, ki so mi pri muci najbolj pomembne: ne prevelika obcutljivost na menjanje okolja (zaradi odhodov v slo), nezahtevna nega, cim manj puscanja dlake (vem, da jo vse puscajo, ampak je nekatere manj). Zanima me se, ali je mogoce muco nauciti da krempi le doloceno stvar, torej da ne krempi pohistva, ker je novo in bi me to zelo motilo.
Bral sem o razlicnih pasmah in birmanka se mi je zdela kar primerna in tudi zelo lepa.
Prosim za nasvete katere pasme so se primerne zame in odgovor glede krempljenja.

Hvala za odgovor😄
alemhodzic

Re: Prvi mucek

OdgovorNapisal/-a VolkD » So Feb 02, 2019 5:33 pm

Vse muce so - muce! :)
Ene so malo bolj firbčne, predvsem dokler so mlade. Ampak,... vse imajo v pamet vgrajeno, da je treba ubogat dokler se splača. Na tebi je, da ugotoviš kako jo prepričat, da ne bo uničevala pohištva. Se pa moraš zavedat, da je krempljanje mačja potreba. Torej tega se ne da niti se ne sme zatreti. Daj ji torej prostor kjer bo lahko brusila svoje kremplje. Če jih brusi tam, jo nagradiš, drugače jo karaš. Pa ne čez pol ure! To ne pomaga. Vsa svoja počutja, ki nastanejo zaradi mačjega funkcioniranja, je treba pokazat in to takoj. Če to naredimo prepozno, je s tem v mačji glavi lahko samo še zmeda.
Za pasmo si se kot je videti že odločil. Bi pripomnil le še to, da za popolno mačje zadovoljstvo, ni nujno, da je mačka pasemska, lahko je tudi mešanček. Bodi pa pozoren pri tistih, ki so "skoraj pasemske", samo papirjev nimajo. Pasemskih mačk, ki nimajo papirjev NI! Pasemska mačka stane, ker mora biti pravilno negovana(cepljenja, pregledi) in leglo mora biti zavedeno. Vsaka taka ima rodovnik. Pridobitev rodovnika, cepljenja, pregledi, ukvarjanje z leglom,... vse to stane. Pasemskih mačk za 30 ali 50€ NI! So le nategi. Pazi torej na nateg!
Če vzameš mešančka, ti zagotavljam, da imaš z njim lahko enako veselja. Praviloma so mešančki zastonj. Če ti lastnik pove, da so mladiči cepljeni, potem je prav, da mu nekaj teh stroškov povrneš. Pomembno je, da ne podpiraš dobesedno proizvodnjo mačk, ki so skoraj pasemske. Barabe razmnožujejo v cilju zaslužka mačke, ki so pasemskim podobne. Živali so ponavadi v slabem stanju, necepljene, premlade,... Varna nabava mucka je ponavadi v zavetiščih.

To kar je pomembno, zavedati se moraš, da mačka mora jesti, piti, da mora biti varna. Največji mačji sovražnik so avti in bolezni. Še nekaj je, kar se mnogokrat pozabi, a menim, da je najpomembneje: Mačka je domača žival! Potrebuje človeka. Brez ne more preživeti! In tudi naslednje je pomembno: Potrebuje nežnost in crtanje. Vsak dan. vse dni. In to zna tudi vrniti!
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo. www.s5tech.net elektronika
Uporabniški avatar
VolkD
star maček

Kraj: Okolica Divače

Vrni se na Mijav

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov